Skocz do zawartości

potrzebuje POMOCY


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich!

 

Mam ogromny problem i potrzebuje natychmiastowej pomocy. Jezdze, a raczej jezdzilem r6 z 2002 roku. Pod koniec ostatniego sezonu zaczelo cos glosno halasowac w silniku. Pojechalem tym motocyklem (jezdzil caly czas) do mechanika. Zostawilem go i cala zime go robil. Wymienil cala mase czesci (rozrzad, plyny eksploatacyjne, filtry, akumulator, zwory, uszczelniacze, remont glowicy) ogolnie stwierdzil, ze wszystko bylo wina skrzywionego zaworu. Zaproponowal wymiane silnika badz remont generalny. Pomyslalem, ze kupując uzywany silnik, nie wiadomo ile pochodzi, a wymianiajac podzespoly starego bede przynajmniej pewny ze wszystko bedzie chulalo. Moj bład.....

Mechanik robil go cala zime (nie kazalem sie spieszyc,bo wiadomo.... zima) na świeta wielkanocne odebralem go.Zapłaciłem za wszystko ponad 2tys złotych. Przejechalem 500m i zgasl, rozrusznikiem krecil ale nie odpalal. Odpalil na zapych (pomyslalem ze moze to przez zime i pojechalem, ale sytuacja sie co 500 m powtarzala) mial moc, wszystko bylo w normie, ale nie odpalal. Po godzinie wrocilem tym motocyklem do mechanika opisujac sytuacje. Znowu trzymal go 2 dni, bawil sie .... po dwoch dniach odebralem, odpalam w zaleznosci od humoru, duzo latwiej gdy byl zimno, a cieply nie bylo o tym mowy. Powiedzial ze nie wie co sie dzieje, czesci sa nowe, musza sie dopasowac, trzeba po prostu pojezdzic.... Studiuje daleko od domu wiec zamierzalem jechac 400km, wiec sie go zapytalem czy moge jechac. Powiedzial ze nie wykrecac go narazie powyzej 10tys obrotow i spokojnie mozna jechac.....

Tak tez zrobilem.... wiadomo jak to na trasie, nie trzeba bylo odpalac wiec wszystko bylo ok.... pod koniec trasy coraz czesciej gasl na swiatlach i trzeba bylo pchac.

"Na szczescie" juz pod samym celem podrozy zauwazylem ze caly prawy but mam w oleju. Patrze a tu taki charakterystyczny cycek w uszczelce pokrywy zaworowej zostal wypchniety plujac spalinami i olejem. Wiele nie myslac, zaprowadzilem motocykl do mechanika juz w tym miescie gdzie bylem.

 

U nowego mechanika sie zalamalem. Pokazalem mu fakture od poprzedniego, a ten zaczął mi pokazywac ze poza wymiana akumulatora nic tu nie bylo robione. Sciagnieta glowica i zalozona z powrotem. Olej i filtr stary, lancuch rozrzadu stary, uszczelka pod glowica stara, zmierzyl mi cisnienie na cilindrach i okazalo sie ze mam wyniki: 9, 6, 0 , 3. Jedyna rada to znowu nowy silnik... To zbyt wiele jak dla biednego studenta znowu placic 2tys wiec zadzwonilem do poprzedniego mechanika z pretensjami. Ten oczywiscie twierdzi ze czesci musialy zostac podmienione i ze drugi mechanik klamie.... Slowo przeciwko slowu, a miedzy tym wszystkim ja. Po straszeniu sadem jednak pierwszy mechanik postanowil przyjechac i zabrac ten motocykl w ramach reklamacji i naprawic szkode za darmo. Drugiemu mechanikowi za diagnoze musialem zaplacic 500 złotych. Motor wrocil do pierwszego mechanika.

 

Czekam miesiac.... pod koniec maja mechanik dzwoni ze ma juz czesci, idzie odebrac glowice od podwykonawcy i bedzie skladal. Nawet nie wiecie jak sie cieszylem. Nagle po kilku dniach dzwoni, ze jest problem. Wszystko zrobil co trzeba bylo, ale mimo to nie dzialalo. Rozebral caly silnik na czesci pierwsze i okazalo sie ze jest pekniety blok silnika, peknieta tuleja cylintra, na garach sa drobne pekniecia. Powiedzial ze to nie jest to czym sie zajmowal, ze on swoje zrobil i teraz jestesmy kwita. Zaproponowal ze za 1800 moze mi zalatwic silnik i wtedy na pewno bedzie jezdzilo. Szok!!!!

