Skocz do zawartości

Przebicie na kablach\świecach


IZO
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Mam pewien problem z przebiciami na kablach\świecach na wszystkich 4 garach ale po koleji.

 

Silnik przez pierwsze 2 minuty pracy chodzi bez zarzutu i nagle zaczyna szarpać dławić aż przestaje w ogóle brać gaz, wolne obroty trzyma, ale dodanie gazu powoduje gaśniecie silnika. Po zgaszeniu i odrazu odpaleniu problem znika na góra 30 sekund i dalej zamula do ponownego odpalenia. Objawom towarzyszą przebicia na wszystkich 4 garach tak że aż w szoku byłem bo takiej dyskoteki na oczy jeszcze nie widziałem :).Z racji że mamy 2 takie sprzety i kope cześci zamiennych zacząłem przekładać to i owo.

Na pierwszy ogień poszły kable ze świecami z całkowicie sprawnej takiej samej mazdy ale dyski ciąg dalszy, zmieniłem cały aparat zapłonowy, dalej kicha, wymieniłem również całe ecu i nic, wyczyściłem na błysk gniazda i i w akcie desperacji wsadziłem w gniazda dodatkową izolacje i wszystko na nic ten sam objaw. Ładowanie w normie żadnych skoków napiećia.

 

Pomysłów już mi żywcem brak, iskry walą na wszystkich 4 garach po chwili jazdy. Widział ktoś takie jaja? Mam zamówione na jutro do odbioru nowe kable i świece ngk jak nie pomogą bo już jeden sprawny komplet wali to mnie coś strzeli :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Na nowych kablach szarpanie sie pojawiło, po zatankowaniu ustało na zawsze, nie wiem ki ch*j wode mącił :P sprawdziłem kopresje po 14 atmosfer na każdym cylindrze, głowice ktoś planował czy ki ch*j znowu nie wiem bo auto sprzedałem, trafił mi sie rodzyn sunny 86 w dieslu z pełną historią od 1986 roku we wzorowym stanie technicznym (nawet przewody chamulcowe nowe :D ) gdzie niegdzie wyłazi rdza ale niema sie co dziwić. do auta dostałem dwa busy cześci w zasadzie wszystko razy 3, popy wtryskowe altki, rozruszniki, amory, wahacze, dzrwi klapy i grille, 16 kół i troche zdekompletowanego simsona na pedały z 1963 roku :D wzystko to za mniej niż tysiąc :D puki co jest to mój interes życia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...