Skocz do zawartości

Dozwolona prędkość?


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Szukałem przepisów i powiem, że trochę zgłupiałem. O ile mam swoją tezę jaka jest dozwolona prędkość ciekaw jestem ja Wy ocenicie tą sytuację.

 

Chodzi o dwujezdniowy, dwupasowy rodzielony pasem zieleni odcinek Radzymińskiej od Marek w stronę Centrum Warszawy. Konkretnie skrzyżowanie z Bystrą. Mamy tam ograniczenie do 60km/h, po czym:

-Znak Oznaczający wjazd na obszar zabudowany. D-42

-2 metry dalej znak ograniczenia prędkości do 60km/h B-33

-~10 metrów dalej skrzyżowanie ze światłami i drogą wyłącznie z lewej strony

-~25-35 metrów za skrzyżowaniem fotoradar.

 

Dodatkowo mamy przepis:

 

§ 32. 1. Znak B-42 "koniec zakazów" oznacza odwołanie zakazów wyrażonych znakami: B-23, B-25, B-26, B-29 i B-33.

2. Jeżeli zakaz wyrażony przez znaki B-25, B-26, B-29, B-33, B-35, B-36, B-37 i B-38 nie jest uprzednio odwołany znakiem oznaczającym koniec zakazu, to obowiązuje on do najbliższego skrzyżowania; nie dotyczy to skrzyżowania na drodze dwujezdniowej, na którym wlot drogi poprzecznej znajduje się tylko z lewej strony i nie ma połączenia z prawą jezdnią.

 

Tutaj Bystra jest z lewej strony, ale ma połączenie z prawą jezdnią. Chciałem dać screena ze Street View, ale umiejscowienie znaków się zmieniło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu nie ma co oceniać.

Wg opisu sytuacja jest czysta.

 

-Znak Oznaczający wjazd na obszar zabudowany. D-42

-2 metry dalej znak ograniczenia prędkości do 60km/h B-33

-~10 metrów dalej skrzyżowanie ze światłami i drogą wyłącznie z lewej strony

-~25-35 metrów za skrzyżowaniem fotoradar.

 

Tutaj Bystra jest z lewej strony, ale ma połączenie z prawą jezdnią. Chciałem dać screena ze Street View, ale umiejscowienie znaków się zmieniło.

 

Domyślnie dla obszaru zabudowanego - czyli 50km/h, w godzinach od 23 do 5 - 60 km/h.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...