Skocz do zawartości

Kask Shoei czy ?


Rekomendowane odpowiedzi

tanie agv to smietnilk wogole agv sa dziwne nawet w samej konstrukcji i ukształowaniu skorupy... natomiast hjc bym nie skreslał, za 1100 mozna wyrwac RPHA a to juz wysoka polka... Shoei sa brzydkie hehe i malowania maja kiepskie . 700 zl to troche malo na dobry kask , ja bym poczekal na grudzien i za 700 mozna wtedy hapnac np suomy (kozak malowania i dobre wykonanie ale nie kazdemu pasuje do lba)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak znajdziesz kask z 2010 roku zrobiony z plastiku, to choćby leżał pod kloszem, nie warto się pchać w taką "promocję".

To co wyżej było o wadach XR-1000, jest poprawione w następcy. Jakość wykonania i tak jest o niebo lepsza niż u większości pozostałych producentów. Jeśli chcesz mieć naprawdę bardzo wydajną wentylację, to posłuchaj Yubego i bierz X-spirita - tylko że to przynajmniej 3-4 razy większy koszt. XR-1100 sprawdzi się bardziej, zresztą popatrz w czym jeżdżą bardziej doświadczeni po torach i ulicy.

HJC i Suomy - sensownie jest brać tylko najwyższe modele, pytanie co lepiej pasuje na Twoją bańkę. Nie bądź baba jak niektórzy i kolor weź jako ostatnie kryterium wyboru: kask ma chronić w czasie jazdy i przy glebie, a nie tylko ładnie wyglądać na fejsie. Od tego masz motocykl ;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale tanie modele AGV są zwyczajnie gówniane, swoją drogą drogie też.

 

Ciekawa opinia... Z doopy zresztą wzięta.

 

Ja jeździłam w Shoeiu XR-1000, który mnie uciskał (widocznie kształt skorupy nie dla mojej dyńki). W dodatku pinlok był zbyt mały i jego krawędź wypadała na linii mojego wzroku.

Teraz jeżdżę w AGV GP-Tech i jest bardzo wygodny, pinlok jest natryskowy, więc nie mam problemu z polem widzenia. Ma bardzo dobrą wentylację. Ale jest dużo głośniejszy od Shoeia.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma czegoś takiego jak pinlock natryskowy. Jak nie paruje Ci szyba w zwykłym antyfogu, to tylko świadczy o tym, że jeździsz w dobrych warunkach :). Na deszcz czy jesienne wieczory nie ma innej opcji i już, kto używa ten wie.

XR-1000 faktycznie miał ten brzeg pinlocka niezbyt fortunnie poprowadzony, ale to samo jest w Multitecu, w Raidzie, w X-spiricie (1). Wszystko zależy od pozycji na moto. Dlatego właśnie powstał XR-1100.

Qwest to kiszka, jeśli chodzi o parametry (wentylacja, hałas, wypinanie wnętrza) więc nic dziwnego, że Niemcy (jako bardziej doświadczeni) wyprzedają ten szajs Polakom. Szkoda że za takie pieniądze, bo to też żadna promocja.

PRZYMIERZ koniecznie! Po co masz potem być jedną z (nielicznych) osób obrażonych na shoeia, "bo nie pasuje". Różne modele leżą różnie i nic na to nie poradzisz. Nie mierz jednak zbyt wielu sztuk, bo łeb spuchnie i nic nie wybierzesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To sam tytuł tematu jest mylący. Nie trafisz na dobrego shoeia w tych pieniądzach (a jak znajdziesz, to nie będzie dobry), ale parę innych zbliżonych kasków już tak. Każdy będzie miał jednak jakieś "ale", z tym że nie wszystko wychwycisz od razu, niektóre dopiero po zmianie na kolejny kask. I kolejny. I jeszcze jeden.

Do Xr-1000 powstał duży pinlock i można go kupić w DE. Jest na cały wizjer.
Już nieważne, znalazłem - plus dla Ciebie :). Edytowane przez Arcer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

XR-1000 (oraz Raid II, X-Spirit I) - szyba CX-1V.

XR-1100 (oraz Qwest, X-Spirit II) - szyba CW-1.

Zajrzałem na jakieś angielskie serwisy i widzę że brzeg pinlocka w tej wersji rozszerzanej CX-1V trafia pod uszczelkę wizjera. Domyślam się, że nie pozostaje to bez wpływu na trwałość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do qwesta pasowałby mi taki pinlock, bo teraz jak jest chłodniej to nie otwieram wentylacji i dookoła pinlocka brak widoczności..

Dlaczego na świecie żył i czego chciał, dokąd dążył, komu służył - sam nie wiedział. Służył stepom, wichrom, wojnie, miłości i własnej fantazji.

 

 

Primum non nocere.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy czym właśnie ten w Qweście już jest większy (właściwie wyższy) niż w poprzedniku i tu już (chyba) nie znajdziesz szerszego (a nawet jeśli, trzeba przerobić/wymienić wizjer). Nic nie poradzisz na parujące brzegi, piny muszą tam być bo inaczej niszczyłyby uszczelkę przy otwieraniu szyby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

XR-1000 faktycznie miał ten brzeg pinlocka niezbyt fortunnie poprowadzony, ale to samo jest w Multitecu, w Raidzie, w X-spiricie (1). Wszystko zależy od pozycji na moto. Dlatego właśnie powstał XR-1100.

Qwest to kiszka, jeśli chodzi o parametry (wentylacja, hałas, wypinanie wnętrza)

(...)

Ale pierdoły wypisujesz - Qwest jest "wypychany" ? może wręcz "wyprzedawany? Niemiaszki wyprzedają ale Raid-a, bo "zastąpił" go w prostej linii właśnie Qwest.

Qwest ma dużo rzeczy wspólnych z XR-1100(znaczna część wyściółki, wizjer, pinlock etc)

Powstał jako kask 'turystyczny' (pozycja motocyklisty). Jest bardzo cichy i na prawdę super wykonany.

Niczym nie odbiega od pozostałych Shoe-i

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...