Skocz do zawartości

27.08 - 09.09.2012 Bałkany (SRB, BIH, MNE, HR, AL, SRK)


ararek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

 

Wybieramy się z Krakowa 27.08 na Bałkany dokładniej:

 

dojazd:

Kraków (PL) - Bańska Bystrzyca (SK) - Budapeszt (H) - Cacak (SRB) - Sarajewo (BIH) - Ulcinj (MNE)

 

Ulcinj będziemy traktować jako bazę wypadową.

 

Planujemy odwiedzić miejscowości: Vlora (AL), Zabljak (MNE), prawdopodobnie Prisztina - lub inne miasto (SRK), Mostar (MNE), Ostrog (MNE), Medjugorje (BIH), Dubrovnik (HR), Kotor (MNE) - wszystko do ustalenia :)

 

Powrót do ustalenia: póki co mamy dwa warianty:

1. przez Balaton / jezioro

2. przez Planicę / skocznia narciarska

 

Motocykle jakie jadą: 2x Yamaha FZ6 Fazer, Honda Shadow 1100, Suzuki Bandit 600, Honda Hornet 600

Musimy wrócić na 10.09 do pracy... :banghead:

 

Chętni ? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobny rejon zwiedziliśmy jakieś trzy tygodnie temu,tylko że jechaliśmy przez Serbię ,Macedonię,Albanię.Z Ulcinij ciężko będzie odwiedzić Vlorę i wrócić tego samego dnia.Wprawdzie nie ma wiele kilometrów ale tam się inaczej jeździ.Chociaż byłem w Albanii w zeszłym roku to w tym widać dużo poprawy.Kraj się bardzo szybko zmienia.Jeśli już będziecie we Vlore to proponuję pojechać dalej wzdłuż wybrzeża w kierunku Sarande .W okolicy Himare jest świetny punkt widokowy https://lh5.googleusercontent.com/-qr1fdXXWbeA/Thti3F05tnI/AAAAAAAAAx4/cfvk-JSuHbk/s640/IMG_0440.JPG .

 

Mostar jest w Bośni a nie w Montenegro.

2008Chorwacja 4530km 2009Chorwacja Czarnogóra 4480km 2010Czarnogóra Chorwacja 4550km 2010Czarnogóra Grecja 5100km

2012Macedonia Albania 4600km 2013Włochy Sycylia 6000km 2014Czarnogóra Albania 4490km 2015 Rumunia Bułgaria.4750km 2016Serbia Czarnogóra 4550km2017 Dagestan 8500km2018 Toskania 4500

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piter widzę, że sporo jeżdzisz w tamte strony. Planuję się wybrać do Chorwacji i Czarnogóry w okresie od 02.09-16.09. Gdzie poleciłbyś dłuższy pobyt- Cro czy MNe, bo mamy zamiar zatrzymać się dwa razy po 4 dni na wybrzeżu?

jazda motocyklem to najprzyjemniejsze co można robić w ubraniu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam Montenegro.Kwatery[bo tylko taki nocleg używamy] znajdziesz wszędzie.Nocowałem w Petrovacu i w Sutomore dwa razy.Polecam wyskoczyć w MNE na rafting na rzece Tarze.Oczywiście po zwiedzeniu monastyru Ostrog i górskiej drogi z Centije do Kotoru.

Polecam wybrać się też do Albanii,zwłaszcza rejony poniżej Vlore.

2008Chorwacja 4530km 2009Chorwacja Czarnogóra 4480km 2010Czarnogóra Chorwacja 4550km 2010Czarnogóra Grecja 5100km

2012Macedonia Albania 4600km 2013Włochy Sycylia 6000km 2014Czarnogóra Albania 4490km 2015 Rumunia Bułgaria.4750km 2016Serbia Czarnogóra 4550km2017 Dagestan 8500km2018 Toskania 4500

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie poleciłbyś dłuższy pobyt- Cro czy MNe, bo mamy zamiar zatrzymać się dwa razy po 4 dni na wybrzeżu?

 

Zatrzymał bym się na chwilę w Czarnogórze i na chwilę w Chorwacji.

