Jump to content
Sign in to follow this  
JOAŚKA

MIKOŁAJE NA MOTOCYKLACH LUBLIN 2012

Recommended Posts

WITAM!

Chcę poinformować,że w tym roku AKCJA " MIKOŁAJE NA MOTOCYKLACH LUBLIN 2012"

odbędzie się 9 rudnia 2012. Rozpoczniemy ok.13.00 spotkaniem na Placu Zamkowym. Przejedziemy przez miasto i odwiedzimy dzieci w Dziecięcym Szpitalu Klinicznym w Lublinie przy ul. Chodźki.

A tutaj będą zabawy, konursy ,występy i Mikołajkowe prezenty.Do imprezy włączyła się Szkoła Podstawowa nr 2 w Lublinie,która na dyskotece andrzejkowej zbierać będzie niespodzianki dla milusińskich( one będą wejściówką na dyskotekę)

Wszystkich zmotocyklowanych i zmotoryzowanych i pieszych serdecznie zapraszamy.

Będą gadżety jako cegiełki na zakup zabawek dla dzieci. Jaki to gadżet?Damy znać.

Osoby ,które chcą pomoć w przyotowaniu imprezy są mile widziane.

Jeśli macie mozliwość zorganizowania gadżetów itp lub przywieziecie ze sobą drobiazgi dla dzieci będzie SUPER!!!

 

Pozdrawiam ---Joaśka

Share this post


Link to post
Share on other sites

"Panie i Panowie MotoMikołaje,

Zgodnie z Tym co pisała Paulina, po raz kolejny próbujemy zorganizować akcję pod kryptonimem „MOTOMIKOŁAJE”. W tym roku mamy trochę więcej czasu, więc i problemów po drodze pewnie będzie więcej, ale jest szansa, że nie tylko akcja odbędzie się po raz V, ale że nawet będzie miała sponsorów, PR i oprawę graficzną .

Jak do tej pory, dzięki działaniom Pauliny i Joasi, oraz wielu innych osób, których nawet nie jestem w stanie wymienić, udało się ustalić czas, miejsce, oraz kilka szczegółów związanych

z przebiegiem. Na bieżąco będziemy informowali Was o postępach przygotowań, a poniżej zamieszczamy ramowy plan działania i kilka informacji techniczno-organizacyjnych.

MOTOMIKOŁAJE 2012

9 grudnia 2012 r.

Jedziemy jak w ubiegłym roku do dzieciaków z DSK w Lublinie.

13:00 – Zbiórka Mikołajów na Placu Zamkowym. Tam też ostatnia zbiórka przywiezionych przez każdego prezentów (o nich samych, niżej). Strój Mikołajowy – w tym roku już obowiązkowy! *Patrz SZCZEGÓŁY - KONKURSY

13:15 – Rozpoczęcie Parady ulicami Lublina. Trasa wnioskowana w Komendzie (ale jeszcze nie potwierdzona)

Plac Zamkowy - Aleja Tysiąclecia – Aleja Unii Lubelskiej – Lubelskiego Lipca 80 – Aleja Józefa Piłsudskiego – Prezydenta Gabriela Narutowicza – Plac Wolności - Bernardyńska – Prymasa Stefana Wyszyńskiego – Królewska – Lubartowska – Obywatelska - Doktora Witolda Chodźki - DSK.

13:45 – Przyjazd do Dziecięcego Szpitala Klinicznego w Lublinie, ul Chodźki 2. Tam będą czekać na nas dzieciaki, jak również wolontariusze, którzy pomogą nam w dalszych działaniach.

1. Wprowadzenie motocykli na teren budynku szpitala!

Tak jak to było i w zeszłym roku motocykle wjadą/zostaną wprowadzone do budynku szpitala. Stąd prośba o ich „wypucowanie”. Jeśli wiecie, o jakichkolwiek wyciekach w swoim motocyklu, zostawcie go proszę lepiej na wyznaczonych miejscach parkingowych na zewnątrz budynku. Prowokowania SANEPID’u ciąg dalszy .

W holu przylegającym do auli szpitala (w której odbywać się będzie część artystyczna), i jego odnogach, ze wstępnych wyliczeń powinno zmieścić się ok. 40 moto. Mam nadzieję, że frekwencja będzie taka jak w zeszłym roku, albo i większa, i że nie wszyscy się zmieszczą .

Do wejścia, którym mamy dostać się do holu, z poziomu ulicy, prowadzi kilka stopni.

Tu apel, do Was, jeśli dysponujecie „najazdem”, lub czymś co ułatwiłoby nam wjazd do budynku, po wspomnianych powyżej schodach (Ci którzy byli rok temu wiedzą, że po starych drzwiach wjechać się da, ale jest dość niebezpiecznie, prosimy o kontakt na PW.

2. Prezentacja motocykli dzieciakom

 

14.30 - Rozpoczęcie części artystycznej.

1. Grupa Improwizacyjna NO PATATOS - tak jak i rok temu, postara się rozśmieszyć zebrane dzieciaki - szczegóły rozśmieszania w trakcie ustaleń.