 

Zadzwonilem do tego drugiego mechanika zapytac czy on widzial takie uszkodzenia gdy motocykl byl u niego. Powiedzial ze to niemozliwe, co prawda bloku nie ogladal, ale tutleje i gary widzial i nie bylo pekniec. Twierdzi ze tamten zle zlozyl, odpalil i wszystko sie pozypalo.

 

Pomóżcie!! Co ja mam teraz zrobic? Włożylem w to juz kupe kasy a efekt jest gorszy niz w dniu kiedy oddalem motocykl do mechanika. Sam nie jestem w stanie wyegzekwowac od niego zalatwienia sprawy. Juz pol sezonu minelo a ja nie mam czym jezdzic. Do kogo zwrócic sie o pomoc? jak Odzyskac sprawny motor ?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jezeli widziales (u drugiego mechanika) ze faktycznie nie wymienil czesci, zloz wezwanie do zaplaty w wysokosci poniesionych kosztow i jakies male odszkodowanie za utrate wartosci przez okres kiedy go naprawial. zazadaj faktur zrodlowych na wymienione czesci....

 

ale i tak bez sadu i bieglego sie nie obejdzie, a biegli w naszym kraju sa gosci niz sady...

General description: aktualnie brak...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym podmienianiem czesci to nigdy nie wiadomo.... ale tak logicznie podchodzac do sprawy. Przyprowadzilem mu zepsuty motor i on mi pokazal tego przyczyne. v wątpie zeby mial akurat pod reka prawie caly silnik do tego modelu i go podmienil. Fakty sa taki ze przyjechalem uszkodzonym motocyklem i ten rzeczywiscie znalazl mi czesci ktore za to odpowiadaja. Raczej wydaje mi sie ze ten pierwszy mechanik leci w kulki. Faktury mam ogolne od tych mechanikow. Na pierwszej z nich jest np remont glowicy, a on po miesiacu dzwoni ze tuleja tloka jest peknieta... Wydaje mi sie ze cos jest nie tak. Po prostu chyba chce wymigac sie z kosztow tego co spieprzyl. Tylko co ja mam teraz zrobic?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Czytając to co napisałeś to powiem, pijąc kolejny łyk kawy cisnienie mi tak skoczyło,że musiałem odstawić ją na bok żeby mi głowy nie rozsadziło.A tak poważnie to współczuję Ci takiej sytuacji związanej z twiom moto,nie chciałbym się znalezdz w takiej sytuacji naprawdę nie wiem jak bym zareagował,albo bym nakład garści temu pierwszemu mechanikowi gdzie przecież motor stał całą zimę jak napisałeś,wzioł kasę,i nic nie zrobił.Ta opisana sytuacja nadaje sie do programu usterka na tvn turbo,tylko tym razem z udziałem motocykla.Podejżewam jak bys oddał do polecanego serwisu to takiej sytuacji by nie było,przede wszystkim co to za mechanik czy on w ogóle ma pojęcie osilnikach motocyklowych.Ale wiadomo człowiek chce zrobic jak najtaniej,bo jak napisałeś jesteś studentem i kasy nie za wiele.Dlatego ja swojego motocykla nie dałbym zadnemu pseudo mechanikowi,na szczęście param się mechaniką i wszystko robie sam przy motocyklu.Może są jeszcze w porzadku ludzie na tm świecie,że pomogą ci załatwić tę przykrą sytację.Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Czytając to co napisałeś to powiem, pijąc kolejny łyk kawy cisnienie mi tak skoczyło,że musiałem odstawić ją na bok żeby mi głowy nie rozsadziło.A tak poważnie to współczuję Ci takiej sytuacji związanej z twiom moto,nie chciałbym się znalezdz w takiej sytuacji naprawdę nie wiem jak bym zareagował,albo bym nakład garści temu pierwszemu mechanikowi gdzie przecież motor stał całą zimę jak napisałeś,wzioł kasę,i nic nie zrobił.Ta opisana sytuacja nadaje sie do programu usterka na tvn turbo,tylko tym razem z udziałem motocykla.Podejżewam jak bys oddał do polecanego serwisu to takiej sytuacji by nie było,przede wszystkim co to za mechanik czy on w ogóle ma pojęcie osilnikach motocyklowych.Ale wiadomo człowiek chce zrobic jak najtaniej,bo jak napisałeś jesteś studentem i kasy nie za wiele.Dlatego ja swojego motocykla nie dałbym zadnemu pseudo mechanikowi,na szczęście param się mechaniką i wszystko robie sam przy motocyklu.Może są jeszcze w porzadku ludzie na tm świecie,że pomogą ci załatwić tę przykrą sytację.Pozdrawiam.

