Skocz do zawartości

US


LORD VADER
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Przedsiebiorca likwiduje działalność we wrześniu 2004r , w działalności wykorzystywał KPiR oraz kasę fiskalną. Nie wiem czy zamyka kase itp. , nie wiem czy robi to prawidłowo, ale raczej tak bo przez nastepne 5 lat sie nikt nie przypierdala . We wreśniu 2009 zakłada nową działalnosć która zawiesza w 2010 w listopadzie (inna nazwa , inny zakres działalnosci) , podatnik NIE korzystał powtórnie z tej samej kasy fiskalnej ani z zadnej nowej kasy fiskalnej , wystawił FV i dowód sprzedaży dla osób fizycznych . W listopadzie 2011 US zapytuje sie czemu nie używał kasy fiskalnej w działalności wrzesnień 2009 - listppad 2010 . W żadym z poprzednich lat US o nic nie pytał , a dokumentacja za działalnośc sprzed 09.2004 została zniszczona w listopadzie 2010 gdzyż minęło juz więcej niż 5 lat podatkowych od zamknięcia .

Co qrwa teraz zrobić ? Po ch*j wacki się pytają o stara firmę (sprzed 09.2004) jak juz po niej śladu nie zostało ... ?

czy w nowej działalności (tej od września 2009 ) konieczne było uzywanie kasy fiskalnej ? A jezeli tak to dlaczego zaden wacek nie zapytał się o to w styczniu 2010 po pierwszym roku podatkowym następnej działalności .

Kochany pamiętniczku , właśnie spadł śnieg . I dlatego postanowiłem sobie kupić nowy motocykl :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To że jest inna nazwa firmy i profil działaności nie ma nic do rzeczy ,dla US jestes podatnikiem (NIP) .Kiedys tam (2004 rok) przekroczyłes dozwolony limit obrotu i dostałes na plecy kase fisklaną.Otworzyles działaność w 2009 roku i powinieneś zakupić kase fiskalną i prawdopodobnie o to im biega.Zastosuj samoukaranie :):)będzie najtaniej .

A najważniejsze ,forma opodatkowania dzialaności tej z 2009 roku ?

Edytowane przez RAFAL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to mi dojebią dodatkowe 30% z naliczonego VAT-u od sprzedazy dla osób fizycznych . Pożyjemy zobaczymy :bigrazz:

Edytowane przez janosikkk

Kochany pamiętniczku , właśnie spadł śnieg . I dlatego postanowiłem sobie kupić nowy motocykl :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...