Skocz do zawartości

Triumph Speed Triple - zardzewiałe świece


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

Triumph Speed Triple 1050 ma znaną (i nie lubianą) wadę fabryczną, polegającą na tym, że po jeździe w deszczu woda lubi sobie wędrować po silniku i dostaje się do otworów w głowicy ze świecami. Co prawda otwory są zaślepione (teoretycznie) przez gumowe uszczelniacze na fajkach, ale i tak woda się przedostaje. Pomiędzy wymianami świec (wg serwisówki) jest 20 tys. km, więc możecie sobie wyobrazić, że nie da się tego potem odkręcić. A jak się da, bo np. WD40 się zaleje to cały ten syf (WD40 z rdzą) wpada do cylindrów po odkręceniu świecy.

 

No i dochodzę do pytania: czy możecie polecić jakiś środek uszczelniający, którym można by było posmarować uszczelniacze na fajkach aby dodatkowo zabezpieczyć otwory przez wodą (miejsce na zdjęciu zaznaczone strzałką)? Warunki są 2:

1) coś co 20 tys. km nie zaschnie na tyle aby mieć problem z wyjęciem fajek (jak np. silikon)

2) coś co nie rozpuści się przy temperaturze pracy silnika

 

Próbowałem wazelinę techniczną, ale jak się domyślacie, rozpuściła się i spłynęła :-)

 

 

Pozdro.

M.

post-3492-0-57837300-1367272576.jpg

********************

Triumph Speed Triple :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego, ja w miejsce ktore zaznaczyłeś naciagnąłem gumowy oring. Fajka wchodzi w głowice trachę ciężej ale temat zbierającej sie wody skutecznie eliminuje

--->Suzuki SV 650-->Yamaha FZ1s--Triumph Speed Triple 1050 --> Yamaha MT 09

http://www.trasser.pl/ aplikacja mobilna http://szkoleniemotocyklowe.pl/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...