Skocz do zawartości

Garaż Motocyklowy Kokon


Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

 

wczoraj wieczorem skontaktowałem się z właścicielem/osobą produkującą przedmiot o nazwie kokon.

 

Jest to garaż dedykowany tylko motocyklom każdej marki.

Niewiele myśląc pojechałem zobaczyć garaż na własne oczy.

 

Spędziłem tam ponad godzinę oglądając to cudo centymetr po centymetrze i powiem szczerze zatkało mnie.

Jakość wykonania jest naprawdę powalająca.

Koszt ok 4,5 tysiąca ---ale warte swojej ceny !

 

 

 

Powiedzcie co o tym myślicie i czy byli byście zainteresowani czymś takim.

Edytowane przez Frugacz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Czyżby nikt nie posiadał takiego garażu?? Czy po prostu wszyscy śmigaja na motórach i nie mają czasu stukac w klawiaturę.

Może ktoś ma inny , podobny. Ważne żeby zajmował mało miejsca.Proszę podzielić się opiniami i spostrzeżeniami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten tekstylny garaż , to na dłuższą metę się nie nadaje. Może na lato i wczesną jesień. Jak przyjdzie zima i mróz, i śnieg , to go cienko widzę.

Ten kokon wygląda solidnie. Raczej nie straszne mu deszcze , gradobicie i śnieg. Powinien przetrwać parę ładnych lat, a motor w nim.

Wiem że drogo, ale budowa pochłonie 3 razy więcej kasy i miejsca, a o miejsce ( którego mi właśnie brakuje ] mi najwięcej chodzi. Jego wymiary to 112cm/2600cm/160cm. Wcisnę go między drzewa i będzie git. W razie jakichś problemów przeniosę w inne miejsce, a z murowanym nic nie zrobisz.

Ciekawe , że nikt z forumowiczów nie jest w jego posiadaniu? Dobrze byłoby posłuchać opinii użytkownika, nie tylko sprzedawcy.

Wygląda na to że mogę stać się pierwszym właścicielem kokona. Na razie się rozglądam i zastanawiam , ale kto wie czy nie nabędę stwora.

Pozdrowienia Porter.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

No i stało się . Jak mówiłem , tak zrobiłem. Kupiłem ten garaż tzw. Moto-box. Zaszalałem i wziąłem model z rolowanymi drzwiami. Najważniejsze , to na poczatku ustawić śrubami regulacyjnymi rozstaw chwytaka przedniego koła i potem to już tylko przyjemność. W przypadku BMW RT nie można wjechać z marszu w chwytak , bo kostrukcja motocykla ogranicza widoczność i nnie widzę przedniego koła, więc wolę go wprowadzić na chwytak, ale radzę sobie.

Sam garaż wykonany jest dosyc solidnie. Składa się w dużej części z aluminium i włokna szklanego , więc wydaje się długowieczny. Na razie stoi 2 tygodnie, a wtym czasie przeszły dwie potężne burze z ulewami i jest GIT. Później pstryknę parę zdjęć to uzupełnię opis

. Gdyby ktoś chciał owo cudo zobaczyć na własne oczy to zapraszam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zasadzie jest to tajemnica handlowa. Mogę tylko powiedzieć że coś się utargowałem, ale niezbyt wiele. Zaznaczam , że mój moto box ma rolowane drzwi, a to nie jest seryjne wyposażenie. W dodatku transport z Łomianek pod Zieloną Górę tez kosztuje, ale chcąc mieć motorek pod domem nie miałem wielkiego wyboru. Garaż jest całoroczny. Można nawet doposażyć go w ogrzewanie , oświetlenie , oraz alarm, więc możliwości są różne. Budowa murowanego wyniosłaby 4 razy więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Roleta ma zamek z dwoma ryglami na boku. Na pancerną kasę raczej to nie wyglada i raczej takiego zamiaru konstruktor nie miał przy planowaniu. Można dołożyć alarm wew. moto boxa, alarm na tarcze cham. motora, ewentualnie zamontowac we własnym zakresie jakąś sztabę , ale skoro ów cudo stoi na mojej posesji w moim przydomowym ogródku , pod oknem mojej sypialni, w spokojnej okolicy, to raczej nie mam stracha o złodzieja.

Zresztą , czy jest jakiś skuteczny zamek na złodzieja ? Jak się zawezmą to i z kasy pancernej z banku ukradną.

Nie kupowałem moto boxa z myslą o przeciwdziałaniu kradzieży, tylko jako garaż z całoroczną ochroną na warunki atmosferyczne. Miał zajmować jak najmniej miejsca i tak się stało. Jakość wykonania jest o wiele lepsza niż zwykłego blaszaka, no i sam designe jest OK

. Muszę dodać , że jeszcze nikt z odwiedzających mnie ludzi nie zorientował się , że jest to garaż dla motocykla. Padały różne propozycje zastosowania, a najlepsza : Kupiłeś kucyka i tu go trzymasz ????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajna opcja! Moim zdaniem warte ceny. Bezpieczna opcja, jeszcze jakby coś takiego utwardzić dobrze w ziemi to mamy prawdziwy antykradzieżowy bunkier.

 

 

Patent dosc ciekawy tymbardziej ta prowadnica . Jednak cena powala na kolana 4,5 tys to sporo jak za garaz z blachy .

Moim zdaniem dobra cena, zrobienie czegoś takiego również kosztuje - materiał oraz przede wszystkim czas.

Największy w Zielonej Górze Sklep motocyklowy - DK Motocykle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...