Skocz do zawartości

Obrotomierz w GL 500 Silver Wing.


NEIDI
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Obrotomierz nie działa, po wykręceniu linki z zegara i uruchomieniu silnika widac że linka się nie kręci, nie jest też zerwana,nie da się jej obrócićn nie wygląda też na zapieczona w pancerzu. Dostęp do drugiego końca linki jest utrudniony, jeśli ktoś wie czego mogę sięspodziewać proszę o podpowiedź.

z góry dziękuję

neidi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Ja mam CX500, to ten sam silnik i wymieniałem linkę niedawno. Moja była zerwana, bo wyciągnąłem kawałek, nie wiem co u ciebie, może nie możesz wyciągnąć, bo się gdzieś zaklinowała?

Dostęp do wyjścia jest rzeczywiście k...ski. Książka pisze, żeby zdemontować chłodnicę, ale to dobre, gdy przy okazji zmieniasz płyn w układzie. Nie wiem, jak jest w GL, obudowa może uniemożliwić manewr, który przeprowadziłem u siebie. Odkręcilem śruby mocujące chłodnicę, zdjąłem wszelkie osłonki, gmole itp. i z pomocą drugiej pary rąk i latarki udało mi się bez rozłączanie przewodów cieczy na tyle odsunąć chłodnicę, że długim śrubokrętem odkręcilem mocowanie końcówki linki po czym (szybko, bo ręce cierpną :crossy: ) włożyłem nową.

Trzeba uważać na taką niby uszczelkę gumową na blaszanej osłonie wiatraczka, łatwo spada i łatwo o niej zapomnieć. Moja była już nieco naruszona wiekiem i podczas montażu chłodnicy zsunęła się niepostrzeżenie. Mało zawału nie dostałem, gdy coś zachrobotało w silniku po uruchomieniu.. A to wiartaczek zmielił tą gumę. Na szczęście da się bez tego żyć.

Powodzenia.

miro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Trochę już późno na odpowiedź ale nie miałem okazji wcześniej.

Jeśli chodzi chodzi o wymianę linki: Faktycznie wszystko musiałem porozkręcać:chcłodnicę gmole przednią owiewkę itd. Musiałem to wszystko porozkręcać by wymienić linkę i stwierrdzić ze nie musiałem tego rozkręcać by wymienić linkę :D .Wystarczy b.długi śrubokręt krzyżakowy by odkręcic wkręt zabezpieczający linkęprzed wysunięciem. Śrubokrętem należy zaatakować z prawej strony silnika lekko pochylając rękojeść ku dołowi( kąt ok 40 stopni) przypomocy dodatkowego światła widać mocowanie linki, wtedy jest łatwiej. jedynym utrudnieniem jest problem z tym by wkręt nie uciekł z śrubokręta bo później niekoniecznie znajdziemy go pod motocyklem.Warto pokombinować 12 minut by nie rozbierać wszystkiego przez 2,5 gadziny.

Mimo wszystko dziękujęza radę.

pozdrawiam :D

 

NIEDI

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jedynym utrudnieniem jest problem z tym by wkręt nie uciekł z śrubokręta bo później niekoniecznie znajdziemy go pod motocyklem

Końcówka śrubokręta magnetyczna, odrobina uwagi i no problem :D . Gdzie będziesz się bujał GLką teraz? Widziałem w Krotoszynie taką, ekstra stan (jak na swoje lata), chyba komplet osprzętu, no, bez audio :mrgreen:

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiem wiem, z linką i wkrętem już sobie poradziłem.

Jeśli chodzi o jeżdżenie to chwilowo będę miał obowiązkowy przestój:( bo zajęty strasznie jestem,

W końcówce sezonu raczej tylko w mazowieckim pojeżdżę i może blkiskich okolicach.A pradą jest żę nie wiele GL-ek się widzi na naszych drogach.Moja żółta z napisem ASISTANCE z przodu bo jeszcze niedawno w pomocy drogowej na niej jeździłem.Łatwa sztuka do rozpoznania.Jeszcze jedna identyczna jeździłą po wawie jako transport krwi, ale kolo który jeżdźił rozbił ją niestety i ma przestój od zeszłego roku.

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...