Skocz do zawartości

Regulacja zaworów K100.


Rekomendowane odpowiedzi

Tak regulowałem jakieś 5 tyś km temu .Regulację na zimnym silniku . Zasada sprawdzania i regulacji tak jak w aucie .Luzy zaworowe ssący 0,15 - 0,20 ,wydech 0,25 - 0,30.Pierwsze pomiar luzu -zapis na kartce w celu weryfikacji i demontaż płytek .Płytki oddaje się do szlifierza w celu szlifowania na daną grubość u mnie 5 zł za płytkę.Ważne !!!!!!!! szlifujemy tylko od strony szklanki.Do wyciągnięcia płytki potrzeby jest przyrząd by móc nacisnąć szklankę ,każda ma wycięcie z boku w celu podważenia płytki . :icon_idea: jeśli jeszcze coś to dawaj. :)

Edytowane przez LATAJĄCY NA CEGLE
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak ale co zrobić jak płytka jest za cienka skąd wziąć drugą, jaką ma średnicę żeby dokupić, u mnie jest na jednej za duży luz bo cyka i muszę coś dołożyć.. I powiedz jeszcze raz jak wyciągnąć płytkę bo nie zrozumiałem, szklankę trzeba wcisnąć??? Jaki to przyrząd??? Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie trzeba pomierzyć luzy i wyjąć wszystkie płytki ,może być tak że zamienisz je miejscami i będzie oki,ile masz tego luzu -lepiej że cyka niż jest cicho bo oznacza to że nie ma luzu i zaworki się wypalają .HMMMMMMMM???????? płytki idzie wyrwać na allegro jeśli nie były szlifowane to jej grubość jest opisana pod spodem .A przyrząd zrobiłem sobie sam na wzór oryginału w kształcie litery L.Szklanka [czytaj popychacz zaworu] w niej osadzona jest płytka ,aby ją wyciągnąć trzeba ustawić wałek rozrządu krzywką do góry naciskasz maksymalnie szklankę tak aby było miejsce na wyciąganą płytkę .pozdro jak poszukam linku do narzędzia to zaraz zapodam

 

http://www.boxer-parts.eu/katalogBMW.php tutaj jest cały katalog a tutaj poglądowy klucz do płytek http://www.jomax.pl/narzedzia-do-silnika/klucze-zaw.htm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki kolego za informację, co prawda nie mogę sobie wyobrazić jak tym kluczem nacisnąć szklankę ale jak rozkręcę pokrywę to może wszystko będzie jasne. Acha a jak będzie za duży luz to co dokłada się drugą płytkę czy musi być jedna tylko grubsza.

Edytowane przez granat110
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedna gruba najlepiej pomierzyć mikrometrem.Np mierzysz luz zaworu i jest 0,40 zdejmujesz płytkę i mierzysz ją i wychodzi wartość np 0,60 wkładasz płytkę o wartości 0,65 i kasuje się luz na 0,35 jeśli jest za ciasno to szlifujemy płytki.najlepiej sobie rozpisać wszystkie luzy zaworowe.masz skypa ?????????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...