Skocz do zawartości

Problem ze stacyjka i odpalaniem !!


sKuLl !!
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Siema!Wczoraj kupiłem aprilie rs50 rocznik 2001.Gdy była jazda testowa było wszystko ok ale jak dojechałem do domu ( nie jechałem na niej , była na przyczepce) zaczęło coś szwankować ale myślałęm że to chwilowe.Dzisiaj jednak jak ją wyprowadziłem odpaliłem i wszystko było ok ale jak jechałem nagle przestały mi działać migacze,światła w ogóle wszystko co zwiazane z elektyrką .Przyjechałem do domu zgasiłem ją i nie mogłem odpalić bo nie było prądu ale zauważyłem że jak skręcałem kierownicę w lewo to zaczynało łapać prąd ale później też już nie łapało ale doszedłem do tego że to coś od stacyjki bo jak poruszałem kablami przy niej to łapało,gdy ją rozkręciłem okazało się że pomarańczowy kabel był odczepiony , niebieski trzymał się na dwóch włoskach a czerwnoy i zielony był ok.Jednak jak przylutowałem wszystko nadal nie działało :/ co może być nie tak ? jakie powinno być prawidłowe ustawienie kabli w stacyjce ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak długo lutowałeś te przewody?

I faktycznie miernik w łapkę lub próbnik i szukaj gdzie kończy się zasilanie.

lewa noga: http://forum.motocyk...__1#entry782383
prawa noga: http://forum.motocyk...__fromsearch__1
...i tak wszyscy umrzemy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do stacyjki dochodza 4 przewody precyzujac ich oznaczenia kolorami masz tam jak napisales niebieski, pomaranczowy, pozniej napisales czerwony pewnie chodzi Tobie o czerwono-bialy i ostatni zielono-czerwony o ktorym piszesz zielony i tak:

przy wlaczonym zaplonie powinno byc na stacyjce przejscie pomiedzy pomaranczowym a czerwono zielonym natomiast przy wylaczonym zaplonie pomiedzy niebieskim a czerwono-bialym. Jesli takie polaczenie do stacyjki nie zadziala to zmostkuj przewody pomaranczowy i zielono-czerwony, wtedy powinny zadzialac kontrolki i bedzie to swiadczylo o uszkodzeniu stacyjki.

Mechanika Motocyklowa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...