Skocz do zawartości

Honda Hornet 2007 Brak zapłonu


elocod
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

zachodzę dziś do garażu zakładam akumulator, przekręcam stacyjkę, wszystko ok kontrolki się zaświeciły. Wciskam zapłon nagle słyszę "pstryk" wszystko zgasło .... więc od nowa stacyjka off/on nic kontrolki nawet się nie zaświecą. Posprawdzałem wszystkie bezpieczniki (myślę że wszystkie) są ok. Co to może być ? Ostatni raz odpalałem go 3 tygodnie temu, zrobiłem parę kilosów wszystko było w porządku. Akumulator w pełni naładowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety nie mam miernika, może jutro uda mi się sprawdzić. Przy aku połączenie jest na pewno ok dalej nie wiem, co by tam się mogło stać? bezpiecznik główny sprawdzałem, wymieniałem na zapasowy i nic.

Edytowane przez elocod
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no tak ale przy pomocy probnika nie stwierdzisz w jakiej kondycji jest akumulator, to mimo wszystko najczestszy powod problemow z rozruchem, wiec od tego bym zaczal, nawet jesli przekonany jestes, ze akumulator jest w pelni naladowany. Nie dalej jak tydzien temu mialem klienta z naladowanym akumulatorem prostownikiem, ktory jak sie pozniej okazalo w ogloe nie ladowal.

Mechanika Motocyklowa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Janusz i tu tez problem bo nie sprawny akumulator zwykle osiągnie nawet napięcie wyższe tyle że nie będzie zapewnić odpowiedniej mocy. Generalnie może pomyśle o napisaniu sposobu pomiaru akumulatora ale obawiam się że wiele osób nie poradzi sobie. Trochę do tego sprytu trzeba mieć. Ty w serwisie trzymaj rozrusznik od jakiegoś motocykla i mierz napięcie po obciążeniu daje to jaki taki obraz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...