Skocz do zawartości

Aprilia RS 125 MP - blokady


RsMen
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Jestem szczęśliwym posiadaczem Aprilii RS 125 i mam kilka pytań do Was forumowiczów.

Otóż mój motor na biegach 1-4 ładnie się wkręca (9-9.5 tyś obrotów), potem na 5 tak jakby brakuje jej siły a na 6 już wgl nie ma mowy o płynnym przyśpieszeniu. Sprawdzałem kompresję silnika i wynosi ona 10.5. Poza tym mechanik, który sprawdzał i regulował gaźnik mówił, że silnik jest w bardzo dobrym stanie, tylko lać i jeździć :).

I tu mam pytanie, co może "zamulać" moją Rs'ke? Czy tylko moduł może aż tak ją blokować?

 

Pozdrawiam.

Edytowane przez RsMen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pamietam kolego z czasów kiedy bawiłem się jeszcze takimi sprzętami to wersja MP jest całkowicie pozbawiona blokad.

 

Mi to mimo wszystko wygląda na gaźnik, pamietam jak miałem źle ustawioną iglicę, tzn. ustawiona była za mała dawka paliwa i było podobnie jak u Ciebie. Na 6 biegu już praktycznie motocykl nie chciał się wkręcać a kompresja była w porządku. Można jeszcze sprawdzić ustawienie dozownika oleju ale to raczej nie będzie powodowało takiego problemu.

76718e70da906377.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli tylko przez gaźnik nie wkręca się powyżej 9-9.5k obrotów i tak ją zamula?

 

// EDIT:

Jak widać kolega też miał problem z wersją MP, jednak może być zablokowana...

http://forum.motocyklistow.pl/index.php?/topic/129381-odblokowanie-aprili-rs-125/

Edytowane przez RsMen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O kolego, rzeczywiście dawno się tym bawiłem. :biggrin: Wersja bez żadnych blokad to zwykła RS i wersja GS. Natomiast MP jest właśnie blokowana. Blokady znajdziesz na module oraz może pojawić się zwężka w wydechu. Prawdopodobnie dysze w gaźniku będą też o mniejszych rozmiarach. Generalnie to uderzyłbym na forum aprilii rs i tam dowiesz się wszystkiego ze szczegółami, co do blokad oczywiście.

76718e70da906377.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...