Skocz do zawartości

XT 125X


Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Jestem w posiadaniu Yamahy wymienionej w temacie i chciałbym sie dowiedzieć jak przy wymianie oleju zresetować wskaźnik kilometrów do wymiany oleju ? Tak to wygląda, że po przekręceniu kluczyka na zapłon to zanim włączy się predkościomierz itd. pisze OIL i niżej ilość kilometrów do wymiany. Moża to zresetować recznie, jakąś kkombinacją czy na komputerze ? Drugi zaś problem to ostatnio tak jakby stracil na mocy i w dodatku prędkościomierz zle pokazuje. Mierzyłem ostatnio z innnym pojazdem to ja jechałem 45-55 km/h a kierowca samochodu 60-70 km/h. Wina linki od predkościomierza ? Wracając do osłabnięcia to jak jest odpalony i dam full gaz to go dusi tak samo jest jak jest juz troche rozgrzany i dam ssanie. Wcześniej chyba tak nie było. Jeśli predkośc wskazana na prędkosciomierzu to nie jego wina to stracil ok. 30 km/h na predkości. Myśle ze strata mocy moze być spowodowana zasyfionym gażnikiem lub rozregulowaniem zaworów. I teraz pytanie: jak je wyregulować poprawnie? Kolejną sprawą jest jak wymienić olej w lagach ? Kupiłem jakiś czas temu olej MOTULa i nie wiem jak wymienić. Od dołu jest jakaś sruba na imbusa i prawdopodobnie zeby wymienic trzeba to odkrecis ale czy wczesniej trzeba caly przód rozebrać ?

 

Z góry serdecznie dziekuje za pomoc i pozdrawiam.

---

Bertas

 

edit

 

Możliwe ze mam jeszcze blokady jakies założone ? Najwięcej przed tym wszystkim co ise popieprzyło jechałem ok. 110 km/h.

 

Bylbym wdzięczny za pomoc w jakim kolwiek z moich pytan :)

Edytowane przez Bertas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-nie potrzebujesz komputera do kasowania oil servis

-sam sugerujesz, że masz "nieczysty gaźnik i zawory do regulacji, to moga być powody że "nie jedzie"

-liczniki nie musza sie zgadzać, ale powinny +- 5km/h byc może albo twoje opony, albo w samochodzie sa różne od oryginału. Jeżeli był roznbity przód, mozesz mieć elementy z wersji enduro i też licznik może przekłamać.

-żeby zrobić prawidłowo serwis zawieszenie trzeba je wyjąć z motocykla i rozebrać.

Po Twoich pytaniach, polecam kontakt z najblizszym dobrym serwisem motocyklowym, gdyż w/w czynności nie są dla początkującego mechanika

______________________________________________________________________________

Sumomoto Motocykle Kraków www.sumomoto.pl

Edytowane przez Sumomoto

_______________________________________

 

www.sumomoto.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za odpowiedz.

 

Nie mam zamiaru sam robić tylko z kims co sie na tym lepiej zna.

Jak skasować ten oil servis ?

Jak wyregulowac zawory ? Czy to jest bardzo skomplikowane ?

Wczesniej licznik pokazywal o ok 30 km/h wiecej wiec albo utracił na mocy albo zle pokazuje. Sam mialem maly wypadeczek na błocie i moze od tego dzieje sie to wszystko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie czynności załatwi mechanik bez problemów.

Oil servis kasuje mechanik kombinacją przycisków i stacyjki.

Zawory tradycyjne.

Jeżeli jedziesz równo z innym pojazdem to prędkość macie taką samą niezależnie co komu pokazuje. Raczej nie jest to spowodowane wywrotką tylko może j/w pisałem.

Najbliższy serwis Yamahy masz w Tarnowie chyba, może być inny dobry a jak nie, to ja Ci pomogę u siebie.

_________________________________________________________________________________

Sumomoto Motocykle Kraków www.sumomoto.pl

Edytowane przez Sumomoto

_______________________________________

 

www.sumomoto.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A moglbys mi powiedziec ile taka przyjemnosc by kosztowala u Cb ? Tzn. Regulacja zaworow, wyczyszczenie i wyregulowanie gażnika, wymiana płynów, sprawdzenie prędkosciomierza itd. ?

 

Orientujesz sie może jaka to jest kombinacja ?

 

Tez nie chce oddawac do mechanika bo boje sie ze cos jeszcze spieprzy. Znajomy oddal do mechanika to teraz ma tylko problemy z motorem. Może akurat aki sie trafil, moze to nie jego wina.

 

A co z blokadami ? Mechanik tez dalby rade sciagnać jezeli jakies sa ? Jak sa to gdzie moga byc ? Modul, wydech ?

 

Dzieki za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ceny uzależnione są od tego co będzie zrobione. Najtrudniej podac cenę usługi motocykla "ze zdjecia", no i na forum chyba sie nie reklamuje?

Masz z nim problem jak pisałeś, to może to być niestandardowy przegląd-serwis, tylko odpukac naprawa.

 

Mechanicy sa różni, ale jak ktoś sie bierze za motorek, to raczej w dobrej wierze i jakąś wiedzą i literatura jak trzeba. Ja akurat uwazam, z kilkunastoletniego doświadczenia w branży moto, że częściej wieksza "winę" ponosi stan techniczny "pacjenta" serwisu, a nie sam mechanik, ale nie ruszam tematu!!!

I uzytkownik i mechanik musi mieć przekonanie, że motocykle to cukiereczki, a nie graty, złomy itp ...niezaleznie czy są Aeroxem, czy eRjedynką:)

 

Blokady (jak np w 50ccm) w Twoim moto chyba nie wystepowały w Polsce(ale jeszcze sprawdzę)

Resztę Ci odpisałem...

__________________________________________________

Sumomoto Motocykle Kraków www.sumomoto.pl

 

 

Edytowane przez Sumomoto

_______________________________________

 

www.sumomoto.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwne pytanie.

 

Nie nazekam. Przyjemnie, zadko kiedy mocy brakuje. Teraz jak oslalb to to nie jest to samo, ale nie jest zle. Po zrobieniu bedzie zaje*****e. Przynajmniej mam taka nadzieje xd

Edytowane przez Bertas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwne pytanie.

 

Nie nazekam. Przyjemnie, zadko kiedy mocy brakuje. Teraz jak oslalb to to nie jest to samo, ale nie jest zle. Po zrobieniu bedzie zaje*****e. Przynajmniej mam taka nadzieje xd

 

sorewicz tematy pomyslilem, pytanie do kolegi ktory mial kupic te moto - mój błąd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...