Skocz do zawartości

Różnice w twardosci walkow k750 .W skali HRc


Dawid1981
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jak to jest że takie wałki osiągają wartości pomiaru wychodzące poza zakres najtwardszej stali dla której jest ok.70HR?

 

 

A rozbieżność pomiarów niezła. Widoczna różnica w trzeźwości pracowników odpowiedzialnych za obróbkę cieplno-chemiczną tych wałków w fabryce. Te najtwardsze pewnie z początku I zmiany, miękkie z końca II zmiany gdy już mało kto się starał. :icon_mrgreen:

Edytowane przez qurim

MotorcycleStorehouse Dealer.

Wszystko do Twojego amerykańskiego motocykla!

 

Kiedy umrę pochowajcie mnie twarzą do dołu aby cały świat mógł pocałować mnie w dupę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to jest że takie wałki osiągają wartości pomiaru wychodzące poza zakres najtwardszej stali dla której jest ok.70HR?

 

 

A rozbieżność pomiarów niezła. Widoczna różnica w trzeźwości pracowników odpowiedzialnych za obróbkę cieplno-chemiczną tych wałków w fabryce. Te najtwardsze pewnie z początku I zmiany, miękkie z końca II zmiany gdy już mało kto się starał. :icon_mrgreen:

Trzeba patrzec na te czerwone cyferki na zegarze heh:))) a tam jest max 57 HRc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aaaaa.. Sprytne. Teraz czaję. :icon_mrgreen: Na ostatnim foto z pomiaru światło oślepia czerwone cyfry więc odruchowo zanotowałem jedyne widzoczne liczby czyli czarne a te pokazują wartość prawie 80. Sorki. :notworthy:

MotorcycleStorehouse Dealer.

Wszystko do Twojego amerykańskiego motocykla!

 

Kiedy umrę pochowajcie mnie twarzą do dołu aby cały świat mógł pocałować mnie w dupę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dawid,ja przez Ciebie siwych włosów dostanę....Wychodzi na to,że najlepiej było by odlać kompletny,nowy silnik,niż bawić się w remont oryginalnego ruska....

Nie ma tak zle :) jak ma wiecej niz 50HRc to ujdzie w tloku ale jak mniej to juz troszke niebardzo.Jak sie obrobie to wpadne podratowac twojego sprzęta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam.Dodaje jeszcze pomiary z twardości popychacza zaworowego (zdjecie 2),sruby regulującej luz zaworowy (zdjęcie 1) oraz dla porównania pomiar twardości lożyska(zdjęcie 3).Zaznaczam ze popychacze zaworowe kupione na allegrino od jednego ze sprzedawców a pomiary wypadly w normie:).pozdrawiam

post-52852-0-59002400-1326472563_thumb.jpg

post-52852-0-02887200-1326472588_thumb.jpg

post-52852-0-57609700-1326472616_thumb.jpg

Edytowane przez Dawid1981
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodaje trzy foteczki oryginalnego walka od Świątka niestety bez pomiaru twardości bo twardościomierz jaki posiadam ma zbyt duzy nacisk i przebija warstwę ulepszona .Trzeba miec mikro twardosciomierz o mniejszym nacisku bo warstwa na tym walku jest bardzo cieniutka ale jak podaje producent wynosi 60 HRC.Zębatka napedu pompy oleju w tym walku jest osobnym elementem osadzonym na klinie i nie stanowi calości z walkiem tak jak to wystepuje w oryginale.

post-52852-0-99088200-1327089960_thumb.jpg

post-52852-0-37445000-1327089973_thumb.jpg

post-52852-0-89992200-1327089986_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...