Skocz do zawartości

Podbój Hiszpanii i Francji


tomaszek1975
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.Mam na imię Tomek,jestem z Białegostoku i mam zamiar razem ze swoją dziewczyną okrążyć Hiszpanię,Portugalię,Francję aż do wysokości geograficznej Paryża. Jedyny warunek to dobry humor i wolny czas. Zapraszam wszystkich.Jeżdżę Yamahą Road Star 1700

Z doświadczenia wcześniejszych podróży wiem że brak planu, to dobry plan.Będzie to nasza 3 daleka podróż. Jedyny plan wycieczki to spanie pierwszej nocy w Libercu i na powrocie noc w okolicy Paryża... Mamy tam przyjaciół.Poniżej planowana trasa,która ewentualnie może być modyfikowana.Planowany wyjazd do początek lub połowa czerwca.Muszę wrócić do 13.07.2012,a podróż zajmie minimum 3 tygodnie.

http://g.co/maps/zy8hs

Jeżeli się nie otworzy proszę o kontakt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak miedzy nami, robiszt ta trase ot tak zeby posmigac po autostradach i nacjonalkach ? Owszem, robiac tak dluga trase trzeba z czegos zrezygnowac i pominac, ale

 

Proponowal bym zachaczyc o gory Harz - macie po drodze - oferuja fajne widoki i jeszcze fajniejsze winkle. Macie w Paryzu przyjaciol / znajomych, chcecie nocowac, hmmm, ominac Alpy - Grrrrrrrrrrr

 

W polnocnej Hiszpani San Sebastian trzeba zobaczyc ( przejezdzacie przez nie ) , wracajac do Francji, nie zachaczyc o Andore - to juz grzech. Monaco ominac, karygodne ! Jezeli dokoptowalbys monako to polecam przelot traska Menton - Sospel - 34 km a wrazenia naprawde fajne.

 

:crossy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Monaca zapewne nie ominiemy.Traska robiona w googlach poglądowo.Jest jeszcze sporo czasu,żeby ustalic szczegóły.Ogólnie na przebycie całośći mam max 1 miesiąc,więc nie ominę ważniejszych punktów na trasie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Hiszpanii obowiazkowo Picos d'Europa

Ja sobie pluje w brode, ze bylem w tym roku tam tylko jeden dzien (podobna trasa do Twojej)

Jak chcesz zobaczyc Norwegie w Hiszpanii to zrezygnowalbym nawet z czesci Portugalii i zobaczyl Picos.

Z trasy wynika ze tracis najfajniejszy fragment czyli Pireneje centralne.

Droga po stronie hiszpanskiej od poludnia jest niesamowita - co chwila piekne jeziora po lewo i Pireneje po prawo.

Jazda wybrzezem hiszpanskim znudzi Ci sie po 300km. NIe zapomnij o Cordobie (Mezquita meczet klasy zero), Sierra Nevada i Granadzie - te miejsca sa obok siebie i warto je zobaczyc na wlasne oczy.

We Francji - viaduc Millau:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tomaszek1975 - twój pomysł, twoja droga reszta jak chce jechać musi przystosować . :buttrock:

może nie tak do końca.w zeszłym roku robiliśmy Sycylię i droga,pogoda,kac oraz chęci weryfikowały nam traskę.dzięki wszystkim za podpowiedz,co można zobaczyć.Myślę,że większość uda nam się zobaczyć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam to co powiedział MG75, koniecznie Picos de Europa. Byłem tam dwa lata temu i był to zdecydowanie najlepszy kawałek całej wyprawy a wg Twojej trasy mijasz je od południa. Jechałem następującą trasą:

Z Lugo przez A Fonsagrada, Grandas, Pola de Allande, Casares do Oviedo. Z Oviedo do Cangas de Onis a potem do Riaňo. Przed Riano skręcić do Cain. Z Cain powrót do drogi do Riano. Następnie do Potes i dalej do Panes a potem do Santander.

 

Więcej szczegółów i opis wyjazdu mogę podesłać na priv.

 

Pzdr

 

sawyerek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam to co powiedział MG75, koniecznie Picos de Europa. Byłem tam dwa lata temu i był to zdecydowanie najlepszy kawałek całej wyprawy a wg Twojej trasy mijasz je od południa. Jechałem następującą trasą:

Z Lugo przez A Fonsagrada, Grandas, Pola de Allande, Casares do Oviedo. Z Oviedo do Cangas de Onis a potem do Riaňo. Przed Riano skręcić do Cain. Z Cain powrót do drogi do Riano. Następnie do Potes i dalej do Panes a potem do Santander.

 

Więcej szczegółów i opis wyjazdu mogę podesłać na priv.

 

Pzdr

 

sawyerek

Dzięki.Masz może tą traske na mapce w googlach.Mój meil [email protected]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki.Masz może tą traske na mapce w googlach.Mój meil [email protected]

 

Na mapce w googlach nie mam, sam o tej trasie dowiedziałem się od pewnego Duńczyka, którego poznałem na kempingu w A Corunia:). Wysłałem Ci opis całej wyprawy na maila.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Plan w ogólnym zarysie:

http://maps.google.com/maps/ms?ie=UTF&msa=0&msid=207884123877898820160.0004b0cfcf45718b8a712

 

Lecimy we czwórke do Bergamo Rayanem lub Wizz'em 26 lub 27 czerwca, moto transportem lądowym, noclegi zarezerwowane z góry jeden dzień na Rafting w Sort.

Edytowane przez tmsa

DUCATI nie są takie złe :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...