Skocz do zawartości

BAŁKANY maj/czerwiec 2013


_Pablo_
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Na szybko link do opłat drogowych : http://moto-trasy.pl/oplaty-drogowe-europa-2012/ . Adi nie liczylbym za mocno na dzikie spanie . W Chorwacji chyba jest to nawet zabronione a dalej to nie wiem jak w kwestii bezpieczeństwa

Motocykle są jak wódka ... prawdziwa jazda zaczyna się od litra ...

 

2012r. - Rumunia/Bułgaria : 4500km (14 dni )

2013r. - Albania/Grecja : 4700km (17 dni )

2014r. - Estonia/Finlandia : 4000km (15 dni )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MICi nie dasz rady wjechać do Istambulu zwiedzić i wrócić . Trzeba sie zakotwiczyc zrzucić bagaże i ruszyć w miasto na pusto i wyjechać następnego lub kolejnego dnia . To i tak będzie mega skrót bo przecież Istambul to prawie 1/3 Polski . Nie wiadomo jak z krokami

Motocykle są jak wódka ... prawdziwa jazda zaczyna się od litra ...

 

2012r. - Rumunia/Bułgaria : 4500km (14 dni )

2013r. - Albania/Grecja : 4700km (17 dni )

2014r. - Estonia/Finlandia : 4000km (15 dni )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na szybko link do opłat drogowych : http://moto-trasy.pl...we-europa-2012/ . Adi nie liczylbym za mocno na dzikie spanie . W Chorwacji chyba jest to nawet zabronione a dalej to nie wiem jak w kwestii bezpieczeństwa

 

Trochę to nieaktualne.

W Chorwacji na bramkach można płacić Kunami, Euro lub kartą.

Najwygodniej i chyba najkorzystniej kartą.

Noclegi średnio 10 Euro, w Dubrowniku płaciłem 20 Euro, ale miałem zajebisty pokój z balkonem na zatokę.

Na Campach namiot + motocykl 70-80 Kun.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MICi nie dasz rady wjechać do Istambulu zwiedzić i wrócić . Trzeba sie zakotwiczyc zrzucić bagaże i ruszyć w miasto na pusto i wyjechać następnego lub kolejnego dnia . To i tak będzie mega skrót bo przecież Istambul to prawie 1/3 Polski . Nie wiadomo jak z krokami

no to w Turcji zakotwiczymy na dobę ale ważne żeby wjechać do Istambułu o świcie żeby nie jeba.. sie w korkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Trochę to nieaktualne.

W Chorwacji na bramkach można płacić Kunami, Euro lub kartą.

Najwygodniej i chyba najkorzystniej kartą.

Noclegi średnio 10 Euro, w Dubrowniku płaciłem 20 Euro, ale miałem zajebisty pokój z balkonem na zatokę.

Na Campach namiot + motocykl 70-80 Kun.

Dzięki za info . A Czarnogóra i Albania ? Wiesz coś na temat biwakowania w tamtych stronach ?

Motocykle są jak wódka ... prawdziwa jazda zaczyna się od litra ...

 

2012r. - Rumunia/Bułgaria : 4500km (14 dni )

2013r. - Albania/Grecja : 4700km (17 dni )

2014r. - Estonia/Finlandia : 4000km (15 dni )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W MNE podobnie, w Albanii nie byłem więc się nie wypowiadam.

Z tego co wyczytałem to Piter 1600 ma sporą wiedzę na temat Albanii.

Na pewno się podzieli :)

W Chorwacji jadąc magistralą macie masę Campów, nie ma potrzeby nocować na dziko.

Szczerze mówiąc nie wiem czy to zabronione, policji tam jak na lekarstwo, więc chyba nie miałby kto tego egzekwować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Czarnogórze i Albanii nie ma płatnych dróg,a kwatery są tanie.Nie korzystałem z campingów.W Albanii za nocleg płaciliśmy nawet po 5€ za osobę za noc.W Czarnogórze ok 8€..

2008Chorwacja 4530km 2009Chorwacja Czarnogóra 4480km 2010Czarnogóra Chorwacja 4550km 2010Czarnogóra Grecja 5100km

2012Macedonia Albania 4600km 2013Włochy Sycylia 6000km 2014Czarnogóra Albania 4490km 2015 Rumunia Bułgaria.4750km 2016Serbia Czarnogóra 4550km2017 Dagestan 8500km2018 Toskania 4500

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to piknie jak mawiał Kwiczol :-) Dzięki za info . Piter pewnie będziemy jeszcze Cie nekali pytaniami

Motocykle są jak wódka ... prawdziwa jazda zaczyna się od litra ...