Witam.Czytając to co napisałeś to powiem, pijąc kolejny łyk kawy cisnienie mi tak skoczyło,że musiałem odstawić ją na bok żeby mi głowy nie rozsadziło.A tak poważnie to współczuję Ci takiej sytuacji związanej z twiom moto,nie chciałbym się znalezdz w takiej sytuacji naprawdę nie wiem jak bym zareagował,albo bym nakład garści temu pierwszemu mechanikowi gdzie przecież motor stał całą zimę jak napisałeś,wzioł kasę,i nic nie zrobił.Ta opisana sytuacja nadaje sie do programu usterka na tvn turbo,tylko tym razem z udziałem motocykla.Podejżewam jak bys oddał do polecanego serwisu to takiej sytuacji by nie było,przede wszystkim co to za mechanik czy on w ogóle ma pojęcie osilnikach motocyklowych.Ale wiadomo człowiek chce zrobic jak najtaniej,bo jak napisałeś jesteś studentem i kasy nie za wiele.Dlatego ja swojego motocykla nie dałbym zadnemu pseudo mechanikowi,na szczęście param się mechaniką i wszystko robie sam przy motocyklu.Może są jeszcze w porzadku ludzie na tm świecie,że pomogą ci załatwić tę przykrą sytację.Pozdrawiam.

 

 

Wiesz..... najlepsze w tym wszystkim jest to ze wcale nie wychodzilem z zalozenia zeby zrobic to jak najtaniej. On od razu mowil ze taniej wyjdzie kupic uzywany silnik, ale ja glupi uznalem ze lepiej wymienic na nowe podzespoly moj silnik. Gosc tylko dzwonil i mowil ze potrzebuje kase na to, na tamto itp. NIgdy nie odmowilem ani nie zalowalem kasy na moto. A teraz jest jak jest. Potrzebuje rady co robic. Isc gosciowi spuscic manto nie byloby problemem, ale to nie da mi wymiernych korzysci, Potrzebuje porady prawnej. Jestem juz zdesperowany..... Nalogowo jezdze motocyklem i jestem na detoksie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym podmienianiem czesci to nigdy nie wiadomo.... ale tak logicznie podchodzac do sprawy. Przyprowadzilem mu zepsuty motor i on mi pokazal tego przyczyne. v wątpie zeby mial akurat pod reka prawie caly silnik do tego modelu i go podmienil. Fakty sa taki ze przyjechalem uszkodzonym motocyklem i ten rzeczywiscie znalazl mi czesci ktore za to odpowiadaja. Raczej wydaje mi sie ze ten pierwszy mechanik leci w kulki. Faktury mam ogolne od tych mechanikow. Na pierwszej z nich jest np remont glowicy, a on po miesiacu dzwoni ze tuleja tloka jest peknieta... Wydaje mi sie ze cos jest nie tak. Po prostu chyba chce wymigac sie z kosztow tego co spieprzyl. Tylko co ja mam teraz zrobic?

Jak się chcesz pobawic w detektywa to pierwsze oczywiste dwa pytania :

-gdzie są stare cześci ?

- gdzie dowód zakupu (fv , rachunek , paragon) nowych wymienionych części ?

 

Zapłaciłeś 2 tysie - proponuje oddać moto mechanikowi numer 1 i zaproponowac doprowadzenie do sprawnośći w ciągu 2-3 tygodni dowolnymi meodami , z zastzrezeniem że grosza więcej nie wyłożysz bo CAŁY PIEC mozna za tyle + przekładka dostać . Odebrałes motocykl w mniemanu mechanika sprawny - okazałsię niesprawny - oddajesz na gwarancję wykonanej usługi.

