Skocz do zawartości

Motorynka - skrzynia biegów - śrut PROBLEM


Paweł Sp
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Proszę o pomoc przy zamontowaniu sprężynki ze śrutem. Na zdjęciach przedstawiłem 2 zestawy (śrut + sprężynka) zakupione na serwisie aukcyjnym. Zestawu z dłuższą sprężynką w ogóle nie da się zamontować, natomiast gdy 2 zestaw uda mi się zamontować nie da się zmieniać biegów. Szukałem na różnych forach ale nigdzie nie znalazłem odpowiedzi. Silnik to DEZAMET 023. Pozdrawiam

post-59420-0-55173600-1327583777_thumb.jpg

post-59420-0-67816300-1327583790.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podopowiedz :dry:

mi ten zas*any śrut spędzał sen z powiek jak miałem 12 lat, niestety mój ojciec (główny serwisant) nigdy tego nie doprowadził doporządku i w końcu sprzęt poszedł na szrot. chętnie poczytam jak można to zrobić solidnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na foto widać że w automacie brakuje sporo elementów na osi głównej. Poza tym jeśli kulka jest za duża to nie wjedzie w gniazdo i bieg nie włączy się. Pamiętaj żeby przy zmianie biegów kręcić wałkiem zdawczym bo na stojąco to rzadko kiedy wejdzie bieg. A jeśli jest to chiński automat do biegów to wyp....ol go w kosmos.

MotorcycleStorehouse Dealer.

Wszystko do Twojego amerykańskiego motocykla!

 

Kiedy umrę pochowajcie mnie twarzą do dołu aby cały świat mógł pocałować mnie w dupę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź. Automat jest oryginalny, jestem drugim właścicielem i ten automat nigdy nie był rozkręcany o czym świadczy plomba na śróbie(poprzednim właścicielem był mój wujek). Wszystko działało z tymi częściami co widać, tylko ktoś chciał pod moją nieobecność się pobawić w mechanika i zgubił kulkę ze sprężynką. Może ktoś mógłby wrzucić zdjęcie jak to ma wyglądać. Kulka raczej nie jest za duża, wydaje mi się, że ta sprężynka jest za duża i za mocno dociska kulkę w tą jedną z trzech dziurek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...