Skocz do zawartości

::PIASKARKA:: domowej roboty !!POMOCY!!


Rekomendowane odpowiedzi

witam,

 

mam wielkie zapotrzebowanie na piaskarke

 

najlepiej zeby byla domowej roboty bo te "firmowe" sa za drogie :?

 

albo jesli ktos ma jakies plany jak to zrobic.....??

 

ostatnio z ojcem probowalismy ale nam nie wyszo i nie sypie piaskiem :buttrock: moze ktos ma doswiadczenie w tej kwestii...i moglby nam pomoc bylbym wielce wdzieczny

 

 

prosze o jakies info na ten temat :D

 

wielkie dzieki!!! :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uwaga: żartuję! :buttrock:

 

Nasyp do worka od odkurzacza piasku i załuż go odwrotnie. Potem załóż rurę na wylot i masz piaskarkę domowej roboty :twisted:

 

A poważnie, to wybacz, ale chyba piaskowanie nie jest aż tak drogie, żeby warto było kupować / robić własną piaskarkę. No, chyba, że chcesz na tym sprzęcie wykonywać usługi dla ludności, a to insza inszość...

Ja na ten przykład za piaskowanie i malowanie całej Jawy (razem z ramą; na dwa kolory, z podkładem, kolorkiem i klarem) zapłaciłem 500 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chodzi o to ze moj ojciec jest mechanikiem i ogolnie zajmuje sie naprawami mechanicznymi

 

jednak od czasu do czasu zajmuje sie rowniez blacharka (glownie dla znajomych i siebie)

 

a z racji tego ze rowniez moi znajomi sie wkrecaja do ojca i "tuninguja" cos non stop jak rowniez czasem rozwalaja przydaje sie piaskarka

 

a koszt domowej piaskarki jest nawet nizszy niz piaskowanie twojej jawy (tak mi sie wydaje)

 

pozdrawiam i dalej na info czekam 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzialem jak u nas w pracy piaskowali cysterne i to wlasnie taka domowa piaskarka a prosta byla jak litera T.

 

 

wylot piasku <------- __________________ <------- tu podlaczasz przewod sprezarki

.........................................|

......................................... <<<<<< ktora dmucha te strone <<<

........................................ |

........................................ |

........................................ |

........................................ |

........................................ | <------- tu podlaczasz przewod ktory zasysa piasek z worka.

 

 

Do pracy przy niej potrzeba dwoch osob, jedna piaskuje druga stara sie dolnym przewodem "jezdzic" delikatnie po zbiorniku z pisakiem (tak zeby nie wkladac od razu calego przewodu do zbiornika bo sie zapcha. Cala konstrukcja piaskarki "T" wykonana byla o ile pamietam z rurki "fi 10 mm". Aha koniecznie zadbaj o dobry stroj ochronny :evil: . Aha piasek to do nas przywozili jakis specjalny w workach po 50 kg, ale w tej chwili nie moge ci powiedziec co to bylo, moge sie dowiedziec na jutro. Mysle ze wydatek nie duzy i mozesz sobie zrobic taka chociaz na probe, nawet w mniejszej skali. Sorry za lopatologie ale lepiej uprzedzic wszelkie pytania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej.

W sklepach typu OBI, Praktiker itp, albo w fachowym sklepie z pneumatyką , sprężarkami i pistoletami kupisz pistolet do piaskowania -do pracy ze sprężarką. Działa bardzo dobrze, idealny do amatorskich prac. Kosztuje 50-70 zł , i musisz jeszcze mieć kompresor. Rewelacyjnie czyści wszelkie zakamarki np ramy motocykla, jeszcze lepiej jak lakier wcześniej zmiękczysz np SCANSOLEM do usuwania lakieru. Ja wyczyściłem już tak 3 ramy: junaka ,yamahy SR500 a teraz Intrudera 1400 i pomalowałem piecówką -efekt super. Można również wyczyścić silnik-efekt podobny jak po szkiełkowaniu-fajna,jedwabista faktura aluminium.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tego co slyszalem to te pistolety sa bardzo bardzo LIPNE :|

 

(tak przynajmniej twierdzi moj stary :evil: )

 

a z piaskarka w litere "T" moze sprobuje :mrgreen: zobaczymy jak to bedzie dzialac :(

 

WIELKIE DZIEKI

 

ale jakby ktos wiedzial jak nalezy zrobic ta piaskarke ze zbiornikiem itd to czekam na info:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chopoki a takie pytanko... Chce sobie spolerować wahacz żeby się błyszczał jak... A więc ściągam farbe piaskarką i nadaje sie po takiej akcji do polerki? nigdy tego nie robilem wiec pytam czy nie bedzie za duzych tych dziurek po piasku wiecie o co chodzi czy nie trzreba bedzie duzo spolerowywac czyli czy ten aksamit ktory zostaje po piaskowaniu będzie łatwy do spolerowania??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety, piaskarka za bardzo wyżłobi ci powierzchnię, za dużo będzie tych dziurek..

Najlepiej ściągnij lakier jakimś środkiem chemicznym np SCANSOLEM, wtedy będziesz miał równy metal, który można potraktować już pastą polerską- ręcznie lub wiertarką..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...