Skocz do zawartości

FZR 600 3HE-piszczenie


Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam takie pytanie u mnie w fzr ma uszkodzona skrzynie biegów a dokładnie 2 bieg i czy może dlatego piszczy od skrzyni że nie ma drugiego biegu ? i jak jade i puszcze gaz to jeszcze głośniej słychać to piszczenie do pewnego momentu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam takie pytanie u mnie w fzr ma uszkodzona skrzynie biegów a dokładnie 2 bieg i czy może dlatego piszczy od skrzyni że nie ma drugiego biegu ? i jak jade i puszcze gaz to jeszcze głośniej słychać to piszczenie do pewnego momentu.

 

Bez rozebrania silnika nikt nie odpowie Ci na tak postawione pytanie.

Konstrukcja tego silnika uniemożliwia zajrzenie tylko do skrzyni biegów a więc operacja będzie kosztowna niestety.

Człowiek mądrzeje z wiekiem i zwykle jest to wieko od trumny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak napisał Pan Piotr nie zdiagnozujesz tego metodą akustyczną nawet mając słuch absolutny, konieczny jest demontaż. Natomiast kierując się logiką i tym co napisałeś jeśli coś piszczy to występuje tarcie więc przyczyn może być wiele, niewykluczone że to właśnie skrzynia biegów. Czy jak włączysz inny bieg to dalij piszczy czy dotyczy to tylko dwójki?

kręciciel obrotów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie to piszczy też na wolnych obrotach ale jak jadę np 60 km/h i puszcze gaz to słychać głośno piszczenie i po chwili ucicha.Jak kupowałem to mi sprzedający powiedział że to sprzęgło bo jest nie orginalne i mówił że zrobił 8 tyś km z tym piszczeniem.Ale tak mu powiedział poprzedni właściciel i tak mi on powiedział

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm brzmi mało wiarygodnie jak tekst sprzedażowy cyt.- dwójki nie ma ale to standard w tych motocyklach... Wyjście jest dosc proste, albo zaakceptujesz ten dodatek dzwiękowy i nie wiadomo czy coś się rozleci i kiedy to nastąpi albo podejmiesz działania warsztatowe.

kręciciel obrotów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...