Skocz do zawartości

530 exc-r problem z odpalaniem


creawe
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam problem z odpalaniem w mojej 530 zarówno na zimno i jak i w trasie gdy zgaśnie , moto ciężko pali na kick'a , a aku rozładowało mi się , ładowałem je 40minut prostownikiem wszystko fajnie hulało , a dzień później z rana aku było totalnie rozładowane , co dziwne aku po 2 godzinnej jeździe nawet się nie naładowało . Co może być tego przyczyną?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pewnie masz jakiś pobór albo cuś sprawdz kable czy któryś nie jest przetarty .Pozdro

 

jaki pobór ? , kable wyglądają dobrze.. , ciekawi mnie czym jest spowodowany brak ładowania aku ? , aku do wymiany czy problem jest gdzie indziej?

Edytowane przez creawe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

creawe, masz rocznik 2008, w tym roczniku byl walek rozrzadu z autodekompresorem ktory zostal zmieniony w nowszych modelach, chodzi o to ze nie dzialal tak jak potrzeba automatyczny dekompresor. Walek najpierw zmienili w 2009 (nr 78636010033) a pozniej jeszcze raz w modelu na 2010 (nr 81736010033). Cena nowego to okolo 800pln.

 

Problem jest w tym ze na "starym" walku z 2008 bardzo slabo dzialal dekompresor i cisnienie nie pozwalalo rozrusznikowi zakrecic, z kopniakiem tak samo ciezko. Dlatego KTM zmienil ta czesc na "nowa" dwa razy ;)

 

To jest jedna z wielu mozliwych przyczyn. Ale wiele osob w 2008 modelu mialo z tym problem tak jak Ty.

Edytowane przez Kris_big
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a pozniej jeszcze raz w modelu na 2010 (nr 81736010033). Cena nowego to okolo 800pln.

 

Problem jest w tym ze na "starym" walku z 2008 bardzo slabo dzialal dekompresor i cisnienie nie pozwalalo rozrusznikowi zakrecic, z kopniakiem tak samo ciezko. Dlatego KTM zmienil ta czesc na "nowa" dwa razy ;)

 

To jest jedna z wielu mozliwych przyczyn. Ale wiele osob w 2008 modelu mialo z tym problem tak jak Ty.

 

(nr 81736010033) ? , może bym zamówił taki wałek i dał go wstawić w jakimś serwisie , jeżeli faktycznie miałoby to poprawić kickstartera jak i elektryczny rozrusznik , a czym może być spowodowany brak ładowania podczas jazdy ?

Edytowane przez creawe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak zdiagnozowałeś brak ładowania mozna wiedzieć?

 

Normalnie , po 3 godzinnej jeździe aku powinno się podładować , tak jak u moich znajomych w 525 , a u mnie dosłownie nic.. nie kręcił

Edytowane przez creawe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Normalnie , po 3 godzinnej jeździe aku nie powinno się podładować , tak jak u moich znajomych w 525 , a u mnie dosłownie nic.. nie kręcił

 

530 ma dosyc slabe ladowanie, wiec jezeli dodatkowo Twoj akumulator ma kilka lat, to moze tak wlasnie byc. A w dodatku jezeli jest problem z autodekompresorem to nawet po 3 godz nie zakrecisz :)

Zreszta 530 nawet jak ma nowy akumulator dobrze naladowany i wszystko jest ok, to jakos strasznie szybko nie kreci. A czasami to nawet lepiej kopajki uzyc :laugh:

 

(nr 81736010033) ? , może bym zamówił taki wałek i dał go wstawić w jakimś serwisie , jeżeli faktycznie miałoby to poprawić kickstartera jak i elektryczny rozrusznik , a czym może być spowodowany brak ładowania podczas jazdy ?

 

Jezeli masz oryginalny walek to na pewno poprawi, tylko ze troche szkoda kasy, poszukaj na ebay albo allegro moze cos znajdziesz, zawsze byloby kilka pln taniej. U wielu osob problem zniknal natychmiastowo.

 

 

po lewej 08 walek, po prawej 09'; (to nie moje paluchy :biggrin: )

 

2009_2_1_450EXCR_09_CamSwap038.jpg2009_2_1_450EXCR_09_CamSwap029.jpg

Edytowane przez Kris_big
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wałek na pewno jest oryginalny , pod koniec tygodnia zawiozę moto do serwisu , wymienią mi łożysko na pds'ie aku już zamówiłem , zobaczymy czy po dokładnym czyszczeniu gaźnika i wymianie świecy czy problem będzie nadal jak będzie to zamówię ten wałek

Edytowane przez creawe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

530 ma dosyc slabe ladowanie, wiec jezeli dodatkowo Twoj akumulator ma kilka lat, to moze tak wlasnie byc. A w dodatku jezeli jest problem z autodekompresorem to nawet po 3 godz nie zakrecisz :)

Zreszta 530 nawet jak ma nowy akumulator dobrze naladowany i wszystko jest ok, to jakos strasznie szybko nie kreci. A czasami to nawet lepiej kopajki uzyc :laugh:

 

tak ale jak moto jest rozgrzane to po co kopać skoro ma rozrusznik elektryczny? , to mój pierwszy 4pak wcześniej miałem 2sówy i nie bardzo podoba mi się to kopanie ;)

 

no to masz juz jedna przyczyne zlego odpalania motocykla

a to pierwsza i miejmy nadzieje ostatnia ;)

zaloze sie ze przy ustawieniach gaznika tez bedziesz mial co robic, ale to juz temat na inny post :ohmy:

 

ja nie będę się bawić osobiście z tym gaźnikiem , jeżeli aku i regulacje + czyszczenie gaźnika nie pomogą to będę musiał zamówić ten wałek ;)

Edytowane przez creawe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najpierw sprawdzilbym jakie jest napiecie ladowania, ale tak jak mowilem 530exc ma bardzo mikry alternator, moze ze 100-150W, a w dodatku akumulator ma 4Ah, wiec nawet jak wszystko jest super to akumulator zbyt dlugo nie pokreci silnikiem, no i tez bardzo wolno sie laduje (szegolnie jak sie na swiatlach jezdzi)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...