Skocz do zawartości

problem z odpaleniem po zimie kawasaki zx6r 98 r


Rekomendowane odpowiedzi

Hy hy ... nieodpalałem BMW r65, dziadka, weterana o lipca ? sierpnia ? zeszłego roku.

Jako że wystawiłem go na Aledrogo uznałem że jednak warto sprawdzić czy w ogóle ruszy. Zbiornik paliwa był suchy więc dolałem zupki, aku doładowane na maxa ... i ... po minucie giełdania zagadał. Pierw na prawy gar, zgasł i za drugim razem już po chwili na oba. Ufff ... nie trzeba speca, nie będzie wstydu.

Tyle ... że przypomniałem sobie ( teraz ), że kranika nie zamknąłem ...qurna ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, możne komuś uda mi się pomóc ;)

Mam Kawasaki zx6r ninja 98 r, nie był odpalany od dobrych 2 miesięcy, gdy próbuje go odpalić trochę łapie pyrka lecz nie zapala na ssaniu i bez, jak dłużej kręcę (kilka razy) zaczyna szczelać i są świece mokre, czy wymiana świec powinna pomóc?:> w tym przypadku? czy coś innego?

 

hm... kolega napisał ze ma problem z odpaleniem, poprosił o rady, a tu prawie "wojna" rozgorzała :icon_eek: czy paliwo się starzeje czy nie, wyjaśniliśmy sobie że się starzeje a w jakim tempie to chyba tez już wyjaśnione??? Piszemy tutaj o różnych przypadkach odpalania i rożnych motocyklach z rożnymi silnikami i układami zasilania (gaźniki , wtryski) , piszemy o starych motocyklach jak długo stały i że na starym paliwie zapalał na "dyg" jasne że tak mogło być (ruski ZIŁ też był na gaźnikach i palił na różnych specyfikach) i nikt tego nie neguje .... to ja poruszyłem temat starzenia się paliw i aby nie ciągnąć kto odpalił a kto nie powiem tylko że podpowiedziałem jak w prosty sposób który sprawdził się u wielu ( dotyczy również wtrysku), uniknąć doszukiwania się problemów w świecach i innych niedomaganiach silnika, i nikt nikomu nie karze wylewać paliwa (jedynie uszlachetnić lub dolać świeżego) niekiedy szuka się dziury w całym a najprostsze sposoby nie przychodzą nam do głowy , a czy któryś z Was to zrobi czy nie to już inna sprawa , dla mnie możecie nawet rozbierać silniki do ostatniej śrubki . Pamiętać należy o jednym ! dzisiaj silniki i nawet ten z 98r. są bardziej czułe na wysoko jakościowe paliwo ( ograniczenia emisji toksycznych związków, brak zawartości ołowiu i z tego powodu szybciej traci swoje właściwości a w Polsce nie oczekujmy cudów, jakie mamy paliwa to wszyscy wiemy) Pozdrawiam i życzę udanego odpalania z każdą wiosną :buttrock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

ja moją maszynkę odpalałem zimą ''ale'' :D w ładny słoneczny dzionek z suchym asfaltem 20-30 kilometrów mrożenia dupska :D (robiłem krótkie trasy) .

 

odpalanie w miejscu i gaszenie nie ma sensu :wink: i faktycznie szkodzi to na świece ... :excl:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Jednak problem byl ze swiecami. Wymienilem swiece i odrazu odpalil.pochodzil na ssaniu rozgrzal sie przejechalem sie i jest wszystko ok.dzieki;) teraz tylko zamianic na quada bardziej mi jednak pasuje quad caly rok mozna szalec;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...