Skocz do zawartości

Kupiłem komplet Rukka i akcesoria Schuberth


tytusin
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

w związku z tym, iż moje poprzednie ciuchy na motocykl nie są już w moim rozmiarze (choć w całkiem dobrym stanie to są za wielkie o trzy rozmiary) zmuszony byłem odświeżyć garderobę....

 

Kurtka i spodnie są wykonane w całości z cordury AFT czyli bardzo przewiewnej. Posiadają podpinkę z Gore-Tex, z którą jest zintegrowana ocieplina z Outlastu.

Outlast jest w dotyku podobny do bawełnianej koszulki jest też tak samo cienki, jest to tkanina, która odbiera od ciała ciepło gdy jest gorąco i je magazynuje. Ciepło jest oddawane z tkaniny do ciała jak zaczyna robić się zimno....przynajmniej w teorii....zobaczymy jak będzie działało w praktyce.

Oczywiście membrana w kurtce i spodniach jest wypinana. Po wypięciu mamy super przewiewny zestaw.

 

Mam trochę obaw odnośnie rękawic gdyż nie wiem czy lepsze jest rozwiązanie takie jak w Apollo ze zintegrowanym Gore-Texem czy lepiej było wybrać zwykłe skórzane i do tego na deszcz takie nakładane na wierzch pokrowce. Zobaczymy jak będzie w praktyce.

 

SRC System już dawno mi "chodził po głowie"... mam nadzieję, iż będę zadowolony.

 

Jak trochę poużywam to postaram się opisać moje wrażenia odnośnie zakupionych rzeczy.

 

Kupowałem u polskiego dystrybutora ze względu na późniejszą obsługę gwarancyjną a Rukka ma aż pięć lat gwarancji.

W zasadzie na e-bayu znalazłem taniej tylko kurtkę.

SRC z wysyłką wychodzi tak samo, szyba na e-bay jest droższa tak samo są droższe rękawiczki Apollo. Spodnie Airvision na e-bay są znacznie droższe.

Soft-Shell z wysyłką wychodzi znacznie drożej.

 

Tak więc nie zawsze opłaca się kupować na e-bay lub Allegro.

 

Podam przykład dbałości o klienta firmy Schuberth:

 

Posiadam kask C3, obecny sezon będzie jego czwartym. Po zeszłorocznym sezonie wyprałem całą wyściółkę, która jest w całości wyjmowana (zresztą prana wcześniej też już była). Prałem oczywiście w pralce (producent zaleca pranie ręczne) na programie ręcznym w temperaturze zalecanej na metce.

Po praniu rozwarstwiła się wyściółka, tzn. od gąbki odkleiła się ta miękka wyściółka. Odkleiła się nie na całości tylko powiedzmy na 5% powierzchni. No i po trzech latach kiepsko działał rzep, który teoretycznie mogłem sam wymienić.

Zaniosłem wszystko do sklepu gdzie kupiłem kask (zresztą obecne zakupy też tam zrobiłem) pomimo tego, że Schuberth ma 2 lata gwarancji a minęło już trzy.

Po dwóch tygodniach dostałem kompletny nowy środek (dwa policzki i "czapkę"), stare elementy też zostały mi zwrócone.

 

Polecam kupować w polskiej dystrybucji....

 

A dzisiaj kupiłem:

 

1. Kurtka Rukka AirOb:

 

050709_jacket_2.jpg

 

2. Spodnie AirVision:

 

airvisiontrousersmall.gif

 

3. Rękawiczki Rukka Apollo z gore-Texem laminowanym:

 

rukka_apollo_black__28497.jpg

 

Całość wygląda tak:

 

1082656.jpg

 

4.SoftShell Rukka Dingo, przemaka ale nie przepuszcza wiatru do stosowania zamiast podpinki z gore w suche dni:

 

Rukka_dingo_ss_jacket.jpg

 

5. Polar z Go Sport do stosowania jako ocieplacz:

 

91971.jpg

 

Oraz do mojego Schubertha C3:

1. Szybę i Pinlock gdyż stare mają już trzy sezony i są trochę porysowane;

 

2. Bluetooth Schubert Rider Communication System.

 

schuberth_src_system_lt2.jpg

 

 

I jeszcze selektywne zatyczki do uszu dla motocyklistów:

 

8961750.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No fajnie, ale lepiej to było zamieścić w "chwalę się" Pozazdrościć środków w dyspozycji i gratulować zakupu - Rukka to ścisła czołówka jeżeli chodzi o ciuchy, to powinny na długo starczyć.

Dezinformacja i fake newsy opierają się na tendencyjności w naszym myśleniu. Nie lubimy otrzymywać informacji, które są sprzeczne z tym, jak postrzegamy świat. Wolimy wiadomości, które potwierdzają nasze przekonania. Problem w tym, że wobec takich przekazów jesteśmy mniej krytyczni, więc jeśli dezinformacja będzie zgodna z tym, w co i tak już wierzymy, łatwiej będzie się nam na nią nabrać. Pamiętajmy, dezinformacja ma na celu radykalizację naszego światopoglądu, a nie jego zmianę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...