Skocz do zawartości

SUZUKI rmz 450 2006r - napinanie lancuszka rozrzadu


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Kilka dni temu stalem sie jak na razie szczesliwym posiadaczem rmz 450. Za mna juz kilka godzin jazdy. W motocyklu zastosowany jest manualny napinacz lancuszka rozrzadu, dlatego praktycznie co jazde trzeba sie bawic z napinaniem. I teraz pytanie: jak sie za to zabrac ? Sprzedajacy tlumaczyl mi jak sie to robi, niestety bylem tak podekscytowany motocyklem, ze calkowicie wylecialo mi to z glowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz dostać się do śruby na prawym czopie wału korbowego, przy zimnym silniku poluzować nakrętkę blokady rygla napinacza a potem pół obrotu samą śrubę i obrócić wałem pół obrotu w kierunku jego pracy a następnie dokręcić śrubę blokującą rygiel i zakontrować.

Człowiek mądrzeje z wiekiem i zwykle jest to wieko od trumny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz dostać się do śruby na prawym czopie wału korbowego, przy zimnym silniku poluzować nakrętkę blokady rygla napinacza a potem pół obrotu samą śrubę i obrócić wałem pół obrotu w kierunku jego pracy a następnie dokręcić śrubę blokującą rygiel i zakontrować.

Nie chce byc wybredny, ale nie bardzo usmiecha mi sie co jazde spuszczac olej, rozbierac pol sprzegla, i zmieniac uszczelke pod deklem. Znasz jakis bardziej "wygodny" sposob ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chce byc wybredny, ale nie bardzo usmiecha mi sie co jazde spuszczac olej, rozbierac pol sprzegla, i zmieniac uszczelke pod deklem. Znasz jakis bardziej "wygodny" sposob ?

 

Nie musisz nic robić bo od brudnej roboty przy motocyklach są serwisy :biggrin:

a jeszcze wygodniej kupić nowy motocykl i korzystać z gwarancji.

Człowiek mądrzeje z wiekiem i zwykle jest to wieko od trumny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A Ty zeby napompowac opone tez jezdzisz do serwisu ?

Ja nie jeżdżę do serwisu bo mam własny :biggrin:

a jeżeli nie widzisz różnicy pomiędzy pompowaniem opony a napinaniem łańcuszka rozrządu to masz poważny problem.

Człowiek mądrzeje z wiekiem i zwykle jest to wieko od trumny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie jeżdżę do serwisu bo mam własny :biggrin:

a jeżeli nie widzisz różnicy pomiędzy pompowaniem opony a napinaniem łańcuszka rozrządu to masz poważny problem.

Nie chce sie z toba klocic, chce tylko dowiedziec sie jak napiac ten lancuszek. Takimi postami mi nie pomagasz, a dodatkowo utrudniasz.

 

przeczytaj kilka razy post #4 i weź się do roboty

moderator

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...