Skocz do zawartości

Yamaha XV 750 z '80 roku


Rekomendowane odpowiedzi

Czesc, mam pytanie. Znalazlem na allegro taka oferte http://www.allegro.pl/show_item.php?item=26879071 jutro jade ja zobaczyc. Chcialem sie zapytac czy oplaca sie brac taki stary motocykl ? Z wygladu jest ladny ale wiedomo ze nie o to chodzi. A moze ktos z was zna ten sprzet ? Przydalo by sie tez kilka rad na co zwrocic uwage (oprocz rozrusznika bo to wiem). Bylbym wdzieczny za kazda informacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jak poszły ogledziny?ten na zdjeciach prezentuje się super.Motocykl podoba mi się, FANTASTYCZNY ma dzwięk silnika i dudnienie w wydechów.To jest w nim najcudowniejsze.Aaaale.Zraziłem się do właśnie tego modelu.Mój kumpel ma taką virażkę '82 chyba.Niestety straszna z tym porazka się okazała.Być może taki egzemplarz trafił, ale jest niemożliwa,bo ona w ogóle mu prawie nie jezdzi.Reperuje ją biedak i reperuje, i cały czas coś wyłazi .Ma spore problemy z elektryką.I rozrusznik, jak mówiłeś.:evil2: :ehz: :buttrock: Więc ogladaj BARDZO wnikliwie (jego też w momencie zkupu dobrze się zapowiadała).Ja jeżdżac starym dużym fiatem nauczyłem się (też długo nie chciałem tego zrozumiec),że ze starego nie zrobisz nowego.Zdarzają sie ewenementy,że wiekowy motocykl będzie Ci jezdził i jezdził, ale lepiej licz się z różnymi awariami.Ten model motocykla ma sporo bezpieczników w różnych dziwnych miejscach(np. pod tą tabliczką YAMAHA z przodu, na widelcu).W każdym bądz razie namawiam tego swojego kumpla,żeby sprzedał tą swoją i kupił mniejsze, nie takie stylowe, ale przynajmniej jeżdżące jakieś gs 500 albo coś :D i ze smutkiem, ale powoli zaczyna przyznawać mi rację.Oglądaj dokładnie, zastanawiaj się długo.Jedz kilka razy oglądać motocykl zanim kupisz.Nie przejmuj się jeżeli własciciel będzie miał cie juz dość :D To Twoja kasa.Ja dzięki temu (i rozsądnym kolegom, którzy odwiedli mnie od zakupu) nie wtopiłem się w Kawę GPZ600R z '85.Czyli konkluzja taka, że moim zdaniem, jeżeli chcesz kupować starszy motocykl to badaj go szczególnie długo i dokładnie.Życzę radości z dokonanego zakupu, przez długi czas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za ostrzezenie, zrezygnowalem z tego sprzeta wlasnie ze wzgledu na wiek i czeste awarie. Niestety nie bardzo mnie stac na jakies naprawy w tym roku, chociaz wlasciciel zapowiadal ze sprzet jest tip top. Ale podobnie zapewnial mnie gosciu z Gąbina (kolo Płocka) w sprawie GS 500 '93 rok. Pojechalem zobaczylem i ucieklem. Wyskakujaca trojka, pogiete klamiki gazu i sprzegla, pekniete zegary, tylna tarcza i hamulec w stanie agonalnym i ogranicznik skretu ze znakami czestego "uzywania". I co najsmiesznijsze to przejechal sie na nim moj kumpel z braciakiem jako plecakiem i slyszalem ze cos im zaczelo obcierac, jak wrocili okazalo sie ze ta blacha na tlumiku odleciala :twisted: . Gosciu nawet sprzeta nie podpicowal do sprzedania i jeszcze mowil ze jest w super stanie. Skoda gadac.

 

A w tej chwili mam upatrzona Honde NTV 650 z 92, stoi 30 km od mojej miejscowosci. Jak nikt mi jej nie kupi i okaze sie w dobrym stanie to ja biore. Praktycznie jestem w akcie desperacji ze musze miec w tym sezonie jakis sprzet bo zeswiruje w domu z nudow. I dlatego biore wszystko co bedzie w dobrym stanei i za rozsadne pieniadze, nie patrze juz na styl czy to naked, czy chopper (na sciga niestety nie pasuje).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...