Skocz do zawartości

Prawo jazdy A2 z A1


noped
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

obecnie mieszkam w anglii i mając 17 lat chciałbym podejść do prawa kazdy kat. a1, i takie moje pytanie - czy jeżeli zrobię a1 w Anglii, to czy będę mógł podejść do kursu A2 w Polsce na takich samych warunkach jak np. osoba która zdała to w Polsce? Czyli tylko test praktyczny i 10h jazdy a nie od nowa cały kurs; kosztuje to bodajże 500zł w większości miejsc w Polsce. Zdaję mi się że to chyba tak działa z racji ze każde Europejskie prawo jazdy jest honorowane wszędzie itp. no ale jednak czasami Polska ma dosyć dziwne prawa. Znajomy powiedział mi że raczej wygłądało by to tak że mógłbym, i poprostu po zdaniu tego 'małego kursu kosztującego 500zł' dostałbym poprostu Polskie prawo jazdy kat A2.

 

Nie chcę robić A1 w Polsce bo jest to praktycznie ten sam koszt co tutaj a nie potrzebuje aż 30 lekcji bo jeżdżę już po drodzę od prawie roku i w przypadku nie zdania koszty przelotów itp. byłyby po prostu bardzo nie opłacalne.

 

Tak w ogóle to chcę zdać A1 w Anglii a A2 w Polsce bo w Anglii trzeba mieć 19 lat na A2 a w Polsce 18.

 

Wieć, może ktoś wie? Bo naprawde nie chcę zdawać od nowa teorii w Polsce z racji że już dosyć długo tam nie mieszkam.

Edytowane przez noped
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sorry - edytowałem posta ponieważ wcześniej pomieszałem pewne sprawy

 

jeśli posiadasz kat. A1 to w przypadku podejścia do egzaminu na kat. A2 uznaje się, że teorię masz zaliczoną pozytywnie

w przypadku rozpoczęcia kursu na kat. A2 masz już zaliczoną teorię a do wyjeżdżenia niestety 20h ponieważ, ten który pisał rozporządzenie źle zredagował tekst par.8.2 pkt.3 rozporządzenia w sprawie szkolenia... i uwzględnił zmniejszenie godzin zajęć praktycznych tylko dla kat. A a nie A2.

w skutek czego, jeśli posiadasz kat. A1 i chcesz podejść do kat. A - jeździsz 10h, a jeśli podchodzisz do A2 musisz odbębnić całe 20h

Edytowane przez konrad1f

Zestaw naprawczy zacisku hamulcowego Brembo BMW R850 R1100 K1200 K100 K1 K1100

https://allegro.pl/oferta/zestaw-naprawczy-zacisku-brembo-przod-bmw-r-1100-850-k-1200-gs-r-rs-s-rt-lt-14830948090

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli posiadasz kat. A1 to w przypadku podejścia do egzaminu na kat. A2 uznaje się, że teorię masz zaliczoną pozytywnie

w przypadku rozpoczęcia kursu na kat. A2 masz już zaliczoną teorię a do wyjeżdżenia niestety 30h

 

edit - trochę wcześniej namieszałem :biggrin:

 

Czyli tylko egzamin ?

 

Na Twoim miejscu, dowiedzial bym sie na miejscu, czy bedziesz mogl smigac w Angli motocyklem kat. A2 majac lat 18 bedac rezydentem UK'u ?

 

Tu wlasnie moze byc skucha. Podobna sytuacje mial byly kupel. Miak kat B. od lat 16. W PL mogla jezdzic, a wzadnym innym kraju juz nie.

 

NA Twoim miejscu nie zawracal bym sobie glowy robieniem PJ w PL. POsmigaj do 19 r- zycia tam, i zrob tam. W realu moze sie bowiem okazac, ze suma sumarum w PL wyjdzie Ci drozej i z wiekszymi problemami.