2. KONKURSY *Patrz SZCZEGÓŁY - KONKURSY

15.30 - Podział na max. 13 grup, (z których każda składać się będzie z motocyklistów i wolontariusza ze szpitala) i przejście na odziały do dzieci, które z powodu swojego stanu zdrowia, nie mogły zejść do auli. Rozdanie prezentów i słodyczy.

16.00 - Zakończenie imprezy – wyprowadzenie motocykli ze szpitala, odjazd w stronę bliżej nieokreśloną…

SZCZEGÓŁY:

1. PARADA – w trakcie ustaleń

2. PREZENTY

Dzięki pomysłowi Joasi, jednak z lubelskich podstawówek, włączając się w naszą akcję, organizuje Andrzejki dla swoich uczniów. „Biletem wstępu”, będzie zabawka, więc już potencjał początkowy mamy spory. Zbiórka prezentów od motocyklistów, rozpoczyna się w momencie publikacji tego postu. Miejscem do którego można przynosić wszelkie zabawki, gry i słodycze jest Sekretariat Sieci Szkół COSINUS w Lublinie – Krakowskie Przedmieście 32. Moje sekretarki będą wiedziały, że na hasło „Motomikołaje”, przyniesione przez Was upominki, nie są „dowodem wdzięczności”, a prezentem dla dzieciaków.

Wszystkie podarki, zarówno te zebrane do 8 grudnia na Krakowskim, jak i te które pewnie część z Was przywiezie w dniu akcji na Plac Zamkowy, zostaną dostarczone do szpitala samochodami, podzielone na „paczki” i rozdane dzieciakom na auli, jak również na oddziałach szpitala.

Impreza zyskując na randze i znaczeniu, stając się ważnym wydarzeniem charytatywnym, doczekała się również sponsorów. Na dziś potwierdzenie mamy od PSZCZÓŁKI, która przekaże słodycze. Trwają rozmowy z kilkoma innymi firmami.

Tu kolejna prośba – jeśli ktoś z Was dysponuje czystymi workami jutowymi (takimi jak mają mikołaje na starych fotografiach ), to prosimy o kontakt na PW. Będą potrzebne do popakowania prezentów dla Mikołajów, którzy przejdą z nimi na oddziały.

Do najbardziej pożądanych prezentów można zaliczyć:

• Kredki

• Kolorowani

• Książki

• Gry planszowe ( z jak najmniejszą ilością elementów, które mogłyby poginąć)

• Zabawki

3. KONKURSY

W tym roku postanowiliśmy urozmaicić wszystkim trochę naszą zabawę i ogłaszamy konkurs, a właściwie kilka:

• KONKURS NA NAJLEPIEJ PRZEBRANEGO MOTOMIKOŁAJA

Zasady jak w tytule, a jurorami będą dzieci zebrane w auli.

• KONKURS NA NAJBARDZIEJ CHOINKOWY MOTOCYKL

Zasady jak w tytule. Im większą inwencją się wykażemy, tym większy ubaw będą miały dzieciaki. Bombki, łańcuchy, lamety, aniołki (może plecaczek w takim stroju),

a może komuś się uda przyczepić do swoich dwóch kółek jakąś pięknie przybraną choinkę. Zawsze po akcji będzie już mniej roboty przed 24 grudnia . Jurorzy – dzieciaki ze szpitala. Nagroda – niespodzianka wręczona na „after party”.

• KONKURS NA KONKURS

I tu już reguły objaśnię, bo tytuł enigmatyczny. Zapraszamy wszystkich do wymyślenia konkursu dla dzieciaków, które będą z nami na auli. Zasada jest jedna, konkurs musi dać się przeprowadzić w trakcie trwania naszej imprezy, musi być skierowany do dzieciaków, które z nami będą i angażować jak najmniej dodatkowych sił i środków. Na propozycje czekamy tu. Później zbierzemy je i pewnie przeprowadzimy jakiś plebiscyt.

 

4. POGODA

Z tą nigdy nic nie wiadomo, ale zapowiada się bez śniegu, więc mamy nadzieję na Wasze liczne przybycie.

APEL - JAK CO ROKU (teraz już możemy tak napisać) 

Bez Was ta impreza się nie odbędzie! Dzieciaki na nas liczą!

Nawet jeśli nie na dwóch kołach, to przyjeżdżajcie na 4, 18 ile kto ma, byle było nas dużo przebranych Mikołajów i Mikołajek, z dużą ilością prezentów

Pozdrawiamy

Joasia, Paulina i Piotr

Share this post


Link to post
Share on other sites

my z Lubartowa też wpadniemy raczej, nie wykluczone że niestety na 4 kółkach terenówką ale też coś ciekawego się wymyśli i ubieże trochę go ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

WITAM!

Do zbiórki dla dzieci dołączyła też Szkoła Podstawowa nr 2 Lublinie oraz Niepubliczne Przedszkole STONOGA z Lublina. Na stronie Grupy Lublin widnieje plakat akcji.Króluje na nim Gazda na swojej żółtej maszynie.

Zebraliśmy też 500zł na zakup prezentu dla podopiecznego ( którego wybierzemy wspolnie) Fundacji Mam marzenie. Może uda nam się uzbierać na laptopa lub coś innego.

Pozdrawiam ---Joaśka

Edited by JOAŚKA

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

×
×
  • Create New...