Skocz do zawartości

Podstawa pierwszej pomocy - nacisnąć hamulec


shuy
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Skoro wątek jest na pierwszej stronie to mam nadzieję, że nie jest to jakaś skamielina a moja odpowiedź to nie studium z archeologii ... ;)

 

Najgorszy ratownik to martwy ratownik.

 

Stąd najpierw zabezpieczasz miejsce wypadku i wcale to nie musi być trójkąt. Motocykl postawiony w poprzek drogi, samochód na awaryjnych na środku pasa, nawet rower ustawiony w poprzek drogi też jest ok. Oczywiście w pewnej odległości od miejsca zdarzenia. Nawet jeżeli ktoś zwolni by Cię opier**lić to masz już jedną osobę do pomocy.

 

Później jest ocena miejsca zdarzenia pod kątem czychających niebezpieczeństw. Jeżeli na rozbity pojazd wali się słup z trakcją elektryczną to musisz ocenić czy dasz radę przetransportować poszkodowanych w bezpieczne miejsce przed zwaleniem nie ryzykując swojego życia czy też nie. Jeżeli przewody już spadły i "skaczą" w okół pojazdu to poza telefonem [nawet 15tym z koleii] nie robisz nic. Na nic się nie przyda kolejny poszkodowany.

 

Jak już wiesz, że możesz się zbliżyć to zadbaj o wałsne bezpieczeństwo przed chorobami - stąd taki duży nacisk na noszenie ze sobą rękawiczek jednorazowych. Breloczek przypięty do kluczy z rękawiczkami w środku naprawdę niewiele kosztuje a uchować może przed zarażeniem się ciężkimi chorobami. Jak się zdarzy, że nie masz rękawiczek, to przy najbliższym tankowaniu zabierz ze sobą ze stacji rękawiczki foliowe - rwą się szybciej i nie są tak wygodne ale od biedy też są ochroną.

 

Osobiście mam taką przypadłość, że dość często trafiam na wypadki z poszkodowanymi i to jako pierwszy lub jedyny co coś zrobi. A zawsze znajdzie się ktoś, komu będzie przeszkadzać fakt, że właśnie ratujecie komuś życie.

 

Smoku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...