Skocz do zawartości

Kenia


Olsen
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Był ktoś z Forumowiczów(ek) i może podzielić się doświadczeniami/wrażeniami? Bo tak się zastanawiam, czy w następną albo jeszcze następną zimę zamiast do Pattayi nie wybrać się do Mombasy. Polecieć do Nairobi, a stamtąd udać się sławnym pociągiem kolei ugandyjsko-kenijskiej do ww. nadmorskiego kurortu. Po drodze jakieś safari (Tsavo) itp. Jestem na etapie zbierania informacji; zamówiłem przewodnik, a póki co robię rekonesans online. Ustaliłem m.in., że chyba warto doszczepić się na żółtą febrę. I że w nocy nie można chyba czuć się na ulicy tak bezpiecznie jak w Tajlandii (nie ukrywam, że jechałbym także dla życia nocnego :icon_twisted: ). Ustaliłem również, że możliwe jest wypożyczanie jednośladu na miejscu, aczkolwiek - inaczej niż w Krainie Uśmiechu - wypożyczalni nie ma na każdym rogu. Czyli nie jest to tak popularne. O typowo męskie rozrywki nie pytam, jako że chyba wystarczającej wiedzy dostarczyła mi lektura forum CityXGuide, choć jak ktoś chce pochwalić się swoimi podbojami, to chętnie poczytam. Raczej jednak chodzi mi o różne praktyczne wskazówki, jak się dodatkowo przygotować i na co zwrócić uwagę. Wszelkie opisy przygód mile widziane. Uprzedzając sugestie odnośnie do literatury wartej przeczytania, informuję, że "Smak afrykańskiej przygody" Krzysztofa Pola czy "Pożegnanie z Afryką" Karen Blixen są mi znane.

Romet Pony > Romet Ogar 205 > MZ ETZ 251 > Suzuki GSF 600 S Bandit i Peugeot SV 50 > Yamaha YP 250 R X-Max > Merida Freeway 9300

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o rozrywki, to odpuść sobie tubylki. Jest dużo białych, chętnych, angielki, niemki, szwajcarki.Cała europa. Nawet czeszki. Jednak najpierw trzeba to odmoczyć. Zaszczepić się, jest koniecznością. Faktycznie, trudno wypożyczyć moto, jeśli już, to jakieś 150-250cm3. Łatwiej o samochód. Jeżeli chcesz zwiedzać, to polecam szlakiem "Białej Masajki". Na ulicach, zwłaszcza nocą, trzeba uważać. Kieszonkowcy i chłopcy do wynajęcia. Trudno się od nich odczepić. Policja, też lubi wziąć, ot, tak. Ostatnio,bardzo, jeśli można tak powiedzieć, rozwinęła się sieć komórkowa. Tzn. w`Nairobi, możesz mieć problemy a np. w górach hula.Jak chcesz coś wiedzieć b. konkretnie, to pisz. Ja tam jestem raz, dwa razy do roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za rychłą odpowiedź. Jak się domyślam, jesteś związany z Kenią zawodowo.

Jeżeli chodzi o rozrywki, to odpuść sobie tubylki. Jest dużo białych, chętnych, angielki, niemki, szwajcarki.Cała europa. Nawet czeszki.

Jeśli mam być szczery, to nastawiam się właśnie na tubylki, bo lecieć do Afryki na Europejki dla mnie mija się z celem. Zainspirował mnie m.in. ten clip:

 

http://youtu.be/_3AYM9-Pnks

 

oraz lektura forum, o którym pisałem wyżej. Zdaje się, że ciemnoskórych piękności chętnych nawiązać bliższy kontakt z mzungu nie brakuje. Jeśli chodzi o 2oo, to może być i ± 125 cm³. Temat na razie jest w fazie przemyśliwań; być może w najbliższym czasie pozostanę przy Azji, a na Czarny Ląd wybiorę się w okresie późniejszym.

Romet Pony > Romet Ogar 205 > MZ ETZ 251 > Suzuki GSF 600 S Bandit i Peugeot SV 50 > Yamaha YP 250 R X-Max > Merida Freeway 9300

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...