Skocz do zawartości

Polskie przepisy - polska policja


ks-rider
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Sklonilo mnie ostatnio do przemyslen. O tym, ze przepisy dostosowane sa bardziej do zycia na ksiezycu niz a Polsce wiekszosc zdaje sobie dobrze sprawe. Moje zaufanie do instytucji polskiej policji jest lekko naciagniete ale dalej uwazam, ze jest OK, tylko....

 

Oddalem w PL furke do warsztatu w celu wymiany tylnego spojlera ( podczas szkolenia baba w kufer wjechala - kursant za ostro zahamowal :icon_mrgreen: )

 

Jako wiec, ze bylem bez fury moj tesciu zaoferowal sie pozyczyc mi swoja. Tak wiec wrocilem z miasta X na wioche Y. Zaparkowalem na prywatnej posesji i poszedlem do chalupy. Rano wsiadlem do katamarana podjechalem do kumpla. Zaparkowalem prostopadle do kraweznika tylem ( wyjezd do przodu ). obok mnie od strony kierowcy 5 m lizu - nikogo niema.

 

Niecale 3 minuty pozniej wychodze od kumpla ide do fury i rzuca mi sie w oczy, ze lewe tylne drzwi sa wgniecone. Slady na drzwiach wyraznie wskazuja biala farbe. Bialym autem jezdzi babka ktora rowniez parkuje swoja gablote na tejze posesji za zgoda wlasciciela posesji / objektu.

 

Porobilem foty, pania ktory smiga bialym dorwalem, krotka rozmowaz nia ale pani wypiera sie, ze ona prawym rogiem przedniego zderzaka uderzyla psa i ma na to swiatkow. ( lakier zdarty ny dlugosci ca. 10 cm i szerokosci ca. 3 cm ) W dodatku ona jezdzi autem sluzbowym i nie zalezy jej na tym aby sie przyznac, bo to nie ona placi ubezpieczenie.

 

Pojechalem wiec na policje i dowiaduje sie;

 

- zajscie na prywatnej posesji - problem

 

- niemozliwosc interwencji policji

 

- niemozliwosc zabezpieczenia sladow czy tez przeprowadzneia wizji lokalnej

 

- jedyna mozliwosc to zalozenie sprawy sadowej

 

Kuswa, cycki mi opadly mialem ochote strzelic :banghead: ktory kretyn wymyslil takie przepisy. dlaczego niemozna zalatwic prostej sprawy w prosty sposob ?

 

:crossy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze niedawno kolizja na drodze wewnętrznej nie mogła być "obsługiwana" przez policję, gdyż droga niepubliczna nie podlegała interwencji mundurowych... Na szczęście ta paranoja już się skończyła.

kulikowisko.pl www.facebook.com/KULIKOWISKO

Uwaga!!! Nowa lokalizacja kursów prawa jazdy:

  • teoria: Mokotów-Służew
  • praktyka: Ursus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze niedawno kolizja na drodze wewnętrznej nie mogła być "obsługiwana" przez policję, gdyż droga niepubliczna nie podlegała interwencji mundurowych... Na szczęście ta paranoja już się skończyła.

 

O tym zdazylem sie dowiedziec na posterunku :icon_mrgreen:

 

Kurde az dziw, ze jak komus w prywatnym mieszkaniu kose pod 5 zebro wsadza, to racza przyjechac - w koncu prwwatne mieszkanie. :icon_mrgreen:

 

:crossy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...