Skocz do zawartości

Utrata mocy Yamaha r6


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich motocyklistów.

Wyjechałem sobie dzisiaj motorkiem przy starcie poczułem lekki spadek mocy przez chwile ale bylo to tak nie wielkie ze to zignorowalem bo motorek normalnie chodził po wystartowaniu , po jakichs 5km zmienił sie dzwięk mam orginalny wydech wiec byl cichy a teraz wydobywa sie mocny bass i stracił moc postanowiłem wracac do domu, podczas jazdy jechałem 6tys obr. wyzej była mozliwosc ale czułem opór przy około 7 tys. obr. ogólnie motorek lekko przerywa wiec chciałem sie doradzic nie znam sie na mechanice tak czy siak bede musiał go do mechanika ale troche sie martwie czy to cos poważnego;/? gdyby ktos znał takie objawy i mogł zdiagnozowac to mniejwiecej, byłbym wdzieczny

motorek mam 4 lata wymieniałem tylko podstawowe rzeczy typu olej ,paliwo lałem na orlenie 98, swiec nigdy nie wymieniałem i rzadnych zaworow nie ustawialem bo jak dotad chodziła równo i cichutko

dzieki za odp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich motocyklistów.

Wyjechałem sobie dzisiaj motorkiem przy starcie poczułem lekki spadek mocy przez chwile ale bylo to tak nie wielkie ze to zignorowalem bo motorek normalnie chodził po wystartowaniu , po jakichs 5km zmienił sie dzwięk mam orginalny wydech wiec byl cichy a teraz wydobywa sie mocny bass i stracił moc postanowiłem wracac do domu, podczas jazdy jechałem 6tys obr. wyzej była mozliwosc ale czułem opór przy około 7 tys. obr. ogólnie motorek lekko przerywa wiec chciałem sie doradzic nie znam sie na mechanice tak czy siak bede musiał go do mechanika ale troche sie martwie czy to cos poważnego;/? gdyby ktos znał takie objawy i mogł zdiagnozowac to mniejwiecej, byłbym wdzieczny

motorek mam 4 lata wymieniałem tylko podstawowe rzeczy typu olej ,paliwo lałem na orlenie 98, swiec nigdy nie wymieniałem i rzadnych zaworow nie ustawialem bo jak dotad chodziła równo i cichutko

dzieki za odp.

regulacje zaworow i inne przeglady motocykla robi sie niezaleznie od tego jak zachowuje sie silnik, wlasnie po to aby cieszyc sie bezawaryjnoscia motocykla. Twoj motocykl nie ma akurat tendencji do problemow z luzami zaworowymi wiec raczej to nie to choc i tak nalezy je sprawdzic po czterech latach uzytkowania. Moim zdaniem to problem z zanieczyszczonym paliwem lub ze swiecami. To bylo pierwsze odpalenie w tym roku? Ja osobiscie polecam dodawac do zbiornika po zimowaniu uszlachetniacz do paliwa utrzymujacy wtryski i gazniki w dobrej kondycji.

Mechanika Motocyklowa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezdziłem juz dzien wczesniej wsumnie przypomnialem sobie ze pod koniec mojej jazdy wczoraj zgasiłem ja i odpaliłem a ona po chwili zgasła pozniej zapalila dopiero po 3 sekundach( trudniej niz zwykle) paliwo mialem natankowane z ostatniego sezonu aby bak nie zardzewial wczoraj tylko dotankowalem 98 za 35zł , mysle ze swiece są bardzo prawdopodobna awarią w silniku nie słysze żadnych stukań jedynie zmienił sie dzwiek z rury wydechowej i straciła moc

gdy sie juz uporam z tym problemem dam ja na przeglad zaworów o ile zawory nie są tutaj problemem;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...