Skocz do zawartości

Yamaha GP800 Zalewa jeden cylinder (skuter wodny)


Sydney
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Bardzo dawno mnie tu nie było, ale mam pewien poważny problem do którego nie wiem jak się zabrać. Otóż kupiłem skuter wodny Yamaha, silnik był w rozsypce. Pospawany był jeden karter bo korba wybiła dziurę, sprawdzony został acetonem (nic się nie sączyło), wymienione korbowody, łożyska uszczelniacze, zamówiłem idealny cylinder z USA wraz z tłokiem. Cylindry były w doskonałym stanie, tłoki też były okej, jedynie założyłem nowe pierścienie, nowe świece. W ten weekend byliśmy na wodzie, przez 2 dni lataliśmy ale pod koniec 2 dnia około 6 godzin po pływaniu skuter stracił moc, tzn bez obciążenia wkręcał się ładnie ale jak turbina łapała wody tracił na mocy. Sprawdziłem jak silnik zachowywał się na poszczególnych cylindrach. Na cylindrze 1 silnik pracuje ok, lecz na drugim przygasa, kicha po wyjęciu obu świec okazało się że zalewa ten drugi cylinder, Profilaktycznie zamieniłem świece i przewody zapłonowe ale dalej ta sama historia. Dzisiaj sprawdziłem Kompresje na obu taka sama po ok 7,5-8 kg/cm2. Sprawdziłem w manuału ale tam jest mowa coś około 5.6 ? Myślałem że może pierścienie się skończyły ale jednak to nie to. Obstawiam gaźnik ale jak "na sucho" można go sprawdzić żeby stwierdzić usterkę ? Podejrzewam że zaworek nie domyka bo albo dostał się jakiś brud (ale wątpię bo filtr tam jest) albo guma na zaworku puściła ze starości, albo pływak zatapia. Co polecacie jeszcze sprawdzić jak już go rozbiorę, bo dostać się tam to jest na prawdę bardzo dużo roboty. Może listki zaworu membranowego? Dodam że teraz bardzo mocno kopci i nie ma mocy. Przepraszam jeśli napisałem to wszystko trochę chaotycznie ale jest już późno a wiadomo chciałbym jak najszybciej usunąć usterkę i wracać na wodę :) Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...