Skocz do zawartości

Honda VFR 750 -95-97 czy Kawasaki ZX7R 98-02


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Chciał bym poznać opinię starszych i doświadczonych kolegów. Ponieważ wychowałem się na obydwóch sprzętach (kumple takie mieli) za mojej młodości jakieś 5 lat temu. Oba motorki bardzo fajne kultowe ale i różne , chodzi mi o szybką i przyjemną turystykę, oraz o w miarę dostępne części, motorkiem chciał bym pokonywać turystycznie spore odległości wraz z dziewczyną oczywiście wygodnie. Dla mnie samego bym kupił GSXR 750 K4 lub R1 03 ale jednak obydwojgu musi być wygodnie

 

Pozdrawiam i zachęcam do komentowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam podobne doświadczenia do Twoich (znajomi mieli kilka sztuk ZX7R) sam jednak posiadam VFRe juz trzecią sztuke i z tych dwóch tylko i wyłącznie polecam ten sprzęt. Totalnie niezawodny, rozrząd na kołach zebatych i cała reszta wprost stworzona pod turystyke.

,,siódemki,, znajomych zazwyczaja zawodziły, na trzy sztuki z którymi miałem doczynienia w dwoch padł silnik (korbowód w jednym wyszedł bokiem, w drugim obróciła sie panewka).

Jeśli chcesz wiedziec wiecej o vfr odezwij się do chłopaków z www.vfr-oc.pl zapewne pomogą i w wyborze i dalszej ekspoatacji hondy.

 

Pozdr.

BYŁO:

-kilka MZ--> Kawasaki ZXR 400-->VFR 750 streetfighter-->Honda Vfr 750 rc 36 I 92r.

JEST:

-Honda VFR 750 rc36 I 90r.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajny sprzęt, tylko tak jak Kiki napisał - nie ma owiewek, więc do turystyki nie za bardzo. Musisz szukać sprzętu z przeznaczeniem takim jakiego potrzebujesz, żebyś potem nie narzekał że nie dasz rady w trasie.

 

Pozdr.

F.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Nie znam się na VFRach, ale ta druga ma w opisie, że z VFR-OC, więc zakładam że jej historia jest w jakimś tam sensie znana i pewniejsza. Ponadto ma kufry (estetyka dyskusyjna), jednak biorąc pod uwagę Twoje zapędy turystyczne warto na to zwrócić uwagę. Jeśli chciałbyś do VFR dokupić stelaże i kufry to tak strzelam, że 2tys pln musisz wyłożyć.

 

Pozdr.

F.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do turystyki we dwoje to zdecydowanie VFR, "siódema" to świetny sprzęt, ale do zapie**alania, oba sprzęty bardzo ładne, oba z charakterem, teraz zastanów się tylko, czy ta turystyka to naprawde daleka turystyka czy kilka wypadów na zlot 150km i raz na wakacje 500km , bo to zx7r zniesie, wasze dupy i ręce też :) Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

witam.

 

W końcu uzbierałem konkretną sumę.

No i zaczynam na poważnie poszukiwania i do końca sierpnia chciał bym coś kupić. w najgorszym wypadku do końca roku jak nic się nie znajdzie.

Mam 2 propozycje i proszę o opinie

http://otomoto.pl/honda-vfr-zadbana-M3710598.html

http://allegro.pl/show_item.php?item=3425654317

 

Co sądzicie?? bo że tak powiem fajnie lata TL. ale nie wiem czy po dłuższej trasie mojej dziewczynie plecy nie klękną. a nawiązując do RudyXJ interesuje mnie turystyka trochę dłuższa bo planujemy jechać do hiszpanii i włoch w przyszłym roku maj. i zebrać większą ekipę. dlatego myślę nad TL bo szybko można myknąć i pali mało. ale za to vfr więcej bagażu weźmie. a plecaczek nie będzie się giąć na moto :D pozdrawiam i czekam na opinie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...