Skocz do zawartości

Tłok- jak założyć?


Skalar
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Czesc, tym razem wyskakuje dla niektorych pewnie z banalnym problemem. Jak wiadoom mam tlok FSO, dzis chcialem zalozyc cylinder ale przypatrzylem sie tlokowi i cos mi nie pasuje.

Jak wiadomo ten tlok nie jest symetryczny, otwor na sworzen jest przesuniety w jedna strone. U mnie byl zalozony w sposob taki, ze mniejsza odległosc od osi otworu do scianki tloka to strona znajdujaca sie blizej wydechu w Junaku. I wlasnie to jest ten problem, wydaje mi sie ze tlok powinien byc odwrotnie zalozony, tzn. mniejsza odleglos od osi otworu sworzniowego do scianki tloka, po stronie zaworu ssacego.(co daje odpowiednie ustawienie tloka)

ps. dodam ze tlok ma jedno wglebienie na zawor (po stronie z wieksza odlegloscia sworznia do scianki tloka)

jesli zbytnio namieszalem w tym opisie, to moge wykonac prosty rysunek obrazujacy ta sytuacje.

 

pozdrawiam :crossy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma za co. 8)

 

Zapomniałem jeszcze dodać...

Warto wymienic sworzen FSO na Almota, jest znacznie lżejszy. Można też podtoczyć cylinder od spodu o 1mm bo denko tego tłoka co masz jest właśnie o 1mm niższe w stosunku do oryginału. Maxymalnie można podtoczyć około 2mm ale trzeba wtedy też zająć sie głowicą żeby o nią nie uderzał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze wątpie czy ktoś wpadł na taki pomysł. Generalnie można podtoczyć do około 2 mm jak pisałem, więcej sie nie da bo górny pierścień wystawałby poza cylinder. Powiedz mi jeszcze czy w Twojej głowicy poszerzono średnice w miejscu gdzie tłok w nią wchodzi czy ktoś poszedł na łatwizne i przetoczył denko tloka wyrównując je z krawędzią cylindra??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Glowice juz zalozylem, podtaczanie cylindra odlozylem na kiedy indziej, zalozylem tylko duzo ciensza uszczelke pod cylinder.

Wydaje mi sie ze denko tloka nie bylo szlifowane, wystawalo poza cylider w gornym polozeniu tloka tzn. najnizsza krawedz denka wystawala ok 1,2mm powyzej cylindra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...