Skocz do zawartości

Cagiva Freccia 125 Brak Iskry


ever324
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Siemka ! =)

w zeszłą sobotę postanowiłem kupić sobie motor do zabawy. Wybór padł na cagive freccie c12 rok 1990. Dałem 520 zł.

Mam problem z instalacją. Wszystko jest jakoś porozwalane kable ucinane i lutowane do innych. Pewnie dlatego że stacyjka padła. Ogólnie to kiedy ją kupowałem u kolesia w garażu świeciły się kontrolki a rozrusznik kręcił na krótko. A teraz przekręcam kluczyk i nic. Po tym jak przyłoże kable do akumulator gdzieś słychać jakieś pyknięcie. Z naprawiałem już parę motorów ale nigdy 2t i nie instalacje. Proszę o jakieś rady może jakoś tą instalacje przerobić. Moto nie ma iskry i nie miało wcześniej tak mówił sprzedający, co zrobić żeby iskra powróciła ?? Przy okazji jak sprawdzić czy cylinder albo tłok wymagają wymiany ? Bo kompresji nie mam czym zmierzyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mógłbym się głupio zapytać jakim cudem naprawiałeś inne motocykle nie potrafiąc zrobić 2T no ale ok, jak widać zdarza się.

 

Generalnie bez schematu nie zrobisz nic co by miało ręce i nogi. Dalej, instalacja do wymiany. Z tego co mówisz ta jest zbyt nakombinowana i to może się skończyć pożarem motocykla jeśli polutowane przewody zagotują się w "niewygodnym" miejscu.

Opcja 1 - Schemat w łapę i sam prowadzisz nową instalacje elektryczną

Opcja 2 - Kupujesz używkę w możliwie dobrym stanie i ewentualnie nieco ją poprawiasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troche głupio zrobiłeś kupujac moto w tym stanie ..teraz naprawa i nerwy beda troche kosztowac ze dołożyłbys ta kase i miałbys jakies w miare sprawne moto a z tego co wiem cagiva lubi ulegac awarji kolega posiada mito od roku i juz wymienił cylinder i tłok :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...