Skocz do zawartości

zimny asfalt wiosną


faza-s
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Powinno pomóc ta pozycja :)

Sakai, H and K Araki "Thermal Engineering Analysis of Rubber Vulcanization and Tread Temperatures During Severe Sliding od a tire" , 17th Annual Conerence od the tire Society, Akron, ohaio , April 1998

 

MECHANICS OF PNEUMATIC TIRES, --> http://www.google.pl...OEfDW9w&cad=rja

 

zresztą wrzucisz w google hasła: adhesion tire tarmac road temperature. Wyskoczy sporo lektury na temat korelacji opona asfalt droga.. I przekonasz się że to nie jest tak proste :) Mam nadzieję że z angielskim jesteś za pan brat :)

 

Jeśli chcesz uproszczoną zależność, to pewnie na podstawie w/w lektury wyprowadzisz sam :), lecz będzie to do niczego przydatne. Powodzenia :)

 

:icon_twisted: Tegom Chciał ! :icon_mrgreen:

Dzięki stokrotne ... :lalag:

Klub Anonimowych Piratów Drogowych

 

Młotek zawsze można nazwać impulsatorem kinetycznym o napędzie mięśniowym, ale po co ... ?

 

stopkai.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powinno pomóc ta pozycja :)

Sakai, H and K Araki "Thermal Engineering Analysis of Rubber Vulcanization and Tread Temperatures During Severe Sliding od a tire" , 17th Annual Conerence od the tire Society, Akron, ohaio , April 1998

 

MECHANICS OF PNEUMATIC TIRES, --> http://www.google.pl...OEfDW9w&cad=rja

 

zresztą wrzucisz w google hasła: adhesion tire tarmac road temperature. Wyskoczy sporo lektury na temat korelacji opona asfalt droga.. I przekonasz się że to nie jest tak proste :) Mam nadzieję że z angielskim jesteś za pan brat :)

 

Jeśli chcesz uproszczoną zależność, to pewnie na podstawie w/w lektury wyprowadzisz sam :), lecz będzie to do niczego przydatne. Powodzenia :)

 

Szacunek za podanie wlasciwie wszystkiego tylko nie tego o co bylo pytane.

 

hehe, no i wzory sie znalazły , ale na Twoim, miejscu zostawiłbym rozgryzienie tego na przyszłą zimę :P

 

Tobie kolego prponowal bym sie dowiedziec co znaczy car tires i truck tires, I haven't find anything about motorcycles tires :icon_mrgreen:

 

Czyli nie wiem z czego cieszysz patele :icon_mrgreen:

:icon_twisted: Tegom Chciał ! :icon_mrgreen:

Dzięki stokrotne ... :lalag:

 

Wydawalo mi sie, ze chodzilo o motocykle, ale jezeli sie mylilem to siory :icon_mrgreen:

 

pozdrawiam

 

:crossy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teoria teorią a praktyka to już inna historia. Raz latasz na gumie przy 0oC i nic się nie dzieje przy redukcjach też nie a przy 20oC czasami takie historie się dzieją że nie wierzysz własnym oczom.Uważam osobiście że mamy doczynienia ze zbyt dużą ilością zmiennych i tego nie da się przewidzieć. Więc fajnie se popisaliśmy i poczytaliśmy :)

13703312764b45157fd8fe5.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydawalo mi sie, ze chodzilo o motocykle, ale jezeli sie mylilem to siory :icon_mrgreen:

 

wydawało ci się ... nie pierwszy raz zresztą ...

 

ps: Tak przy okazji ... A znasz dowcip o wujku Staszku, mistrzu ciętej riposty ? ;)

Klub Anonimowych Piratów Drogowych

 

Młotek zawsze można nazwać impulsatorem kinetycznym o napędzie mięśniowym, ale po co ... ?

 

stopkai.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wydawało ci się ... nie pierwszy raz zresztą ...

 

To, ze napisalem wydawalo mi sie nie naczy, ze nie wiem co mowie /czytam. Z tego co wiem, to tematy o katamaranach zamieszczane sa w dziale inne pojazdy, ponizej Twoj pierwszy post i pisze w nim jasno, ze chodzi o motocykl.

 

Chodzi mi o wiosenne śmiganie na jeszcze zimnym asfalcie i wiadomą sprawę z mniejszą przyczepnością ... Nie wiem czy wyliczać pytania, ale mam na myśli to, czy dobre dogrzanie opon ma jakiś znaczący wpływ na takim asfalcie i jak wygląda sprawa z samym rozgrzaniem gumek, ... tzn - na ile temperatura asfaltu przekłada się na rozgrzanie opon i/lub utratę temperatury w tychże .... nie wiem, może jest na to jakiś wykres, czy coś w podobie tabeli odczuwalnych temperatur ... jeśli macie jakieś linki do art. , jakieś info. bardziej fachowe od mojego "na czuja" , lub coś mądrego na temat to będę wdzięczny.

 

EDIT:

Chodzi mi o jakieś konkretne info / rady ... z serii LVL wyżej od przeciętnej jazdy na moto z kilkuletnim stażem ...

 

Wiesz czym sie rozni facet od dziecka ?

 

Facet przyjuje na klate, a dziecko jak wyzej - glupa wali.

 

:crossy:

Edytowane przez ks-rider
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ks-rider, wbrew pozorom koła samochodów i ciężarówek w mechanice mają coś wspólnego i wzory są podobne.. Aby je zastosować właściwie pomocy może znaleźć wrzucając to w google hasła: adhesion tire tarmac road temperature. W wynikach są również linki, gdzie jest również o oponach motocyklowych i właściwie specyfice całego motocykla...

stąd podaną lekturę i uwzględnieniu wzorów matematycznych (fizycznych) opisującą motocykl, można wyprowadzić sobie wzór w zależnościach i założeniach jakimi sobie zyczymy :)

 

Też znalazłem pracę doktorską o mechanice ruchu po podłożu przez motocykl chyba z jakiejś uczelni w Krakowiie.

 

Stąd Ci, którzy chcą gryzmolić wzory na kartce, to sobie wyprowadzą :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Czy przez to że moje auto zostało porysowane przez nowo położony sfalt na zimno mogę dociekać swoich praw i odszkodowania?

Edytowane przez jeszua
kasowanie kryptoreklamy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...