 

Wiesz..... najlepsze w tym wszystkim jest to ze wcale nie wychodzilem z zalozenia zeby zrobic to jak najtaniej. On od razu mowil ze taniej wyjdzie kupic uzywany silnik, ale ja glupi uznalem ze lepiej wymienic na nowe podzespoly moj silnik.

:banghead:

Kochany pamiętniczku , właśnie spadł śnieg . I dlatego postanowiłem sobie kupić nowy motocykl :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak się chcesz pobawic w detektywa to pierwsze oczywiste dwa pytania :

-gdzie są stare cześci ?

- gdzie dowód zakupu (fv , rachunek , paragon) nowych wymienionych części ?

 

Zapłaciłeś 2 tysie - proponuje oddać moto mechanikowi numer 1 i zaproponowac doprowadzenie do sprawnośći w ciągu 2-3 tygodni dowolnymi meodami , z zastzrezeniem że grosza więcej nie wyłożysz bo CAŁY PIEC mozna za tyle + przekładka dostać . Odebrałes motocykl w mniemanu mechanika sprawny - okazałsię niesprawny - oddajesz na gwarancję wykonanej usługi.

 

 

:banghead:

Jak się chcesz pobawic w detektywa to pierwsze oczywiste dwa pytania :

-gdzie są stare cześci ?

- gdzie dowód zakupu (fv , rachunek , paragon) nowych wymienionych części ?

 

Zapłaciłeś 2 tysie - proponuje oddać moto mechanikowi numer 1 i zaproponowac doprowadzenie do sprawnośći w ciągu 2-3 tygodni dowolnymi meodami , z zastzrezeniem że grosza więcej nie wyłożysz bo CAŁY PIEC mozna za tyle + przekładka dostać . Odebrałes motocykl w mniemanu mechanika sprawny - okazałsię niesprawny - oddajesz na gwarancję wykonanej usługi.

 

 

:banghead:

 

 

ale dokladnie tak zrobilem. moto bylo najpierw u 1 mechanika, potem u 2, potem 1 po niego przyjechal zeby za darmo reklamacje wykonac, a teraz dzwoni ze znalazl zupelnie nowe uszkodzenia ktore juz nie sa jego sprawa,a mianowicie pekniety blok i tuleje cylindra

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ta przyczyna była od samego początku, to ewidentna wina pierwszego mechanika! Nie zdiagnozował prawidłowo problemu i wymienił wszystko na około, zwyczajnie cię naciągając. Sytuacja jest trudna, jeśli masz jakąkolwiek fakturę na to, to powiedz co jest na niej wymienione, może na tej podstawie da się coś wyskrobać. Dobry byłby nawet układ niech odda kasę i zabierze se ten silnik, jakbył downem i pchał chajs w padło to niech się teraz nim najje.

8.96s 1/4mili GSX-R K1 1000 TURBO/NITRO
SPEEDBIKE.PL TURBO TAKŻE W TWOIM MOTOCYKLU!

SERWIS MOTOCYKLI- WARSZAWA, HAMOWNIA - STROJENIE

https://www.facebook.com/bados84/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W jaki sposób rozpoznal pękniętą tuleję ? I gdzież to pęknięcie bloku? I jak do niego mogło dojść ? Zapytaj się.

Kochany pamiętniczku , właśnie spadł śnieg . I dlatego postanowiłem sobie kupić nowy motocykl :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W jaki sposób rozpoznal pękniętą tuleję ? I gdzież to pęknięcie bloku? I jak do niego mogło dojść ? Zapytaj się.

W jaki sposób rozpoznal pękniętą tuleję ? I gdzież to pęknięcie bloku? I jak do niego mogło dojść ? Zapytaj się.

 

 

powiedzial ze wyminil te czesci w stosunku do ktorych byly watpliwosci i to nic nie dalo. Dlatego wyciagnal silnik, rozlozyl na czesci pierwsze i zobaczyl te uszkodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

roznie moglo byc. mogl tez nic nie wymienic a napisac ze wymienil. malo takich cwaniakow? popros o wydanie faktur zrodlowych, czyli faktur jakie on otrzymal kupujac czesci dla ciebie... a gdyby nie chcial pokazac zapytaj gdzie te czesci kupil itp itd...

General description: aktualnie brak...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...