Skocz do zawartości

Rieju RR czy Derbi Senda?


Wilczuur
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie. Nie wiem czy dobry dział, to mój pierwszy post tutaj także jak coś nie tak to proszę o wyrozumiałość :) .

 

Otóż 2 lata miałem skuter, postanowiłem, że kupię sobie coś innego z biegami itp. Dużo osób mi mówiło, że lepiej kupić Crossa niż ścigacza 50tke, bo najpierw na oku miałem Yamahe TZR 50. Decydując się na Crossa stanąłem przed kolejnym wyborem. Mianowicie znalazłem 2 oferty, Rieju RR 50 z 2007 i Derbi Sende 50 z 2009. Cenowo różnica kilkuset złotych ale może doradzicie który lepszy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłbym Derbi ze względu na estetykę, po prostu bardziej mi się podoba. Mechanicznie nie będzie tu wielkixch różnic i jedno i drugie może się tak samo psuć lub dobrze służyć.

lewa noga: http://forum.motocyk...__1#entry782383
prawa noga: http://forum.motocyk...__fromsearch__1
...i tak wszyscy umrzemy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem Ci tak - mam 2x Derbi Senda (jedna XtremeR 2009r , druga DRD Racing R 2007) i Rieju RR :) Rieju jest a) bardziej wygodne b) Mniej pali (a Senda regulowana przez kolegę, dobrego mechanika, Rieju regulowałem sobie sam) c) Jest trochę krótsze , ale wyższe (i to na kołach SM, obie Sendy na kostkach) - po mieście się fajnie tym lata, lepszy promień skrętu (rieju 90 stopni kiera spokojnie, Sendą manewrować czasem trzeba na 2-3 razy :P). Ymm co do osiągów jest powiedzmy podobnie, o ile Sendy są odblokowane, bo ta XtremeR zablokowana - 70 km/h i to z bólem, z bardzo słabym przyśpieszeniem. DRD ma wydech TurboKit R - na wolnych nie jedzie w ogóle, potem urywa łeb. Rieju ma za to elastyczny, trochę niżej zestrojony wydech i jeździ się tym przyjemnie bo na każdym biegu dajesz i gaz i jedzie. Osiągi .. na gaźniku 16 mm - 100 km/h bez pochylania, Senda z wydechem stówkę łapie też, z górki trochę więcej. Z tym, że Rieju czujesz, że jedziesz , a Senda taka hmm - nowoczesna :) A i najważniejszy aspekt - do Derbi częsci znaleźć używki jakieś to ... wałka sprzęgłowego szukaliśmy 2 miesiące, trzeba było kupić razem z całym sprzęgłem i skrzynią za 300 zł (chociaż to i tak tanio jak na Derbi, bo u importera sam wałek 700 zł). Do AM6 silnik cały za 500 zł można kupić (miałem drugie rieju na części, to sprzedaliśmy za 550 zł w 2 dni). Więc ja bym był akurat za Rieju, bo jak znam życie jest tańsze, pozatym za te 5-6 koła czasem RRX'a można kupić u importera w zimę bo promocje robią :)

 

A no i jak kupisz DRD i będziesz szukał jakiegoś plastiku, to nie kupisz używki, nowe 400 zł jeden - my znaleźliśmy za 150 zł i to lekko połamany - i to prawy, bo lewe akurat są i to nawet tanio :P Ymm -a do Rieju używanych plastików nie kupisz w ogóle :P

Edytowane przez MarcinR
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...