Skocz do zawartości

szukam chętnych na wyprawę 2013r.


wojxxx1
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dużo racji w poście MarkaR.

Tylko co zrobić, kiedy indywidualne czyjeś uwarunkowania charakteru przemawiają za chęcią jazdy w towarzystwie ?

Przede wszystkim nie zaryzykowałbym ruszyć w długą trasę z kimś, z kim nigdy wcześniej nie zaliczyłem jakiś krótszych eskapad. Ale to tylko moje zdanie. Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Motocykl zakupiony , wybrałem Super Tenere 1200 teraz zastanawiam się jaką nawigację wybrać , interesuje mnie jakiś model do którego da się wgrać zeskanowane mapy. Może ma ktoś z Was doświadczenie i coś mi podpowie .

Pozdrawiam

Wojtek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Motocykl zakupiony , wybrałem Super Tenere 1200 teraz zastanawiam się jaką nawigację wybrać , interesuje mnie jakiś model do którego da się wgrać zeskanowane mapy. Może ma ktoś z Was doświadczenie i coś mi podpowie .

Pozdrawiam

Wojtek

 

 

...Kolego każda nawigacja z systemem CE5 lub CE6 .... to najbardziej uniwersalne rozwiązanie + karta MICRO SDHC , ostatecznie MICRO SD lub SD ( ograniczenie do 2 MB ) , poza tym co rozumiesz jako zeskanowane mapy ??? ...chodzi ci o Oziexplorera czy Russe czy cos podobnego ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Kolego każda nawigacja z systemem CE5 lub CE6 .... to najbardziej uniwersalne rozwiązanie + karta MICRO SDHC , ostatecznie MICRO SD lub SD ( ograniczenie do 2 MB ) , poza tym co rozumiesz jako zeskanowane mapy ??? ...chodzi ci o Oziexplorera czy Russe czy cos podobnego ??

 

Chodzi mi o taką funkcję jak ma np. nawigacja Garmin o nazwie Garmin Costom Maps

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

..Wiec generalnie Garmin Costom Maps to podróba OziExplorera , jak i Russy program do tzw Trackingu ( zapisu śladu podróży i położenia opartego na mapach rastrowych skalibrowanych z Goggle Maps ) , łatwiej jest zrobic to w oparciu o mapy bitowe wojskowe dane regionu kraju , wymaga bardzo dużej pamieci wewnetrzej urządzenia , dużego ekranu i niestety wiedzy w kwesti co i jak skalibrować ( chocby wielkośc plików mapa bitowy powala na kolana) żeby mapy były zgodne z danymi GPS , osobiście skorzystałem z tego raz ( Oziexplorer -rajd Pałuk w 2011r ) z tym że wykorzystałem mapy turystyczne Garmina na przemian z nałożonymi mapami rastrowymi z Gogle Maps , dosc kłopotliwe kalibrowanie ale nie uważam tego za cos niezbędnego bo niestety trzeba posiadać dośc dobre mapy satelitarne ( odpowiednie powiekszenie, świeże foto + dobre i aktualne mapy np wojskowe ) o wiele lepsze są mapy do turystyki pieszej wykorzystywane w urządzeniach Garmina ( oczywiście te proponuje do offroadu, te sa produkowane dla Garmina ale tak OziExplorer jak i Russa sobie z nimi radzi)( tu udało mi się zejść do jednego pliku dla polowy Polski) natomiast w pozostałych wypadkach doskonale sprawdza sie IGO8 ( poza polską) , w każdym razie ja zarzuciłem ten koncept jakieś 2 lata temu ...

Edytowane przez BMWolf
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wypaśne masz to urządzenie idealne do turystyki pieszej i offroadu przy mapach topograficznych bardzo dobre odzwierciedlenie terenu i punktów charakterystycznych , urządzenie widzi w 2D , ale to kwestia przyzwyczajenia .... generalnie gratuluję dobrego zakupu.

Edytowane przez BMWolf
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawigacja kupiona Garmin 62s ,teraz męczę i próbuję ją rozszyfrować . Kompletuję reztę wyposażenia i przygotowuję się ostro do wyprawy.

Pozdrawiam

 

Cześć,

Mam taką samą nawigację którą używam od roku. Najlepszy dodatek do moto jaki mogłem sobie kupić :)

Ma ona strasznie dużo funkcji, na początku będzie pewnie to trudne do ogarnięcia ale w miarę czasu wszystko stanie się bardzo proste. Proponuje zrobić sobie kilka tras w BaseCamp , wgrać je na GPS i zobaczyć jak to wszystko działa.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

koledzy macie rację , co do motocykli to miałem na myśli bezawaryjność, a co do charakteru podróżników to bezkonfliktowość ;) jeżdziłem suzą Gs 500, koledzy czterogarowcami połykali zakręty, mi nie przeszkadzało, że jadę sam i spotykamy się na wyznaczonym miejscu. Nie wszyscy uczestnicy grupowego wyjazdu by się tak cieszyli z samotności jak ja ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Strasznie szczegółowy ten plan.

Zero rezerwy, zero spontanu ... Terminarz rozjedzie się po kilku dniach. Bo ... dupsko nie wytrzyma, bo coś się skićka, bo ... bo ... bo ... Powinieneś co czwarty dzień zostawić w rezerwie. Co najmniej.

Dwa kupowanie drogich zabawek przy wyjeździe do biednych krajów to proszenie się o kłopoty. Wcześniej jak później Was skroją. I oby tylko na utracie fantów się skończyło.

Pierwsze, nie kusić. A nowy motocykl, wypasiona Navi, błyszczące wdzianka i kaski będą przyciągały jak muchy do miodu różnych biednych pragnących się dzielić Waszym dobrem.

Taka wyprawa high budget to w większej grupie, dla bezpieczeństwa choćby.

Ale ... co ja tam wiem ... powodzenia życzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość robert73

Strasznie szczegółowy ten plan.

Zero rezerwy, zero spontanu ... Terminarz rozjedzie się po kilku dniach. Bo ... dupsko nie wytrzyma, bo coś się skićka, bo ... bo ... bo ... Powinieneś co czwarty dzień zostawić w rezerwie. Co najmniej.

Dwa kupowanie drogich zabawek przy wyjeździe do biednych krajów to proszenie się o kłopoty. Wcześniej jak później Was skroją. I oby tylko na utracie fantów się skończyło.

Pierwsze, nie kusić. A nowy motocykl, wypasiona Navi, błyszczące wdzianka i kaski będą przyciągały jak muchy do miodu różnych biednych pragnących się dzielić Waszym dobrem.

Taka wyprawa high budget to w większej grupie, dla bezpieczeństwa choćby.

Ale ... co ja tam wiem ... powodzenia życzę.

Zbycho znajac Twoje doswiadczenie i tez moje do tej wyprawy doliczyl bym lekka reka dwa tygodnie.

Tak czy siak szerokosci a Maroco odradzam jako solowke.

 

Tak jeszcze zapytam to kolega jakie moto w koncu posiada?, bo jak mnie oczy nie myla to w jenym miejscu jest to na T a w dugim pisze o tym na Y, no chyba ze za duzo wina do kolacji wypilem.

Edytowane przez robert73
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...