 

:crossy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wszystkie odpowiedzi, co do informacji na temat że z A1 na A można zrobić tylko 10h a z A1 na A2 to nie jestem do końca przekonany, być może tak jest ale obojętnie na jaką szkołe jazdy się nie wejdzie to jest napisane np

Cena kursu na prawo jazdy kat. A2:

  • Kurs w Szczecinie - 1200 zł
  • Kurs w Gryfinie - 1200 zł
  • Kurs dla posiadaczy prawo jazdy kat. A1 - 500 zł

no ale nie jest tutaj napisana liczba godzin, lecz jednak logika i intuicja podpowiadają mi żadna szkoła jazdy nie oferowałaby 20h jazdy i egzaminu praktycznego za 500zl, czyli raczej 10h.

Nię bede podawał tej strony bo nie wiem czy to nie jest zabronione w regulaminie czy coś.

 

Głównie interesowało mnie to czy poprostu nie będę musiał zdawać teorii i jak kolega dwa posty wyżej mówi że tak powinno być to dobrze. A co do Polskiego prawa jazdy to nie ma problemu bo jeżeli już masz prawo jazdy zrobione w jakimś kraju Europejskim to upoważnia Cie to do prowadzenia pojazdów w innych też Europejskich krajach, dlatego też prawa w Europie aż tak ekstremalnie się nie rożnią i kolega zdał we wrześniu kat A w polsce i jeździ motocyklem tutaj na miejscu. A co do tego B1 to szczerze mowiąc to jest taki troche wymysł kategorii w danym kraju czyli Polsce i nie we wszystkich krajach istnieje taka kategoria, to jest coś takiego jak np. ja mam kurs aby poruszac sie motocyklami po Anglii, no ale tylko po Anglii, czy np. karta moterowa w Polsce, bo np. w Anglii chyba nie istnieje takie cos jak B1, czyli jak już bym mial A2 Polskie to nie będzie problemu o poruszanie sie w Anglii.

 

Łatwo mówić żeby poczekać do 19 lat, to jest jednak rok a jeżdżąc od 16 roku na 2 kółkach robi sie już strasznie nudno na 125. Jeżeli ktoś ma jeszcze coś do dodania to z miłą checią przeczytam, ale jutro zadzwonię do jakiejś szkoły nauki jazdy i poprostu zapytam żeby być w 100 procentach pewny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łatwo mówić żeby poczekać do 19 lat, to jest jednak rok a jeżdżąc od 16 roku na 2 kółkach robi sie już strasznie nudno na 125. Jeżeli ktoś ma jeszcze coś do dodania to z miłą checią przeczytam, ale jutro zadzwonię do jakiejś szkoły nauki jazdy i poprostu zapytam żeby być w 100 procentach pewny.

 

Dlatego mowie, dowiedz sie, bo tip'uje, ze nawet jezeli zdasz te A2 w PL to mimo tego nie bedziesz mial prawa do prowadzenia motocykla kat A2 w UK#u bo jestes jego rezydentem. JAko turysta mialbys do tego prawo.

 

:crossy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wszystkie odpowiedzi, co do informacji na temat że z A1 na A można zrobić tylko 10h a z A1 na A2 to nie jestem do końca przekonany, być może tak jest ale obojętnie na jaką szkołe jazdy się nie wejdzie to jest napisane np

Cena kursu na prawo jazdy kat. A2:

  • Kurs w Szczecinie - 1200 zł
  • Kurs w Gryfinie - 1200 zł
  • Kurs dla posiadaczy prawo jazdy kat. A1 - 500 zł

no ale nie jest tutaj napisana liczba godzin, lecz jednak logika i intuicja podpowiadają mi żadna szkoła jazdy nie oferowałaby 20h jazdy i egzaminu praktycznego za 500zl, czyli raczej 10h.

Nię bede podawał tej strony bo nie wiem czy to nie jest zabronione w regulaminie czy coś.

