Skocz do zawartości

Yamaha SR500


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich jestem tu nowy i chcialbym was prosić o opinie na temat motocykla Yamaha SR500, znam go tylko z opisów prasowych. Z tego co wiem w Polsce nie ma dużo tych motocykli. Może ktoś z was jest posiadaczem tego motocykla albo miał z nim bliższy kontakt, będe bardzo wdzięczny za jakiekolwiek odpowiedzi.

 

Pozdrawiam -Sushi

 

root - ptyś

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc! Pierwsze wersje mialy rozne mankamenty np. wybijajace sie srubki regulacyjne zaworow w niemczech ludziska podobne elementy od porszaka 911(chyba 45 marek?), dzialalo to podobnie EXTRA. Moj kolega ma taki sprzet jak go spotkam to Was umowie :-)))))))) .Powaznie to na stronce www. nobbyz-garage.com znajdziesz dane regulacyjne .Trzeba wejsc w technik , potem 800bikow, potem Yamaha bis500 . Tylko jak to w calosci wydrukowac?Pozdrawiam.Janek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedz. Też słyszałem, że sruby regulacyjne zaworów można zastąpić tymi od Porshe 911 Carrera i że zużywają sie znacznie wolniej od oryginalnych a po za tym silnik lepiej pracuje. A jak jest z dostępnością częsci w polsce do tego motocykla ? I czy wogule są duże różnice pomiedzy silnikami z modelu XT500 a SR500 ?

Pozdrawiam -Sushi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc! Fajna jest ta SR500 , probowalismy z kumplami(oprocz wlasciciela) odpalania , ja zapalilem dopiero za piatym razem jak wlasciciel powiedzial jak mam to robic noi udalo sie ale tylko na stojc na podnozkach, wlasciciel pali siedzac "tak od niechcenia".Fajny jest efekt jak postawi sie ja zapalona na podstawce centralnej na beton- jezdzi po betonie

:-))))) .Dobrze jezdzilo mi sie nia po terenie ze wzgledu na dol silnika -jedyny mankament to podwozie- ale i tak nie jest tragedia -Taki powinien byc JUNAK 500!!! , a nie koreanskie cos - (no ale zawsze cos lepsze niz nic!), bo w Junaka SV 600 jakos nie wierze-moze sie jednak myle. Pozdrawiam.Janek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć!Mam jakieś pojęcie na temat SR-y bo swoją wyciągnąłem ze złomu , a w czerwcu wyremontowałem ją osobiście . Motocykl jak dla mnie jest super - idzie 150 km/h i rewelacyjnie przyśpiesza . Możliwe że to zasługa polerowanych kanałów i zaworów w głowicy , które jej zafundowałem , poza tym nowy tłok Kolbenschmidt , podwójne smarowanie , generalnie sporo nowych części . A'propos - istnieje rewelacyjna strona niemieckiego serwisu yamahy SR :www.grobmotorik.de - tam zamawiałem części , istnieje możliwość negocjacji cen , jest również spory wybór części używanych w stanie dobrym za rozsądne pieniądze - w sumie nawet nowe są 2 do 3 razy tańsze niż w Polsce.Polecam szczerze ten motocykl szczególnie dla byłych weterańców - silnik prosty jak świński ogon ,świetne prowadzenie-zwłaszcza w zakrętach-idzie na kolano tak że kumple nie mogą mnie dogonić chopperami o 1,4 ccm pojemności haha. Aha - to jeszcze nie koniec,właśnie przerabiam ją na Cafe-racera: mniejsza masa , dwie tarcze z przodu , płaskie siedzenie, mini owiewka filtrK&n , popracuje też nad silnikiem , dam znać ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry pomysł z tą przeróbka na cafe racera. W sumie to idealny motocykl do takich przeróbek bo jest wzorowany na angielskich motocyklach, a to przecież tam narodziły się cafe racery. Jestem bardzo ciekaw efektu końcowego, koniecznie daj znać jak skończysz. A ta stronka rzeczywiscie jest rewelacyjna, wielkie dzięki.