Wróciłem kilka dni temu z Czarnogóry przez Chorwację (3 dni w MNE i 3 w HR)

W MNE polecam Ulcinj za klimat i meczety, zatokę kotorską i kanion Tary za widoki. Niestety w MNE jest jeden minus o którym niewielu ludzi mówi a mianowicie wszechobecne śmieci, butelki, worki itd... w pierwszym dniu był to dla mnie szok chociaż nie jestem jakimś pedantem i mega czyściochem, później przywykłem.

W HR wyższy standard za te same pieniądze, czyściej wg. mnie ładniejsze morze.

Ale zobaczyć warto i jeden i drugi kraj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Regis- jaki koszt miałeś noclegów w MNe i HR? Myślałem żeby w okolicach Omisia dwa dni noclegu a reszta w Petrovacu. Ponoć noclegi i jedzenie w MNe tańsze niż w Chorwacji. Ja mam zamiar pojechać przez Bratysławę i tam pierwszy nocleg, potem Plitvickie Jeziora (tam drugi). Następnie wybrzeżem do Omisia wjazd na Sv Jure a potem przez Dubrownik do Mne- powrót przez Serbię, Węgry, Słowację z noclegiem w Serbi. Na wszystko mamy 15 dni.Myślicie że plan rozsądny? Zakupiłem już przewodniki po HR i MNE, czekam aż mi przyślą.

Edytowane przez -lisio-

jazda motocyklem to najprzyjemniejsze co można robić w ubraniu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dasz radę. W MNE koniecznie wyjazd z Kotoru na Cetinje (prawdziwa drabina...) i trasa przez Durmitor z Żabljaka do Trsa i dalej do Pivy.

Za Ulcinj w kierunku albanskiej granicy masz prawdziwe piaszczyste plaże, szerokie płaskie, prawie jak u nas... W 15 dni oblecisz bez problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Regis- jaki koszt miałeś noclegów w MNe i HR?

i w MNE i HR płaciłem 30€ za pokój, w Serbii taniej a na Węgrzech drożej. w 15 dni spokojnie dasz rade, ja miałem tylko 11 dni i musiałem się zmieścić

 

 

Za Ulcinj w kierunku albanskiej granicy masz prawdziwe piaszczyste plaże, szerokie płaskie, prawie jak u nas..

i tłumy ludzi :) a można znaleźć małe kamieniste prawie puste plaże, no ale co kto lubi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Piter 1600: dzięki za uwagę odnośnie Mostaru - mój błąd ;)

 

Co do wyjazdu Ulcinj - Vlora, tak już wiem że w jeden dzień tam i nazat ciężko będzie przejechać dlatego planujemy zatrzymać się na dzikiej plaży na noc ;-) namioty mamy aczkolwiek przy sprzyjającej pogodzie mam nadzieję, że nie będą potrzebne

 

Adam 89: raczej kwatery, namioty będą ale wyciągane z przymusu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cześć!

Gdzieś od Sarajewa chętnie się przyłącze -jeśli czasowo będzie pasowało. Chętnie więcej czasu spędziłbym w Albanii (mam niedosyt, jak każdy który trochę "liznął" tego kraju) - trochę inny świat/egzotyka, więcej bidy ale ludzie w sumie uprzejmi, jest całkiem bezpiecznie i taniocha w porównaniu np.z Chorwacją. Może jakiś nr telefonu na priv podać/podajcie,to sprawdzimy opcje.

pozdr.

 

ps. we Vlore 4 osobowy pokój w niezłym hotelu wyszedł 10€ na twarz ze śniadaniem. I jak już Vlore, to grzech nie pojechać dalej na południe (jak pisze Piter), droga do Sarande -niezły asfalt i same agrafki, autem musiałem redukować do 1.

Edytowane przez rados2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

i w MNE i HR płaciłem 30€ za pokój, w Serbii taniej a na Węgrzech drożej. w 15 dni spokojnie dasz rade, ja miałem tylko 11 dni i musiałem się zmieścić

 

mozesz podac trase?

 

 

i tłumy ludzi :) a można znaleźć małe kamieniste prawie puste plaże, no ale co kto lubi

 

chetnie sprawdzony namiar ;)

sowa czyha

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...