Skocz do zawartości

Nordkapp 2013


Savii
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Trasa będzie przebiegała przez najciekawsze miejsca Norwegi do samego Nordkappu. Pwrót przez Laponie i Szwecje.Termin druga połowa czerwca 2013. Prom Gdynia - Karlskrona i z powrotem. Czas około 15-20dni. Wyprawa niskobudżetowa czyli namiot, śpiwór, prowiant z kraju itp. Ktoś chętny?

 

Pozrawiam

Savii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

trasa ciekawa tylko termin nie za bardzo ,koszty pewnie tez ciężko obliczyć,ale zobaczę.pzdr

 

Spokojnie jest jeszcze dużo czasu.Koszty związane z wyprawą to na dzień dzisiejszy trudno obliczyć ale napewno bedę starał się aby były jak najniższe.Trasa liczy jakieś 6-6,5tyś km.Mam dwóch chętnych na 70% ale wiadomo jak to jest więc nie robię sobie zbytnio nadziei więc planuje wszystko pod siebie.Technicznie jestem już przygotowany do wyjazdu.Myślę że w trzy kufry i dwie torby powinienem się zapakować ze wszystkim.Być może termin wyjazdu przełożę o tydzień później czyli koniec czerwca początek lipca ale wszystko zależy od mojej pracy.Na chwilę obecną jadę na 100%. Gdybyś się zdecydował do daj znać.

 

Pozdr.

Savii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Savii,

termin jeszcze odległy ale planować trzeba (koniec świata odwołany). Kierunk północny kręci mnie już od pewnego czasu, w tym roku objechałem Bałkany w temp. +38 więc może teraz coś dla ochłody. Wiadomo jak to z tymi terminami bywa, to robota to inne pierdoły ale jakby co to daj na PW bo chętnie bym się dołączył do ekipy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popatrz na ceny promów jak się układają w poszczególne dni tygodnia. Najtaniej było do tej pory we wtorki, środy i czwartki.

Termin jest ok, końcówka czerwca zdecydowanie daje największe szanse na dobrą pogodę (względnie dobrą ;) )

Wybieram się do Skandynawii z końcówką czerwca 2013, ale z rodziną autkiem.

http://bigboykr.blogspot.com/ się powoli uzupełnia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Savii,

termin jeszcze odległy ale planować trzeba (koniec świata odwołany). Kierunk północny kręci mnie już od pewnego czasu, w tym roku objechałem Bałkany w temp. +38 więc może teraz coś dla ochłody. Wiadomo jak to z tymi terminami bywa, to robota to inne pierdoły ale jakby co to daj na PW bo chętnie bym się dołączył do ekipy.

 

 

Termin odległy to fakt ale od paru lat planuje wakacje w grudniu i odpukać jak do tej pory wszystkie wyprawy zrealizowałem. Ta jest wyjątkowa bo do łatwych nie należy! wszyscy wiemy o co chodzi. Tegoroczna moja wyprawa do Włoch, Chorwacji no i solo Litwa, Łotwa, Estonia to zapewne Pikuś w porównaniu z Norwegią gdzie panuje zmienna pogoda, jest zimno, są ograniczenia prędkości, komary itp. Mimo to decyzję podjąłem na TAK. Cel to Nordkapp. Natomiast hasło „szukam chętnych” puściłem wcześniej ponieważ może znajdą się tacy którzy nie chcą sami tam pojechać, mają marzenia aby zdobyć Nordkapp, chodzą im po głowie tamte rejony tak jak Tobie, bo wiadomo w większej grupie zawsze raźniej i weselej. Tak to widzę. Jak znajdą się chętni to łatwiej jest wszystko dograć wspólnie (plan, rezerwacje promu, noclegi itp.) tak aby wszystkim pasowało a przed samym wyjazdem będzie ciężko cokolwiek zmieniać. Po prostu dobrze byłoby aby zdecydowane osoby odezwały się jak najszybciej. Jak nikogo nie znajdę to też nic się nie stanie po prostu pojadę sam.

Pozdrawiam

Savii

 

Podaje wstępną trasę dla zainteresowanych.

 

Gdynia – Karlskrona – LaerdalsTunnelen –Geiranger –Trollstigen – Atlanterhavsvegen –Bodo –Sorvagen – Nordkapp – Laponia (Rovaniemi Św. Mikołaj)- Stockholm – Kalmar – Karlskrona – Gdynia

 

bigboykr tak jak mówisz monituje ceny promów nawet te z Gdyni do Karlskrony. Czasami Stena Line robi promocje więc jak nadaży się taka okazja to sobię zrobię rezerwacje w obie strony. Co do terminu to chyba faktycznie pozostane nad końcówką czerwca początek lipca ale zobaczymy jak z pracą.

 

Pozdrawiam

savii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Savii, to rzeczywiście kawał drogi. Palcem po mapie leci się szybko ale w realu jest innczej. Czy robiłeś jakiś wstępny harmonogram trasy czyli - skąd dokąd w danym dniu, jakieś postoje na zwiedzanie okolicy czy zwykły odpoczynek. Pytam bo wiem, że tam pogonić bardzo się nie da, mandaty łoją mega i nie ma zmiłuj, wiec czasem warto się zatrzymać i coś zobaczyć, a 4litery też odpocząć muszą (wiem z doświadczenia) :)

Edytowane przez Raciaty
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie to nie jest moja pierwsza taka wyprawa.To i tak najkrótsza trasa jak mi wyszła z najważniejszymi miejscami do zobaczenia jak : Droga Trolli, Najdłuższy tunel 24km, Droga Atlantycka, Fiordy -Lofoty, Nordkapp i Laponia Św Mikołaj. Aby zwiedzić całą Norwgię to chyba z dwa miesiące by nie starczyły. Cel jest jeden Nordkapp.Wiem że prędkości się tam nie rozwinie więc wszystko zależy jak się zaplanuje taką wyprawę. Jak do tej pory odpukać wszystkie moje wcześniejsze wyprawy zrealizowałem.Ta jest wyjątkowa dlatego ją przygotuje należycie.W każdym razie napewno znajdzie się czas na odpoczynek, czas na jazdę dłuższą i krótszą, postoje itp.

Savii

 

Witam

Na chwilę obecną na 100% jadą trzy osoby i trzy motocykle FJR. Teoretycznie mógłbym już zamknąć listę lecz czekam jeszcze na ostatnią osobę zdecydowaną czyli max cztery motocykle do czasu mojej rezerwacji promu Stena Line.

Pozdrawiam

Savii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak juz przejedziesz sie Lærdal tunelem to wskocz na aurlandsvegen.To droga ktora byla uzywana zanim sie przeryli dolem,nie pozalujesz.

Pozdrawiam.

 

Super. Dzięki kolego za info. W takim razie zrobimy kółko pod ziemią i na ziemią.

Pozdrawiam

Savii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...