 

 

Ty nie jesteś przekonany a ja pisze o tym jak wyglądają nasze chore przepisy ;) (a może jest już jakaś nowelizacja rozporządzenia w sprawie szkolenia..., o której nie wiem)

Zestaw naprawczy zacisku hamulcowego Brembo BMW R850 R1100 K1200 K100 K1 K1100

https://allegro.pl/oferta/zestaw-naprawczy-zacisku-brembo-przod-bmw-r-1100-850-k-1200-gs-r-rs-s-rt-lt-14830948090

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze to mi to obojętnie, po prostu zabrzmiało to troche no, dziwnie że człowiek który jest odpowiedzialny za takie rzeczy jest na tyle głupi żeby popełnić taki błąd ale cene swoją ogłaszają jako 500zł, jedynie to sie liczy, a to że musiałbym ewentualnie wyjeździć 20h a nie 10 to nawet plus bo jeździć lubię ;)

 

@Ksrider

 

Szczerze to mimo że mieszkam tutaj już prawie od 8 lat to moi rodzice nigdy nie składali papierów na takie coś jak 'rezydencja' czy coś, pare razy o tym słyszałem ale tak naprawde to nie liczy sie to, tylko to kiedy tutaj przyjechałeś i ile jesteś, na podstawie tego udzielane są kredyty na dom itp. itd. a co decyzji w tym czy jestem turystom czy tak mieszkam to tak naprawde jest tyle sposobów żeby to obejść że to nie jest problem, nawet jeżeli tak jak twierdzisz nie mógłbym w wieku 18 lat wymienić np A2 Polskie na A2 Angielskie, albo jeździć na Polskim A2, chociaż jeżeli tak by było to poprostu kupiłbym i ubiezpieczyl motocykl w Polsce i poruszał sie nim poprostu w Anglii, a z racji że przy przyjeździe do Anglii czy to jest fizycznie tym motocyklem czy jest on transportowany nikt tak naprawde nie wie kiedy on wjechał do Anglii z racji że nie ma już oficjalnych granic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze to mi to obojętnie, po prostu zabrzmiało to troche no, dziwnie że człowiek który jest odpowiedzialny za takie rzeczy jest na tyle głupi żeby popełnić taki błąd ale cene swoją ogłaszają jako 500zł, jedynie to sie liczy, a to że musiałbym ewentualnie wyjeździć 20h a nie 10 to nawet plus bo jeździć lubię ;)

 

@Ksrider

 

Szczerze to mimo że mieszkam tutaj już prawie od 8 lat to moi rodzice nigdy nie składali papierów na takie coś jak 'rezydencja' czy coś, pare razy o tym słyszałem ale tak naprawde to nie liczy sie to, tylko to kiedy tutaj przyjechałeś i ile jesteś, na podstawie tego udzielane są kredyty na dom itp. itd. a co decyzji w tym czy jestem turystom czy tak mieszkam to tak naprawde jest tyle sposobów żeby to obejść że to nie jest problem, nawet jeżeli tak jak twierdzisz nie mógłbym w wieku 18 lat wymienić np A2 Polskie na A2 Angielskie, albo jeździć na Polskim A2, chociaż jeżeli tak by było to poprostu kupiłbym i ubiezpieczyl motocykl w Polsce i poruszał sie nim poprostu w Anglii, a z racji że przy przyjeździe do Anglii czy to jest fizycznie tym motocyklem czy jest on transportowany nikt tak naprawde nie wie kiedy on wjechał do Anglii z racji że nie ma już oficjalnych granic.

 

Nie zakumales o co chodzi. Chodziles tam do szkoly ? Pracujesz ? Uczysz sie ?

 

W ewidencji urzedowej jestes zarejestrowany jako mieszkajacy, bez problemu wiec da sie sprawdzic od kiedy, i niestety w tym przypadku lamiesz prawo. Bez wzgledu skad wezmiesz motocykl i gdzie bedzie ubezpieczony. Turysta nei jest meldowany " na stale " co najwyzej okresowo i jego to nie obowiazuje.

 

Dowiedz sie w jakiejs driving school.

 

:crossy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...