Skocz do zawartości

Spaliny z zaworu wydechowego i łozyska głowki - RM 125


Seba350
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w temacie - dotyczy rm 125 model 96-98 - potrzebuje lozyska glowki ramy - chcialbym rozmiar lozysk i taki kupie w hurtowni nie przeplacajac ...

Kolejny problem to lecace spaliny z wezyka prowadzacego do zaworu wydechowego - co moze tam byc nie tak?? Jakos sie to reguluje czy tylko rozebrac, wyczyscic??

 

Jaka swieca do tego modelu podchodzi po za tymi za 170zl??

Edytowane przez Seba350
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

ten wężyk, to odma od zaworu wydechowego spaliny w niewielkich ilościach mają tamtendy uchodzić, szczególnie jak zawór sie przymyka. Jeśli motor chodzi dobrze w pełnym zakresie obrotów to znaczy ze jest wszystko ok. Co jakiś czas prewencyjnie zaleca sie rozbiórkę i czyszczenie zaworu. Wtedy zróć uwagę czy nie jest powyrabiany nadmiernie na powierzchniach pracujących w gniazdach. Wymiana to dosyć kosztowna operacja

 

świeca ngk Br9egv, lub NGK BR9EG koszt okolo 40zl. Już mi taka padła po jednej jezdzie, prawdopodobnie przez zbyt bogata mieszanke i niedogrzanie nowej. Teraz jeżdże na NGK BR9ES za 14zl i nie czuje różnicy. jest BR9 to jest ciepłota odpowiednia, a że nie nie jest iryda ani platyna to trudno

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dzieki za odpowiedz - po 13 latach przerwy z wyczynami zachacialo mi sie znowu i trzeba sie uczyc od nowa :(

Motocykl wydaje sie ,ze dobrze ciagnie, ale musze go wypalic na torze porzadnie bo poprzednik uzywal go do pyrkania po lesie i wydech caly mokry to i z tej odmy pewnie przez to tez wali. Swiece na zapas chce kupic, a oznaczeniem obecniej nie chce sie kierowac bo nie wiadomo co kto wsadzil.

Jaka mieszanke mu robic? 1:33 czy 1:40

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wg serwisówki jest 1:30 i tak robie. pewnie nagaru ma pełno jak zamulony. W wydechu może zalegać. Zawór wydechowy powinieneś czuć jak się otwiera, jest taki moment że dostaje kopa mimo że nie zwiekszasz gazu. Mój tak się objawia ze jak się otwiera zawór przy 4000-5000 obr około to na trzecim biegu trzeba się pilnować żeby na plecach nie leżeć. Mam serwisówkę do RM jak potrzebujesz to podrzucę. Pozdrawiam, jak coś pisz postaram się pomóc

 

na świecach różnych testowałem, ogólnie do 125cc zalecana ciepłota to dziewiątka wg NSK, jak zakladałem innej ciepłoty to nie osiągał temperatury, przez co był niedogrzany i nie przepalał dobrze, lub zbyt się grzał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...