Skocz do zawartości

BMW F 650GS czy HONDA XL 650 V Transalp


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Jest to mój pierwszy post na tym forum, więc witam serdecznie :)

Na wiosnę planuję zakup motocykla. Będzie to mój drugi motor w życiu. Od roku jestem posiadaczem Hondy CM 400. Kupiłem ją chcąc się nauczyć jeździć, a biorąc po uwagę fakt iż nie miałem zbyt wiele do czynienia z motocyklami uznałem ze "400" będzie odpowiednia :)

Teraz chciałbym się przesiąść na coś większego. W związku z tym że mieszkam na wsi i chciałbym pośmigać w terenie jak również wybrać się czasami na wycieczkę biorę pod uwagę dwa motocykle BMW F 650GS oraz HONDA XL 650 V Transalp. Czytałem już jakieś opinie na ich temat ale chciałbym żebyście mi pomogli w wyborze. Mam 178 cm wzrostu i 87 kg bo wiem że czasami takie dane się przydają :) Jeśli możecie napiszcie który z nich jest lepszy na trasy, który w terenie. Jak wyglądają koszty serwisowania i utrzymania obu tych pojazdów.

Z góry serdecznie dziękuję:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak na szybko - Trampek jest większy, bardziej enduro :-)

Do tego Trampek ma 2 cylindry a to poprawia kulturę jazdy. Mimo, że jestem fanem BMW to tu wybór jest oczywisty i na korzyść Hondy.

 

Przy Twoim wzroście jak doczytałem na BMW będziesz wyglądał śmiesznie - jest to mały motocykl, jedź do salonu i się "przymierz".

 

Pozdrawiam,

HORNET

Edytowane przez -HORNET-
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

zaden nie jest terenowy , to pseudoterenowe motocykle na kazda utwardzona droge - nie ma motocykla uniwersalnego , AfrikaTwin jako tako daje rade w terenie, ale trzeba miec umiejetnosci i sile w lapach . Z singli dualowych polecil bym KTM LC4 Adventer , bo widze ze szukakasz motocykla oplastikowanego. Kat ma swietne wlasciwosci terenowe , trwaly i naprawde mocny silnik.

KomaRR -->Simson S51-->2 x ETZ 250 i 251--->KLR 650 A1--> XR 600R - 94--->Obecnie VFR 800 Fi -98 oraz KTM LC4 620 GS - 98 na FCR 41

 

http://www.bikepics.com/members/rysiek24/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy Twoim wzroście jak doczytałem na BMW będziesz wyglądał śmiesznie - jest to mały motocykl, jedź do salonu i się "przymierz".

 

chyba nigdy nie widziales tego motocykla.

 

 

@temat:

 

Transalp to legenda, ludzie robią kosmiczne przebiegi na tych motocyklach. Nadaje sie do jazdy po szutrach ale jest za ciezki na hardkorowy off road. Wygoda, mala awaryjnosc, dwa cylindry.

 

BMW pali trochę mniej, mozesz sie pokusic o wersje Dakar jezeli chcesz sie bawic w offroad ale nawet to nie zrobi z BMki motocykla "terenowego"

 

 

Ja bym brał trampka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...