Skocz do zawartości

Aprilia RS 50 2006 r kilka usterek


Cornes
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich!

Kupiłem sobie dwa dni temu Aprilie rs 50 2006 rok, przejechane 18 tyś km.

Jest pewien problem. Na początku odpalała elegancko (jak ją kupowałem, jak ją przyprowadziłem), lecz szybko przeztała palić z rozrusznika (żadko zapali), gdy się jednak ja weźne na popych, to po 2 krokach zaraz odpala, gdy odpali i sanie są włączone to gaśnie bez dodawania gazu, gdy się wyłączy już nie. (osobiście podejżewam akumulator i niewyregulowany gaźnik dyrz stała ona rok niejeżdzona)

Druga sprawa - przyśpieszenie, obroty.

Sprawa wygląda tak:

Gdy się rozpędzam, to od 1-6 tyś obrotów przyśpieszenie ma średnie, od 6-8 rozpędza się bardzo wolno, a od 8 - 14 tyś przyśpiesza jak szalona. Dzieje sie tak na 4 biegu bodajże, później przyśpieszenie jest już bardzo dobre.

 

I taka drobna usterka - zepsuty prędkościomierz. Nie bardzo bym skłamał mówiąc, że co druga rs 50 na allegro ma posuty licznik. Jakie jest tego powód? Jesli oryginalne prędkościomierze się tak często psują, może są jakieś odpowiedniki?

 

Nie chciałem zakładać nowego tematu, a w starych konkretnej odpowiedzi znaleść nie mogłem, wiem, że na to pytanie inny dział, ale - Jak malowac plastiki? Jaki podklad, jaka farba właściwa, jaki bezbarwny?

 

Prosze o jak najszybsze odpowiedzi.

Z góry dziekuje i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli ma przejechane 18 tysięcy i ma popsuty licznik, to znaczy, że nie ma przejechane 18 tysięcy. Przede wszystkim sprawdź kompresję. Dziwna sprawa z tym przyśpieszeniem, ale weź pod uwagę, że to 50 cc w dwusuwie, które największego muła łapie nie koniecznie przy najniższych, ale właśnie tuż przed momentem wejścia na obroty...

 

Nie mam pojęcia czy w RS 50 montują zawory wydechowe, ale jeżeli tak, to sprawdź czy pracuje poprawnie. Co do liczników- w RS'kach wadliwe są elektromagnesy, które mierzą prędkość na kole. Ja też miałem problem ze swoim, ale go przeczyściłem i bangla, aczkolwiek w większości przypadków kończy się to wymianą, a to tanie rzeczy nie są,

"Generalnie rzecz biorąc, zdejmuję linkę tylko w niedzielę jak idę do kościoła..."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

wyreguluj i wyczyść gaźnik pożycz od kogoś aku i sprawdź czy to jego wina

 

a jak chcesz malować spreyem czy kompresorem heh? :D najpierw bierzesz papier 800/1000 i musisz wszystkie plastiki zmatowić ( jeżeli są jakieś ubytki to szpachla w ruch ), później podkład , znowu troszkę zmatowić tym razem minimum 1500 , baza, znowu można delikatnie zmatowić 2500 , bezbarwny- znowu można zmatowić i na koniec pastą polerską i lustro;d

Edytowane przez JACK.

LwG! :flesje:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

a jak chcesz malować spreyem czy kompresorem heh? :D najpierw bierzesz papier 800/1000 i musisz wszystkie plastiki zmatowić ( jeżeli są jakieś ubytki to szpachla w ruch ), później podkład , znowu troszkę zmatowić tym razem minimum 1500 , baza, znowu można delikatnie zmatowić 2500 , bezbarwny- znowu można zmatowić i na koniec pastą polerską i lustro;d

 

Pod baze nie matowi się aż 1500 bo czegoś musi sie trzymać. Najlepiej P1000-P1200.

Bazy nie wolno matowić ! Po każdym dotknieciu bazy papierem (nawet P2500) powinna zostać napylona ponownie.

To tak dla uzupełnienia.

 

AM6 nie ma zaworu wydechowego wiec tu nie ma co szukać przyczyny.

 

Całą zabawe zaczął bym od dokładnego czyszczenia gaźnika i regulacji.

 

Pozdrawiam

Edytowane przez Krzysnik363
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...