 

Pozdrawiam -Sushi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dane fabryczne to maksymalnie 142 km/h. A w praktyce to nie wiem bo niejeżdziłem tym motocyklem. To pewnie jeszcze zależy ilu konna wersja od 91 roku ze względu na normy hałasu zmniejszono moc silnika do 24 KM, wersja o pełnej mocy jest o 10 KM silniejsza.

 

Pozdrawiam -Sushi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SR 500 pociagnie tylko 150 km/h ??

 

Hmm ja Wam powiem, ze zdecydowanie więcej, na 250 mykałem 130......

Ale mogę się mylić......

 

Hej!Wydaje mi się że jak na singla z 1982 roku 150km/h to nie mało..zobacz ile wyciągają współczesne 650 ccm single pięcizaworowe o podobnej masie - ok.160-165 km/h !

Natomiast z tym mykaniem 130 na 250 to bardzo optymistyczny wynik skoro dane fabryczne przewidują max 120 i to z wiatrem..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kobra hmmmmm Nie wiem o jaki mi 1982 roku mówisz ?? 8O

SR 250 rok produkcji 2001 na której szkoliłem sie na PL....Obwodnica....śmigam 130 km/h.......za mną jechal instruktor i hmm sam się dziwił.......Poza tym w MOTOCYKLE SWIATA 2002 o ile sie nie mylę predkosc max podana była 130 km/h lub 140 km/h ( a zazwyczaj są zaniżone)

 

A na SR 500 nie jeździłem nigdy......Ale ujeżdżając SR 250 z prędkoscia 130 km/h uważałem, ze SR 500 może mknąć znacznie szybciej........

 

Ale mogę sie mylić dlatego zapytałem ile wyciąga SR 500..........?

A jeżeli nie kwestoinujesz, że SR mknęła ze mną 130....hee to ja nic nie poradzę, ale wiedz, że nie mam na celu żadnej przechwałki...bo 130 km/h to zaden szpan, chyba ze bym pisał o 230 km/h.......Poza tym Ty mi mówisz że w instrukacji (dane fabryczne) tak pisało.....a w instrukci OGARA 200 piszę, ze max speed 45/km a ja sam wyciągnąłem na nim 55 km/h :-).....No ale albo wierzysz instrukcjom albo wierzysz mi........a ja tyle nią śmigałem.....

 

POZDRAWIAM CIĘ I DO ZOBACZENIA NA SZLAKU KOBRA........

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc! W Sr 500 nie chodzi chyba o to ile wyciaga, ale jak chodzi(szczegolnie na swobodniejszym wydechu), jesli chodzi o cafe racery to sam robie takie cudo z Hondy CB750 z 1976 roku,kierownice juz mam , do tego siodlo 1 i 1/2 sportowe podnozki i dzwignie no i wydech megafonowy, tylko narazie brak mi czasu na zrobienie tego wszystkiego(musze dlubac przy motorkach innych motonitow). Polecam stronke www. ace-cafe-london.com tylko trzeba wejsc w fotobiblioteke i tam sa fajne zdjecia! Pozdrawiam.Janek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I mówie, że JA SIĘ UMIĘ DO BŁĘDU PRZYZNAĆ I JEŻELI W JAKIŚ SPOSÓB ODNOŚNIE (500) SIE POMYLIŁEM TO SIĘ PRZYZNAM RACJE I PRZEPRASZAM !

A KOBRE POZDRAWIAM I SZANUJE....ALE TYLKO SWOJE ZDANIE MÓWIE....

 

PS...

A jak ktos nie wierzy ze Yamaha SR 250 wyciągnie 130 km/h to ZAPRASZAM w sezonie do NS :-) podjedziemy na plac gdzie się uczą i znajomy instruktor użyczy sprzęta i sprawdzimy prędkosc.....

 

JESZCZE RAZ POZDRAWIAM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry Borsukles,widzę że Cię to troche poruszyło .Zdziwiłem się tylko trochę ale spoko masz rację.Najważniejsze że jazda SR-ą Cię cieszyła. SinglesPower!

PS.Jeśli macie jakieś fajne adresy stron o cafe-racerach to podeślijcie,ta ace-cafe-london jest rewelacyjna!

pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...