Skocz do zawartości

"Słychać kosz sprzęgłowy gsxr 750 k6"


Rekomendowane odpowiedzi

"Słychać kosz sprzęgłowy" - To właśnie powiedział mi właściciel gsxra 750 k6 podczas rozmowy przez telefon gdy zapytałem czy wszystko z motocyklem ok. Mówił, że sprzęgło się nie ślizga, że to normalne bo nie jest to sprzęgło hydrauliczne. Ale myślę, że może walić ściemę. Pierwszy raz o czymś takim słyszę, powiedzcie mi coś na ten temat? A może w ten sposób po prostu chce wytłumaczyć jakąś inną, poważniejszą wadę??

Jeżeli chodzi o mechanikę to raczej żaden ze mnie spec dlatego proszę o wytłumaczenie i wyrozumiałość :) Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zalezy jak glosno slychac.... jesli pracuje jak w ducati to nie jest to normalne :)

 

zazwyczaj po wciscnieciu klamki sprzegla pracuje znacznie ciszej - w wiekszosci moto slcyhac sprzeglo jak sie wsluchasz i porownasz dzwieki z klamka wcisnieta i bez wciskania , takie lekkie wytlumione klekotanie , o ale jak ktos o tym wsapomina to chyba musi ostro lupac :)

KomaRR -->Simson S51-->2 x ETZ 250 i 251--->KLR 650 A1--> XR 600R - 94--->Obecnie VFR 800 Fi -98 oraz KTM LC4 620 GS - 98 na FCR 41

 

http://www.bikepics.com/members/rysiek24/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak napierdzielał sprzęgłem to tam może wyniknąć coś jeszcze... Trudno powiedzieć co. Jeżeli tylko ten kosz jest do wymiany to w sumie można by się przymieżać do kupna ale tylko pod warunkiem, że cała reszta jest w porządku. Jak sprzęgło było katowane to może silnik też coś po dupie dostał :/ Pojedź, zobacz, przejedź się ze 20 kilometrów - ale tak konkretnie go przegoń, to może coś wyjdzie. Powiedz mu, że wykładasz kasę i podpisujesz oświadczenie i żeby dał Ci się przejechać - jak będzie coś stękał to wnioski sam wyciągniesz ;)

'na zegarze trzysta nie znaczy o męstwie...'

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwne, że na temat Suzuki wypowiadają się sami hondziarze :biggrin:

Osobiście podczas naprawy motocykli tej marki nie spotkałem się z bardzo głośną pracą pracą kosza sprzęgłowego.

Coś tutaj brzydko śmierdzi, może ktoś kilka razy odkręcał kosz przy pomocy młotka i wkrętaka ? uszkodzona zębatka na koszu?

Człowiek mądrzeje z wiekiem i zwykle jest to wieko od trumny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

W moim Sv z 2008r. np. też słychać lekki klekocik ze sprzęgła, jak nacisnę klamkę sprzęgła to dźwięk ustaje. Podczas zakupu moto miało nalatane 7kkm i ten dźwięk też był, teraz mam 19kk i nic się nie dzieje, sprzęgło pracuje jak nowe. W niedzielę miałem okazję porównać pracę owego z inna Sv o przelocie ponad 44kkm i też tak samo klekocze. To Suzuki, i po prostu chyba musi lekko postukiwać.

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...