Skocz do zawartości

RG 125 Nicasill jaki tłok ?


javorskyp
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam mały problem.Kompresja była dość niska (8bar) więc postanowiłem zmienić tłok. Okazało się, że gdy rozebrałem górę silnika na tłoku są napisy ATR ; 9B-4 ; 2 ; H .. Co one oznaczają ?

 

Potrzebuję tłok nadwymiarowy jak to do cylindrów z nicasillem.

Z tego co wiem są trzy wymiary : 55,94 ; 55,95 ; 55,96. Nie wiem jaki tłok ma wymiar i przez to nie mogę dokupić nowego tłoka tego o 0,01 większą.

 

Czym można zmierzyć dokładnie tłok ? (napewno nie suwmiarką ) ..?? Zdjęcia tłoka poniżej

 

 

 

 

 

Co o nim sądzicie ?

post-56284-0-89886600-1336674171_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mierzysz tłoka, a mierzysz cylinder. I do wymiaru cylindra dobierasz tłok. Do zwymiarowania potrzebna ci jest średnicówka, zakładam że takowej nie posiadasz więc wybierz się do zakładu zajmującego się głowicami cylindrami itp, a jak nie uda się to do jakiegoś dobrego tokarza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Okazało się że cylinder jest aluminiowy. Ma średnicę ok 56mm z tym że trzeba zrobić szlif.

 

Znalazłem tłok od rgv 250 ? Czy będzie on odpowiedni..? DO rg 125F są przeważnie poniżej 56mm...

 

http://allegro.pl/wossner-tlok-suzuki-rgv-250-srednica-56-45-mm-i2318477469.html Ten wymiar by był idealny jednak czy tłok będzie pasował..?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymiar około to sobie możesz w oko wsadzić, potrzebujesz wymiar z dokładnością do setnych mm. Dalej, jeśli masz nicasil to zapomnij o jakim kolwiek szlife, tego sie nie robi w tego typu cylindrach. Na pw napisałeś że cyl ma 56,3 i ma jajo, teraz pytanie jakie wahania ma wymiar cylindra, 56,3 to najmniejszy wymiar czy największy a może jest gdzieś w środku ? Jaki wynik był po trójce ? Tu potrzebna jest bardzo duża dokładność i staranność

Edytowane przez Patryk_mx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w te cylindry często wbijają zwykłą tule i można robić szlify, sprawdz czy masz nicasil czy tuleje, bo tłok od nicasilu nie może podejść do tuleji

bo są z innych materiałów. tłok od rgv 250 pasuje do 125 napewno, kolega miał taki motorek i wsadzał tłok od 250, są takie same.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam. Tłok już dobrany, jednak mam pytanie jak jest z uszczelkami. Tutaj mam komplet do mojego rg 125

 

http://allegro.pl/ir-uszczelka-uszczelki-top-end-suzuki-rg-125-92-95-i2378374698.html

 

Mam pytanie czy dawać pod górną uszczelkę pod głowicą dać cokolwiek (pasta uszczelniająca, silikon)? Oczywiście myślę że pod papierowe koniecznie jednak czy pod tą grubą też...? Nigdy wcześniej nie spotkałem się z taką uszczelką..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...