Skocz do zawartości

SOS prosba o pomoc merytoryczną


ewave
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie koledzy motoentuzjaści :rolleyes:

 

Piszę z prośbą o pomoc. Kolega z lepszą połową są właśnie w Austrii i na zmianę (ktoś musiał zająć sie dzieciakami) gulali po alpejskich winkielkach. Moment temu kolega dał znać, że niestety małżonaka miała małą nieprzyjemnośc, mianowicie: ostatnie 20 km ostatniej trasy . Na winklu otarła sie o motocykliste z przeciwka, odbiła na zewnątrz i nie zmieściła się w łuku. Przeleciała przez drewnianą barierkę rozwalając ja przy okazji i wylądowała na polu :banghead: . Zabrał ją śmigłowiec do szpitala w Zams. Wieczorem przeszła operację nogi (złamanie podwójne z przesunięciem) i będzie w szpitalu jeszcze co najmniej 4 dni. Potem powinna być transportowana w pozycji leżącej do Polski. Ponieważ nie miałem nigdy podobnych przeżyc mam małą prośbe czy ktoś może pomóć w nastepujacych tematach:

1: o loty samolotem - czy wiecie skąd najbliżej Insbrucku można na Okęcie się zabrać? (może z insbrucka chyba)

2: macie jakieś doświadczenia z zachowaniem ubezpieczycieli w takich wypadkach?

3: o co powinienem zadbać w takiej sytuacji a nie pomyślałem? (ma kolega namiary na policjantke która spisywała protokół, ma namiary na szpital, zgłosił ubezpieczycielowi, nikt inny nie ucierpiał poza barierką na zakręcie)

4. czy wystepował ktoś o Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego? Jeśli tak to jak?

 

Jezli ktoś może podrzucić coś na któryś z tematów to browarek gwarantowany.

 

ew mój mobil 601943926

 

z góry i z dołu dzięki

Edytowane przez ewave
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pkt. 4 z tego co wiem kartę EKUZ powinno się wyrobić przed wyjazdem za granice - dowolnym. Ja to robiłem przy wyjeździe do Włoch na wczasy dla siebie, córki i żony (trzeba się wylegitymować na miejscu dowodem - nieletnia córka dala nam tylko legitymację). Kartę się wyrabia w oddziałach NFZ bezpłatnie od ręki. Trzeba tylko wypełnić formularz (dostępny na miejscu) i postać chwilkę w kolejce.

 

Nie chciałbym być złym prorokiem ale chyba tą kartę trzeba mieć w momencie zdarzenia. Wyrobienie jej "po" chyba niewiele da i trzeba będzie za wszystko bulić. Najlepiej zadzwonić do NFZ. Obym się mylił.

 

Powodzenia.

Edytowane przez Malenstfo

----------------

pzdr

Mariusz

HONDA CBF600 N/A '10

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze pytanie podstawowe - czy byli ubezpieczeni dodatkowo tzw. ubezpieczenie turystyczne? Jeśli tak, to trzeba koniecznie sprawdzić, czy w warunkach nie ma wykluczenia dotyczącego jazdy motocyklem.

KONIECZNIE jak najszybciej zawiadomić firmę obsługującą to ubezpieczenie! Wtedy oni przejmują kontakt ze szpitalem i kwestie finansowe.

Co to transportu do PL to o jego rodzaju decyduje lekarz firmy ubezpieczeniowej w porozumieniu z lekarzem ze szpitala.

Załatwienie transportu samolotem w pozycji leżącej (na noszach) nie jest takie proste i czasem trochę trwa, (dłużej jeśli jest konieczne zabezpieczenie w tlen), ale jeśli mają ubezpiecznenie turystyczne to załatwia to ubezpieczyciel. Czasem względy medyczne nie pozwalają na transport lotniczy i wiezie się pacjenta karetką z obstawą medyczną.

 

Zdrowia!

Realizacja marzeń w toku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...