Skocz do zawartości

Niemcy - Szwajcaria - Wlochy


dyziowg
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Zaczynamy kombinowac wyjazd na przyszle wakacje, prawdopodobnie bedziemy przeprawiac sie promem do Amsterdamu a pozniej kierowac w strone Wloch.

 

Jest kilka pomyslow, m.in. zeby szybko dojechac do Baden-Baden i bocznymi drogami kierowac sie w strone Titisee, moze ktos moglby polecic jakas trase?

 

Pozniej kierunek w strone Davos i zatrzymanie sie tam na kilka dni, mozna zrobic kilka fajnych tras:

- Stelvio,

- Fruka,

- Susten,

Czy moze jeszcze jakies inne trasy warte przejechania w tamtej okolicy?

 

Niestety chyba naczytalem sie za duzo o Szwajcarskiej policji i nie wiem czego sie spodziewac. Wiadomo, ze po Alpach nie da sie jezdzic nie wiadomo ile, no ale... Jak to w koncu jest?

 

Docelowym punktem wyjazdu byloby motogp w Mugello, na dojazd mielibysmy ok 7-8 dni.

Trasa powrotna jeszcze nie jest pewna.

 

Pzdr

dyz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do moto gp to bilety radze wczesniej zakupic np. w tym roku z okienka nie bylo.

Z posmiganiem i dobrym odkreceniem nie ma problemow przynajmniej ja nie zauwarzylem, choc od niedawna w Italii dostala tez uprawnienia do kontroli predkosci straz lesna i sa upirdliwi jak Polska S.M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyziowg - ja właśnie zamówiłem książkę, z opisem 50 alpejskich tras dla samochodów i motocykli, zobacz, może akurat sie przyda :icon_mrgreen:

 

http://www.wiadomosci24.pl/artykul/alpy_50_najpiekniejszych_tras_przez_przelecze_dietera_maiera_183605.html

 

edit:

 

Jak dojdzie i bez uszkodzenia będzie się dało zeskanować, to podeśle Ci na maila, tylko podaj mi go na PW

Edytowane przez Diabel_Piszczalka

Dlaczego na świecie żył i czego chciał, dokąd dążył, komu służył - sam nie wiedział. Służył stepom, wichrom, wojnie, miłości i własnej fantazji.

 

 

Primum non nocere.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(..)

Pozniej kierunek w strone Davos i zatrzymanie sie tam na kilka dni, mozna zrobic kilka fajnych tras:

- Stelvio,

- Fruka,

- Susten,

Czy moze jeszcze jakies inne trasy warte przejechania w tamtej okolicy?

W moim odczuciu wlasnie Szwajcaria miala najlepsze drogi do pojezdzenia :) Gdzie bys nie pojechal (a jezdzilem takimi waziutkimi drogami, ze hej..) bedzie fajnie.

.. ale zatrzymywanie sie tam na kilka dni odradzam, chyba zes bogaty - mnie za 1 nocleg w szopie (ale fajna szopa) k. Davos skroili na 45EUR.

Alpy2010-5.jpg

Alpy2010-10.jpg

IMO lepiej zatrzymac/zatrzymywac sie po wloskiej stronie.

Edytowane przez JareG

Pozdrawiam, Jarek

Chwilowo ino K1200RS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ceny hoteli wysokie a co do trasy to ja zrobiłem całą trasę z alpen masters opis masz w nr 5 motocykla z 2010 r., 10 najlepszych przełączy w Szwajcarii i Włoszech- czysta poezja. Policji w ogóle nie widziałem i ostro pałowałem, często trafiało się, co powodowało wielkiego banana, że były wyścigi z przypadkowymi riderami :icon_biggrin:

WWW.WGM.NET.PL

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki,

Davos wyglada dobrze bo do okola jest kilka ciekawych tras, mozna zrzucic bagarze i pojezdzic do okola. Ale wiadomo, wszystko moze zmienic sie w trakcie.

Co do noclegow - poprzednie 2 sezony wyszly spoko, to raczej beda znow namioty.

 

Robas,

znalazlem to w archiwum na stronce motocykla, ale da sie to jakos sciagnac?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Davos wyglada dobrze bo do okola jest kilka ciekawych tras, mozna zrzucic bagarze i pojezdzic do okola.

Tam w okolicy wszedzie jest blisko - ja do Davos jechalem z Livigno, na drugi dzien prawie do tegoz Livigno wrocilem, wsio zupelnie innymi drogami. I wlasnie w Livigno ja osobiscie bym se baze zrobil.. bo ladnie tam, fajne trasy w okolicy, no i tanie paliwo i chlanie :icon_mrgreen:

Pozdrawiam, Jarek

Chwilowo ino K1200RS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robert,

Bilety bedziemy zamawiac wiec spoko.

Jak tam wyglada zycie w Niedziele? Chodzi mi o supermarkety i stacje paliw, sa otwarte w miare normalnie? Pytam bo troche sie kiedys nadzialismy we Francji :D

 

Diabel,

Dzieki, poszlo ma pw.

W niedziele raczej wszystko pozamykane oprucz restauracji i barow a stacje paliw samoobslugowe wiec problemow z tankowaniem nie powinno byc. Na dzien dzisiejszy biletow jeszcze nie ma pojawia sie w drugiej polowie stycznia No i jescze tak dodam ze paliwo juz mamy po 1,7 euro z malym jeszcze haczykiem :banghead:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szwajcaria jest fajna ale dla swiezakow :icon_mrgreen: Ograniczenia do 80 km / h mi osobiscie nie leza, wole francuskie - 90 km/h. drogi szwajcarskie, wcale nie sa az takie dobre, tu znowu generalnie francuskie sa lapsze ( austriackie - najlepsze ).

 

W CH polecilbym Ci okolice Andermatt'u, Francja musowo Alpe d'Huez - jk dotad na nic lepszego nie trafilem, a troche sie tego przerobilo.

 

 

t mozesz troche poszperac

 

http://www.youtube.com/results?search_query=koch1210&oq=koch12&aq=0&aqi=g1&aql=&gs_sm=c&gs_upl=4353l9293l0l12849l6l6l0l2l2l0l265l795l0.1.3l4l0

 

Francja ma o polowe tansze noclgi - pola namiotowe. W Austri plce za Zimmer 15 Euro a w CH 20 Euro za miejsce na polu namiotowym.

 

 

:crossy:

Edytowane przez ks-rider
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To Livigno wyglada calkiem do zrobienia, pomysl z kampowaniem we Wloszech tez moglby spasowac.

 

 

KS,

Andermatt bedzie w planie :) poki co Galibier, Liseran i La Bonette juz zrobione, Alp d'Huez niestety nie wyszlo :/

 

Kreciles sie moze w okolicach Baden i Titisee?

 

 

Robas,

co masz na mysli?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KS,

Andermatt bedzie w planie :) poki co Galibier, Liseran i La Bonette juz zrobione, Alp d'Huez niestety nie wyszlo :/

 

Kreciles sie moze w okolicach Baden i Titisee?

 

 

Na to pytanie moge Ci odpowiedziec dopiero po sprawdzeniu map jak wroce z PL do domu.

 

:crossy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...