 

2012r. - Rumunia/Bułgaria : 4500km (14 dni )

2013r. - Albania/Grecja : 4700km (17 dni )

2014r. - Estonia/Finlandia : 4000km (15 dni )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma sprawy ,byłem w Albanii trzy razy ,a w Czarnogórze cztery.Trochę pozwiedzałem.Mogę polecić parę miejsc wartych zobaczenia.

2008Chorwacja 4530km 2009Chorwacja Czarnogóra 4480km 2010Czarnogóra Chorwacja 4550km 2010Czarnogóra Grecja 5100km

2012Macedonia Albania 4600km 2013Włochy Sycylia 6000km 2014Czarnogóra Albania 4490km 2015 Rumunia Bułgaria.4750km 2016Serbia Czarnogóra 4550km2017 Dagestan 8500km2018 Toskania 4500

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a my koniecznie musimy odpoczywać w zajebiśc... drogim Istambule ? A może zróbmy przerwę w taniej Albanii z dzień , w Grecji z dzień i w Złotych Piaskach z ....no jak foresst wytrzeźwieje :biggrin:

 

jedzmy do Złotych Piasków i siedzmy tak 2 tyg :D:D

trasa nam znana i koszty niewielkie heheh

 

oprucz Aten chcemy cos kąkretnego w Grecji zobaczyć ?? czy tylko dojechac walnąć się gdzieś na plaży i odpocząć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie ,moge sie dołączyc do temtu :icon_question: :smile: Planuje na przyszły rok w zasadzie identyczną trase tz chce i ta Chorwacje z okolicami zobaczyć ,i ten Istambuł tez mi chodził po glowie chodził i ta Grecja bo blisko i grzechem by było nie luknąc.Na wyprawie nie bede przeszkadzał,nie jestem raczej typem szczególnie awantaurującym sie :icon_biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie ,moge sie dołączyc do temtu :icon_question: :smile: Planuje na przyszły rok w zasadzie identyczną trase tz chce i ta Chorwacje z okolicami zobaczyć ,i ten Istambuł tez mi chodził po glowie chodził i ta Grecja bo blisko i grzechem by było nie luknąc.Na wyprawie nie bede przeszkadzał,nie jestem raczej typem szczególnie awantaurującym sie :icon_biggrin:

 

w tamtym roku planowalismy na początku jechac w 3 osoby :P

no i przygarneliśmy kolejne 3 :P

tak ze i w tym roku bedziemy przygarniac :D

a z doswiadczenia wiemy ze i tak dopuki sie nie zjedziemy nie wiadomo kto pojedzie :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a z doswiadczenia wiemy ze i tak dopuki sie nie zjedziemy nie wiadomo kto pojedzie :P

Dobra dobra,u mnie słowo nie dym,jak mówie ze jade to jade :P

A poważniej to racja,dopóki sie nie spotkamy ,pewno tak kwiecień /maj przyszlego roku to tylko założenia.W kazdym razie mnie powstrzymac moze tylko "życie" czego nie da sie teraz przewidziec tj . jakaś choroba,moto mi klęknie,w finansach nagle cos sie zawali a nie że mi nagle ochota przejdzie :D.W każdym razie potwierdzam swoją gotowość :crossy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich .

Nadeszły długie zimowe wieczory więc pora chyba zacząć myśleć o kolejnej wyprawie , a raczej dokończyć poprzednią :-) Plan jest taki jak ostatnio ... czyli brak planu :D A tak na poważnie to myślę o wyjeździe na koniec maja lub w czerwcu . Trasa wzdłuż wybrzeża Adriatyku i meta w Grecji :crossy: Powrót niezaplanowany bo znając życie i tak pewnie wyjdzie co innego w praniu :D Zbiórka pewnie będzie u mnie w Rybniku albo U Dudiego w Tychach ( mam nadzieję że jedziemy razem :flesje: ) i pewnie zrobimy następnego dnia strzała do Chorwacji żeby najmniej ciekawy odcinek podróży mieć za sobą . A dalej tempo spacerowe i zwiedzanie Chorwacji, Bośni i Hercegowiny, Czarnogóry , Albanii , Macedonii i Grecji . Czas wyprawy to ok 2,5 tyg . ZAPRASZAM !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...