Skocz do zawartości

Japonia Mistrzem Świata 2011


Rekomendowane odpowiedzi

Jak w tytule. Tegoroczne mistrzostwo świata w AMD Custom dla japończyka za sprzęt Tavax2011V którego inspiracją była muskularna sylwetka Geparda w akcji. Przyznać trzeba że sprzęt miażdży pałę. Szacun tym większy biorąc pod uwagę niedawne, geologiczno-atomowe perypetie Japonii.

 

I jeszcze jeden hot news, Polska i "Nasz" sprzęt z BT Choppers na 15 miejscu! :buttrock: Wynik niesamowity, tym bardziej że np. Niemcy w ogóle nie zmieścili się w pierwszej trzydziestce a zwykle byli na górze listy siedząc zwycięzcom na ogonie.

 

Son of a Gun którego jakiś czas temu przedstawiałem na forum (Lamb Engineering, UK) zajął II miejsce. Trzecie miejsce zajmuje dość przyziemny custom z USA, zwany Bolide. Wygląda na najbardziej używalny sprzęt ze wszystkich. Pewnie sporo elementów tego motocykla wkrótce trafi do katalogów części. Z większych "smaczków" zauważam hamulce Beringer. Niestety dopiero na 9 miejscu stoi "Gold Yamaha" zbudowana przez gościa znanego jako John Reed który jest jednym z głównych designerów Custom Chrome. Brytyjczyk z pochodzenia, jedno z największych nazwisk w customowym światku. Dobry przyjaciel Fritza Egli. Historyjka tej złotej Yamahy jest o tyle ciekawa że jest to motocykl sprzed 30 lat. Zbudowany na zamówienie, celem było stworzenie czegoś ładnego i fajnego z wchodzącej na rynek rodziny XV Yamahy. Już wtedy ten customowy motocykl wygrywał trofea. Zapadł w zapomnienie, niedawno powrócił, totalnie odnowiony ale nadal w pierwotnej formie.

 

 

Należy zwrócić uwagę że już nie tylko silniki HD i Big Twin rządzą w tych zawodach. Dość dobre miejsca zajmują customy na bazie "normalnych" motocykli, na tne przykład Szwecja na 7 miejscu ze sprzętem pod nazwą "Slugger" - turbodoładowany silnik 1200ccm z BMW. Tak samo jak sprzęt z 2 miejsca ze swoim dość małym silnikiem 350ccm z BSA Gold Star. Miło widzieć nie tylko potężne, ryczące V2.

 

Tutaj ranking i fotki każdego sprzęta.

 

http://www.amdchampionship.com/results/2011-worlds-sturgis#s1

Edytowane przez qurim

MotorcycleStorehouse Dealer.

Wszystko do Twojego amerykańskiego motocykla!

 

Kiedy umrę pochowajcie mnie twarzą do dołu aby cały świat mógł pocałować mnie w dupę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawy link, dzieki.

Dla mnie Japonia jest nr 1 jeżeli chodzi o customizing, ja w ich sprzetach widze minimalizm i pasje do dopracowywania detali.

A sprzet mad in USA z 3ciego miejsca - może sie nie znam ale dla mnie to zdecydowanie za wysoka lokata.

 

Bit Of Freedom tez zajebisty :buttrock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Racja, japońcy wymiatają w tej kwestii. Mają swój niepowtarzalny styl który widać w motocyklach. Spojrzysz i już wiesz że to żółtas budował. Tak jak Szwedzi mają swój styl który, w odróżnieniu od japońskiego, skutecznie kopiowany w całej Europie. Chcesz wiedzieć więcej o japońskich customach to poszukaj w sieci takich cudaków jak Chica Custom Cycles czy mega-kozak Shinya Kimura/Chabott Engineering. Goście wymiatają! Szczególnie ten drugi, nawiedzony inżynier-customizer, na YT jego klipy są.

 

Niestety ostatnio wiele customów bardzo ucierpiało w Japonii. Ale chłopaki się nie poddają, znajdują swoje drugie połówki pod gruzami i ożywiają ponownie.

http://a3.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash4/199798_10150120397485765_20060875764_6784540_1967759_n.jpg

 

 

http://a7.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc6/225886_216113041750826_106819076013557_834559_6577708_n.jpg

Edytowane przez qurim

MotorcycleStorehouse Dealer.

Wszystko do Twojego amerykańskiego motocykla!

 

Kiedy umrę pochowajcie mnie twarzą do dołu aby cały świat mógł pocałować mnie w dupę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rację masz, Stargate wymiata grubo. To On powinien być chociaż na tym 3 miejscu zamiast Bolide. Dodam jeszcze że ten włoski Stargate posiada niecodzienną przekładnię CVT, widoczną na fotkach mechaniczną sprężarkę oraz hamulce "uwięzione" wewnątrz kół. Sprzęgło jest umieszczone w wahaczu z prawej strony zaś z lewej strony wahacza znajduje się zbiornik paliwa.

MotorcycleStorehouse Dealer.

Wszystko do Twojego amerykańskiego motocykla!

 

Kiedy umrę pochowajcie mnie twarzą do dołu aby cały świat mógł pocałować mnie w dupę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...