Skocz do zawartości

Slizgające się sprzęgło


ScreamerETX
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Ok. tygodnia temu zamówiłem i kilka dni później poskładałem sprzęgło, ponieważ stare się ślizgało, ale jak się później okazało nie była, aż tak zjechane. Po poskręcaniu wszystkiego miałem nadzieję, że będzie miał tego "buta" jak wcześniej, ale bardzo się zdziwiłem kiedy po pierwszej jeździe sprzęgło ślizgało się gorzej niż przedtem. Wcześniej uślizgiwało się lekko natomiast teraz to jest makabra, delikatnie odkręce gaz, może na niecałą 1/4 i obroty prawie maksymalne na każdym biegu...

Na silniku znajduje się śruba która jest połączona z linką sprzęgła w silniku, przynajmniej tak mi się wydaje, że służy do regulacji sprzęgła :icon_biggrin: jeśli sprzęgło ślizga się to w którą stronę należy kręcić tą śrubę i czy to coś w ogóle pomoże...

I jak należy ustawić regulację przy klamce tzn. tak jak jest teraz, wkręcona do końca (rusza zaraz po zwolnieniu klamki) czy wykręcona (zaczyna ruszać na samym końcu)...

Motocykl o jakim mowa to Aprilia ETX 125 z silnikiem Rotax122 (można powiedzieź, że prawie bliźnaczka RX :D )

post-52700-0-99076800-1334247195_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz mieć luz na lince to postawa. Sprawdz też regulację na silniku jak taka jest.

Trzeba było pomierzyć i porównać grubość tarcz sprzęgłowych a także sprawdzić sprężyny i przekładki , kosz sprzęgłowy.

Sama wymiana tarcz to tylko na szybkiego jakaś prowizorka. Przy tej okazj trzeba ogląnąć całą resztę bo po co sto razy to rozkładać i składać.

 

A nie wymieniałeś oleju , że zaczęło ciągnąć coś ?

PONY 50 -> WSK 125 -> MZ ETZ 250 -> AWO Sport -> LS 650 ... cdn

 

www.elektrotec.cba.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzęło było rozkręcane i składane w renomowanym serwisie Kawasaki, więc wydaje mi się, że jeśli coś byłoby nie tak ze sprężynami i podkładami to raczej by powiedzieli, no ale pewności nie mam.

Powiedzcie mi jeszcze dlaczego przes te sprężyny sprzęło może się ślizgać ?

 

A olej wlewałem świeży, castrola 10w40 tyle, że zime przestał w garażu ale konsystencja była ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...