Skocz do zawartości

Pytanie w sprawie badan !


MarkoSM
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Zrobiłem dzisiaj badanie i nie wiem o co B , ale wydaje mi sie ze bede miał prawko na czas okreslony a mianowicie.

Na kartce ktorą dostałem jest tak

1. brak/istnieje( istnieje jest skreslone) przeciwskazan zdrowotnych do kierowania pojazdami silnikowymi do ktorych wymagane jest posiadanie prawa jazdy kategori i A zaznaczone

2. Ograniczenie w korzystaniu z uprawnien do kierowania pojazdem ze wzgl. na stan zdrowia ( i mam wpisa 0,06 lub 0/06 tak to wyglada )

Data ponownego lub kontrolnego badania lekarskiego napisane 4 luty/ lub lata :D szczerze nie wiem !!!

I tu mi chodzi czy tu moze byc wpisane 4 luty czy mam robic kontrolne badania "za 4 lata" i co oznaza to 0,06 lub 0/06

nosze okulary -1.7 na jedno i drugie oko od ponad 5 lat , a duzo jest przypadkow z wiekszymi wadami i tylko nakaz jazdy w okularach i bezterminowe

 

I interesuje mnie bardzie co oznacza ten kod 0.06 ? w google nie ma nic o tym , zazwyczaj pokazuje sie tylko 01.06

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

90% lekarzy daje okularnikom prawo jazdy na czas określony. Potem musisz iść na kolejne badania, dać min 50 zł i z tym do organu wydającego Ci prawko, żeby znowu wyrobić dokument 80zł + zdjęcie. Taki psikus od losu, żebu Cie co pare lat wydoić z kasy. Zazwyczaj dostaje się na 5 lat, ale widać Twój lekarz jest ostrożniejszy i zaprosił Cie do siebie ba płatną wizyte już za 4.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie mam pojęcia.

a jeszcze się pochwale że jak robiłem badania na kat A, prawko na B już miałem (czasowe) to poszedłem do starego lekarza-pijaka, okulary schowałem w kieszeń, okłamałem że mam bezterminowo i widze zajebiście nawet przez sciany, jemu się strasznie spieszyło i wypisał mi bezterminowo, bez badania wzroku :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe niezle :] ja własnie rozpoczynam karieire z lepszym Moto a konkretnie to Supermoto :] i z tego powodu sie ciesze ;] a te przepisy co mają wejsc w styczniu to "no comment" ;] Wiec musze w tym roku zrobic ;]

Edytowane przez MarkoSM
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie 01.06, to kod ograniczenia - jazda w okularach lub szkłach kontaktowych.

Tu są kody wszystkich ograniczeń:

http://pl.wikipedia.org/wiki/Prawo_jazdy

Bezterminowe można dostać - trzeba pójść na badania prywatnie ;)

Wszędzie dobrze, ale najlepiej w siodle :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem na gogle taki sam wniosek , powpisywałem to samo co u mnie na kartce , i chce wiedziec jak to wyglada bo zdania są podzielone jak sie pytam na forach wiec dam takie cos i chce wiedzie czy to bedzie terminowe czy w punkcie 2 oznacza tylko ze za 4 lata tylko mam przyjsc na kontrole i to ze bede miał BEZTERMINOWE gdyz w 1 punkcie skresilone jest ISTNIENIE !

 

1. brak/istnienie( istnienie skreslone)**) przeciwwskazań zdrowotnych do kierowania pojazdami silnikowymi, do których wymaga-

ne jest posiadanie prawa jazdy kategorii:

 

A zaznaczone !

 

 

A, A1, B, B1, T, B+E***)

 

C, C1, D, D1, C+E, D+E, C1+E, D1+E oraz pozwolenia do kierowania tramwajem***);

 

2. ograniczenie w korzystaniu z uprawnień do kierowania pojazdami ze względu na stan zdrowia****)

 

( WPISANY KOD 01.06)

..........................................................................................................................................................................

 

Data ponownego lub kontrolnego badania lekarskiego : ( WPISANE 4 lata )

 

Objaśnienia:

 

*) Wpisać odpowiednią kwalifikację prawną przeprowadzanego badania lekarskiego.

 

**) Niepotrzebne skreślić.

 

***) Zaznaczyć właściwy kwadrat literką "X", a w przypadku braku badania wpisać "NB".

 

****) Wpisać właściwe kody i subkody ograniczeń w korzystaniu z uprawnień do kierowania pojazdami ze względu na stan zdrowia określone w części II, pkt 3.5, ppkt 1-4, 25 i 31 załącznika nr 1 do rozporządzenia Ministra Infrastruktury z dnia 14 grudnia 2001 r. w sprawie wzorów dokumentów stwierdzających uprawnienia do kierowania pojazdami (Dz. U. Nr 150, poz. 1679). Kody należy oddzielać znakiem "/".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Nie będziesz miał bezterminowo. Punkt 1. oznacza, że możesz prowadzić pojazd (nie jesteś niewidomy itp.), punkt 2. oznacza, że możesz jeździć w soczewkach, więc policjant nie wstawi CI mandatu za brak okularów.

Jedyna recepta, to zmienić okulistę na bardziej "renomowanego".

Edytowane przez pakeroso
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...